شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 11:24 منتشر شده در مورخ: 1399/12/14 شناسه خبر: 1713830
به صورت ویدئوکنفرانس؛

حسن روحانی پارک ۷ هکتاری کرج را افتتاح کرد/ شبیه سازی سکونتگاه های اقوام ایرانی

حسن روحانی پارک ۷ هکتاری کرج را افتتاح کرد/ شبیه سازی سکونتگاه های اقوام ایرانی
پارک ملی ایران کوچک توسط رئیس جمهور و با حضور مسئولین استان البرز به صورت ویدئو کنفرانس به بهره برداری رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از تیتریک، پارک ملی ایران کوچک پیش از ظهر امروز پنج شنبه با حضور حسن روحانی و مسئولین استان البرز به صورت ویدئو کنفرانس  در کرج به بهره برداری رسید.

شبیه سازی سکونتگاه های اقوام ایرانی شامل سکونتگاه های استان های یزد، اصفهان، شیراز، گیلان، مازندران، بندر ترکمن، خراسان، فارس، خوزستان، البرز و دیگر استان ها در پارک ملی ایران کوچک احداث شده است.

برای  پارک ملی ۷ هکتاری ایران کوچک از ۳ سال پیش تا کنون، ۵۰ میلیارد تومان هزینه شده است و  روستای خزری، آب انبار، مسجد سهره یزد و بازار صدرالسلطنه به صورت سازه در محوطه پارک ملی ایران کوچک ساخته شده اند.

به گفته پیمان بضاعتی پور  رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرج طی سه سال گذشته بیش از ۵۰ میلیارد تومان برای این پارک هزینه شده است، در حالی که اگر امروز کلنگ ساخت آن به زمین زده می شد، با احتساب تورم و گرانی تجهیزات باید بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیارد تومان هزینه صورت می گرفت.

همچنین ۸۰ درصد المان‌ ها و فضاهای ایجاد شده در این مجموعه به حوزه فرهنگ و هنر مربوط می‌ شود که  از میان آنها می‌ توان به زیستگاه‌های اقوام مختلف ایرانی اشاره کرد و ۲۱ فروردین که در تقویم با عنوان روز فرهنگی کرج به ثبت رسیده با حضور شهروندان هم بار دیگر به بهره برداری می‌ رسد.

 

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1713830
ارسال نظر
نظرات