شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 11:34 منتشر شده در مورخ: 1399/12/14 شناسه خبر: 1713846
به اتهام ترور و ارتکاب جنایات جنگی؛

۴۲ نهاد بین المللی خواهان مجازات «بن سلمان» شدند

۴۲ نهاد بین المللی خواهان مجازات «بن سلمان» شدند
دهها سازمان بین المللی فعال در زمینه حقوق بشر با صدور بیانیه ای خواهان مجازات ولیعهد عربستان به دلیل نقض حقوق بشر و ارتکاب جنایات جنگی شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عربی ۲۱، دیده بان حقوق بشر و ۴۱ سازمان بین المللی دیگر با صدور بیانیه‌ای خواهان مجازات محمد بن سلمان ولیعهد عربستان به دلیل نقش وی در ترور جمال خاشقجی منتقد رژیم آل سعود شدند.

در بیانیه صادره از سوی این نهادها آمده است: بن سلمان به دلیل ایفای نقش در ترور خاشقجی و دیگر اقدامات ناقض حقوق بشر باید مجازات شود.

به نوشته این بیانیه، مقامات سعودی به اقدامات سرکوبگرانه خود علیه معارضان این کشور و محاکمه ناعادلانه آنها ادامه می‌دهند.

در این بیانیه تاکید شده است: حرف و حدیث‌هایی در خصوص شکنجه معارضان در عربستان نیز مطرح شده است. همچنین برخی از اقدامات مقامات سعودی در نقض قوانین جنگ در یمن به معنی ارتکاب جنایت جنگی در این کشور است.

به نوشته این بیانیه، بن سلمان به عنوان ولیعهد و وزیر دفاع در حال حاضر به عنوان حاکم اصلی عربستان قدرت را به دست گرفته است. وی بخش‌های اقتصادی و نظامی را نیز در دست دارد. دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا باید تحریم‌هایی را علیه وی و دیگر مقامات سعودی اعمال کند.

آمریکا به تازگی یک گزارش اطلاعاتی را منتشر کرده که در آن به نقش بن سلمان در تأیید ترور خاشقجی در ترکیه اشاره شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1713846
ارسال نظر
نظرات