شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:19 منتشر شده در مورخ: 1399/12/14 شناسه خبر: 1713926
مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین اعلام کرد؛

اختصاص ۴۰هکتار زمین برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن/ عملیات اجرایی ۲۵۰۰واحد مسکونی در حال انجام است

اختصاص ۴۰هکتار زمین برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن/ عملیات اجرایی ۲۵۰۰واحد مسکونی در حال انجام است
ابراهیم مبارک قدم، مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: ۴۰هکتار زمین برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن در استان تخصیص داده شده که در شهر‌های مختلف از جمله مهرگان، آبیک، تاکستان، بوئین زهرا، اقبالیه، اسفرورین، بیدستان و محمودآباد است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابراهیم مبارک قدم در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای اجرای طرح اقدام ملی مسکن اظهار کرد: در استان قزوین عملیات عمرانی 2هزار و 500واحد مسکونی شروع شده که هزار و 200واحد آن در اختیار ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) است.

وی افزود: مرحله اول آماده سازی هزار و 200واحدی اقدام ملی توسط اداره کل راه و شهرسازی به اتمام رسیده و برای 400واحد نیز پیمانکار در مرحله اتمام عملیات اسکلت است.

دبیر شورای مسکن استان قزوین تصریح کرد: هزار و 300 واحد هم از طریق کارگزاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مرحله خاک برداری و اخذ مجوز از شهرداری است. 

وی با اشاره به اینکه 40هکتار زمین برای اجرای این طرح در استان تخصیص داده شده، عنوان کرد: اراضی اختصاص یافته به طرح اقدام ملی مسکن در شهر‌های مختلف از جمله مهرگان، آبیک، تاکستان، بوئین زهرا، اقبالیه، اسفرورین، بیدستان و محمودآباد است.

اختصاص زمین و پروژه به واجدین شرایطی که آورده خود را واریز کرده‌اند

مبارک قدم اضافه کرد: در آبگرم، آوج و تاکستان بر اساس تفاهم نامه‌ای که با اوقاف منعقد خواهد شد اقدام می‌شود و در اراضی فاز دو مهرگان، اقبالیه و الوند اراضی در حال آماده سازی است.

مدیرکل راه و شهرسازی با اشاره به ضرورت همکاری دستگاه‌ها برای اجرای طرح اظهار کرد: پیگیری و تاکیدات لازم برای رفع موانع و مشکلات در دستور کار اداره کل و شورای مسکن استان قرار دارد و هر دو هفته یک بار گزارش نظارت عالیه در خصوص کیفیت اجرای پروژه و همچنین گزارش پیشرفت آن که توسط کارگزار و پیمانکار ارائه می شود، مورد بررسی و توجه قرار می‌گیرد.

وی عنوان کرد: نتیجه این اقدامات و آخرین وضعیت اجرای طرح اقدام ملی مسکن به صورت هفتگی در جلسات ویدئو کنفرانسی که با حضور مقام عالی وزارت راه و شهرسازی و معاونین برگزار می‌شود، مورد بررسی و پیگیری قرار می‌گیرد.

مبارک قدم در پایان گفت: برای همه واجدین شرایط طرح اقدام ملی مسکن که مرحله اول آورده خود را واریز کرده‌اند زمین و پروژه تخصیص داده شده و عملیات اجرایی پروژه در حال انجام است.
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1713926
ارسال نظر
نظرات