شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 11:02 منتشر شده در مورخ: 1399/12/15 شناسه خبر: 1714042
وزیر علوم اعلام کرد؛

افزایش حوزه‌های امتحانی در کنکور دکتری ۱۴۰۰/ پیش‌بینی پروتکل‌های سخت‌تر بهداشتی در خوزستان

افزایش حوزه‌های امتحانی در کنکور دکتری ۱۴۰۰/ پیش‌بینی پروتکل‌های سخت‌تر بهداشتی در خوزستان
وزیر علوم گفت: در استان خوزستان پروتکل های سخت تری برای برگزاری آزمون دکتری در نظر گرفتیم و امسال توصیه شد تعداد حوزه های برگزاری آزمون در این استان افزایش یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری صبح امروز در حاشیه بازدید از برگزاری آزمون دکتری ۱۴۰۰ که در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، اظهار کرد: امروز آزمون متمرکز دکتری سال ۱۴۰۰ در کشور برگزار می‌شود و حدود ۱۹۵ هزار داوطلب در ۲۱۰ حوزه امتحانی در ۱۱۰ شهر به رقابت با یکدیگر می پردازند.

وی افزود: سال گذشته تعداد حوزه های برگزاری آزمون دکتری ۶۰ حوزه بود اما به دلیل افزایش فاصله صندلی‌ها و رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی تعداد حوزه ها امسال افزایش پیدا کرده است.
 
وزیر علوم اضافه کرد: در استان خوزستان پروتکل‌های سخت تری برای برگزاری آزمون دکتری در نظر گرفتیم و امسال توصیه شد تعداد حوزه های برگزاری آزمون در این استان افزایش پیدا کند.
 
وی یادآور شد: حدود ۴۵ درصد داوطلبان دکتری زنان هستند و ۵۵ درصد نیز آقایان هستند البته تعداد آقایان در دو رشته دکتری یعنی گروه فنی و مهندسی و دامپزشکی بیشتر از خانم ها هست و در سایر گروه ها تعداد زنان داوطلب بیشتر است.
 
وزیر علوم همچنین در خصوص حذف برخی گرایش های آزمون دکتری نیز تاکید کرد و گفت: گرایش هایی که در کنار رشته های مختلف تجمیع یا حذف شده است به دلیل برنامه ریزی آموزشی و یک سری بحث های کارشناسی بوده که اتفاق افتاده است.
 
انتهای پیام
 
https://www.dana.ir/1714042
ارسال نظر
نظرات