شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 14:57 منتشر شده در مورخ: 1399/12/15 شناسه خبر: 1714098
فرمانده لشکر ۲۵ کربلا در دوران دفاع مقدس:

ایران امروز در اوج قدرت و عزت قرار دارد/ شهیدی که تمام زندگی‌اش وقف اسلام شد

ایران امروز در اوج قدرت و عزت قرار دارد/ شهیدی که تمام زندگی‌اش وقف اسلام شد
فرمانده لشکر ۲۵ کربلا در دوران دفاع مقدس گفت: امروز به برکت امام زمان(عج)، خون شهیدان وقرآن کریم یک وجب از خاک میهن را از دست ندادیم و دارای عزت و قدرت در منطقه و جهان هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، سردار مرتضی قربانی پنجشنبه شب در مراسم گرامیداشت اولین سالگرد شهادت جانباز سرافراز اسلام سردار «رمضان پورقاسم» که  با حضورحجت الاسلام والمسلمین«محمدباقر محمدی لائینی» نماینده ولی فقیه در استان مازندران و سردار «سیاوش مسلمی» فرمانده سپاه کربلا  و دیگر فرماندهان و پیشکسوتان جهاد و شهادت به همت سازمان حفاظت اطلاعات سپاه استان در جوار دو شهید خوشنام در حسینیه عاشقان کربلا شهرستان ساری برگزار شد، از شهید پورقاسم به‌عنوان مجاهدی خاموش، مردم دار، مدافع حق، ولایتمدار و خدمتگذار یاد کرد و گفت: شهید پورقاسم به تمام معنا ذوب در ولایت بود.

فرمانده لشکر 25کربلا در دوران دفاع مقدس با تاکید براینکه شهید پورقاسم متخصص در امر مأموریت و وظیفه شرعی بود، بیان کرد: ما سرداران و مجاهدان زیادی را در راه اسلام و قرآن تقدیم کردیم. خصوصا  استان مازندران خطه ای مردخیز و سرزمین سرداران به نامی مانند شهیدان طوسی، نوبخت، شهدای گلگون، شیر سوار، علیرضا عسکری، شهیدان رضایی، بصیر و... است که به لطف خدا از نظام ارزشمند جمهوری اسلامی پاسداری و دفاع کردند.

به گفته سردار قربانی ایران اسلامی کشوری است که از نظر جغرافیای نظامی و از نظر وضعیت منابع زیرزمینی در یک وضعیت بسیار ایده آل قرار دارد؛ از 300سال پیش دشمنان درصدد تجزیه کشور و جداسازی بخش هایی از کشور بودند و انقلاب اسلامی دست چپاول گران را قطع کرد و تمام ابرقدرت ها و کشورهای منطقه برای براندازی حکومت اسلامی بسیج شدند.دراوایل سال 59کودتا علم کردند و خنثی شد. بعد با رژیم بعث پیمان بستند؛ صدام و ابرقدرت های منطقه و دنیا، قدرت علما، ولایت فقیه و مردم کشور را نشناختند همه دنیا در مقابل ما ایستاد اما ملت ایران با توکل به خدا و هدایت ولی فقیه و جانفشانی فرزندان این مرز و بوم  پوزه همه اینها را به خاک ذلت و خاری کشاند.

وی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس مردان فهیم از سراسر کشور سمت جبهه بسیج شدند. اولین روز جنگ دشمن حمله کرد و تا بخشی از خوزستان، ایلام و کردستان پیشروی کرد و تهران را بمباران کرد. فردای آن روز 140فروند هواپیما از پایگاه های نیروی هوایی قدرتمد جمهوری اسلامی بلند شد و تا بغداد در چند نوبت بمباران کردند و شهید بابایی ها، قاسمی ها، شیرودی ها، کشوری ها و ... قدرت نیروی هوایی ایرن عزیز را به دنیا نشان دادند.

این یادگار دوران دفاع مقدس گفت: روز سوم جنگ وارد خرمشهر شدیم از خرمشهر جز خاک، خون، شهید و بی خانمان شدن زن و بچه مردم چیزی نمانده بود؛ رزمندگان ما کوچه به کوچه با دشمن جنگیدند؛ حدود 5هزار نفر زخمی و شهید شدند و توانستند ماشین جنگی دشمن را از کار بیندازند.

به گفته سردار قربانی در محاصره آبادان بعد از یک سال مقاومت در 5مهر سال 60 بردشمن یورش بردیم آنجا بود که لشکر های سپاه با عنوان 25 کربلا، امام حسین(ع) ونجف تشکیل شد و استان را گرفتیم و پشت دشمن را بستیم و 15هزار اسیر گرفتیم.

وی بیان کرد: تا عملیات بیت المقدس 45هزار اسیر گرفتیم حدود 15لشکر رژیم بعث را اسیر گرفتیم باید دشمن عقب می رفت اما رجزخوانی می کرد تمام تجهیزات و پشتیبانی دنیا پشت دشمن بود و آنان می‌خواستند به تهران برسند که ناکام ماندند.

سردار قربانی با اشاره به نقش برجسته لشکر عملیاتی ۲۵ کربلا در دوران دفاع مقدس، خاطرنشان شد: مجاهدت‌های خاموش نیروهای رزمنده همانند سردار شهید «رمضان پورقاسم» سبب شد تا در دوران دفاع مقدس به پیروزی‌های بزرگی دست پیدا کنیم.

وی با اذعان اینکه امروز به برکت امام زمان(عج)، خون شهیدان وقرآن کریم یک وجب از خاک میهن را از دست ندادیم و دارای عزت و قدرت در منطقه وجهان هستیم، اظهار کرد: سردار شهید «قاسم سلیمانی» سیدالشهدای مقاومت، کشاورز زاده بود تمام زندگی خود را وقف اسلام و دفاع از حرم اهل بیت(ع) کرد و سرانجام در کنار ابومهدی المهندس با نثار خون خود اتحاد و وحدت مردم ایران با برادران دینی مان در عراق را مشق کرد.

لزوم معرفی الگوهای فاخر انقلاب اسلامی به نسل جوان

فرمانده سپاه کربلا نیز گفت: امروز در معرفی الگوهای فاخر و ارزشمند انقلاب اسلامی به نسل جوان باید تلاش کنیم.

سردار سیاوش مسلمی اظهار کرد: در این مهمانی لاله ها به واسطه برخی از ویژگی ها و عملکردهای بسیار خوب و ارزشمند سردار شهید «رمضان پورقاسم» در دوران دفاع مقدس و بعد از پیروزی جنگ تحمیلی که  هیچ گاه خستگی در چهره اش دیده نشد و همواره با رویحه جهادی و اخلاص  دین خود را به انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ادا کرد، گردهم آمدیم.

فرمانده سپاه کربلا با بیان اینکه نکوداشت و پاسداشت شهدا و انتقال مفاهیم ارزشمند دفاع مقدس موجب بیمه شدن انقلاب اسلامی می‌شود، افزود: مفاهیم ارزشمندی همانند اخلاص، مردمی بودن، دنیا گریزی، برای مردم بودن، خدمتگذار مردم بودن، مخلص بودن و... کلید واژه هایی هستند که هر یک از این ها می توانند بیمه گر نسل آینده ما باشند؛ دشمن تلاش دارد این الگوها به درستی به آیندگان معرفی نشود.

وی برگزاری یادواره های شهدا را گامی مهم در راستای زنده نگه داشتن یاد و نام و خاطره شهدا و ادامه حرکت این مردان خدایی دانست و بیان کرد: یک اندیشمند غربی چندی پیش عنوان کرد اگر بخواهیم تمدنی را از بین ببریم باید در آن کشور نظام خانواده و نقش و جایگاه مادر، نقش و جایگاه مراکز آموزشی و معلم و نقش و جایگاه الگوها را از بین ببریم.

مسلمی افزود: امروز در فضای وانفسای فرهنگی، دشمن توانسته به بخشی از این سه مولفه دست پیدا کند؛ چرا که  امروز در معرفی الگوهای فاخر و ارزشمند انقلاب اسلامی به نسل جوان بسیار کوتاهی کردیم اگر امروز شهدای گمنامی که مخلصانه در طول این سال ها برای انقلاب زحمت کشیدند معرفی می‌کردیم وضعیت ما بهتر از این بود «پورقاسم‌ها» را نتوانستیم برای نسل های سوم و چهارم معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف اصلی ما پرداختن به راه رسم و مکتب شهداست، افزود: برگزاری یادواره های شهدا به نوعی پاسداشت الگوهای انقلاب است. تکریم شهدا و بازماندگان دوران دفاع مقدس وظیفه همگانی است. باید الگوها را برای مردم بیان و تبیین کرد.انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1714098
ارسال نظر
نظرات