شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 15:09 منتشر شده در مورخ: 1399/12/15 شناسه خبر: 1714100
در خطبه‌های نمازجمعه خراسان رضوی مطرح شد؛

آمریکا و اروپا هیچ اقدام مثبتی در برجام انجام نداند/ خرید مازاد از نیاز حق دیگران را ضایع می‌کند

آمریکا و اروپا هیچ اقدام مثبتی در برجام انجام نداند/ خرید مازاد از نیاز حق دیگران را ضایع می‌کند
نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته در سراسر خراسان رضوی و در مناطق آبی و زرد کرونایی برپا شد و در خطبه های این هفته بر حل مشکلات معیشتی مردم و فریب نخوردن از وعده‌های دشمن تاکید شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس، نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته در سراسر خراسان رضوی و در مناطق آبی و زرد کرونایی برپا شد و در خطبه های این هفته بر حل مشکلات معیشتی مردم و فریب نخوردن از وعده های دشمن تاکید شد.

امام جمعه کاشمر:

روشنفکران داخلی، بدعهدی‌های آمریکا و اروپا را ببیند/ آمریکا و اروپا هیچ اقدام مثبتی در برجام انجام نداند

حجت‌الاسلام سید محمدکاظم طباطبایی، امام جمعه کاشمر ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به 15 اسفند روز درخت‌کاری، اظهار داشت: آموزش و فرهنگ‌سازی نیز از الزامات روز درخت‌کاری و هفته منابع طبیعی است.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: مراتع، جنگل‌ها، کوه‌ها و رودخانه‌ها از جمله منابع طبیعی و گنجینه‌های ارزشمند است که اگر از بین برود حیات بشر را قطع می‌کند دست‌اندازی، تخریب و ساخت‌وساز در آن خلاف است و مسئولان و مردم باید با متخلفان برخورد و از تخریب جلوگیری کنند

امام جمعه کاشمر تصریح کرد: کاشتن درخت بسیار ارزشمند است و اگر هر نفر یک درخت در اماکن مشخص شده بکارد و از آن نگهداری کنند می‌توان اقدامات خوبی را رقم زد.

وی با اشاره به هفته نیکوکاری، اذعان کرد: همه روزهای ما باید روز نیکوکاری باشد و نباید تنها به یک روز خاص برای انفاق به دیگران اکتفا کرد و باتوجه‌به اینکه به سال نو نزدیک می‌شویم باید این عمل حسنه تشدید شود.

طباطبایی با بیان اینکه ایران در پی بدعهدی‌های آمریکای جنایتکار و اروپا، تصمیم به کاهش تعهدات برجامی خود گرفت، عنوان کرد: آمریکا و اروپا هیچ اقدام مثبتی در برجام انجام نمی‌دادند و زیر پیمان خود زدند.

وی با تأکید بر اینکه افرادی که در داخل کشور خود را به‌عنوان روشنفکر نشان می‌دهند این بدعهدی‌های آمریکا و اروپا را ببیند، تشریح کرد: اگر سختی‌ها و مشکلات را تحمل می‌کنیم از روی شکم‌سیری نیست بلکه بر اساس وعده‌های خداوند متعال است.

امام‌جمعه خلیل‌آباد:

مشارکت در درخت‌کاری از جمله تأکیدات مقام معظم رهبری است

حجت‌الاسلام علی ناهیدی، امام‌جمعه خلیل‌آباد ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این شهرستان ضمن گرامیداشت ۱۵ اسفند روز درخت‌کاری، اظهار داشت: از برکات نظام جمهوری اسلامی مشارکت‌های مردمی و مسابقه‌های خدمت‌رسانی است.

وی با بیان اینکه مشارکت‌های سیاسی مثل حضور مردم دفاع مقدس، ۲۲ بهمن، ایستادگی در برابر دشمن و انتخابات و مشارکت اجتماعی در سیل و زلزله، اردوهای جهادی بسیجی، اعتکاف، اربعین حسینی و... است، خاطرنشان کرد: مشارکت در برنامه‌های درخت‌کاری نیز از جمله مشارکت‌های مورد تأکید مقام معظم رهبری است.

امام‌جمعه خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه مقام معظم رهبری در این زمینه ۲۰ نکته مبنی‌بر تأکید بر امر درخت‌کاری و حفظ منابع طبیعی دارند، تصریح کرد: فرهنگ‌سازی درخت‌کاری و حفظ منابع طبیعی بین مردم و فراهم‌کردن فضای سالم برای زندگی، تعقیب قضایی بی اغماض زمین‌خواران و... نیز از جمله تأکیدات مقام معظم رهبری است.

وی با اشاره به اینکه درخت‌کاری با نام و یاد شهدا می‌تواند موردتوجه قرار گیرد، اذعان کرد: اگر محیط زیست بتواند انسجامی به وجود آورد که در این بخش سرمایه‌گذاری خوبی صورت گیرد می‌تواند در به‌وجودآوردن هوای سالم و جلوگیری از تخریب محیط زیست کمک شایانی داشته باشد.

امام جمعه رشتخوار:

امروز در بحث مدیریت بازار باید به خودمان تذکر دهیم/خرید مازاد از نیاز حق دیگران را ضایع می‌کند

حجت‌الاسلام حسن جهانشیری امام‌جمعه رشتخوار ظهر امروز در جمع پرشور نمازگزاران این هفته مسجد علی بن ابیطالب رشتخوار با اشاره به اجرای طرح تنظیم بازار در این شهرستان، با تأکید بر اینکه برخی افراد بیشتر از نیاز خود اقدام به خرید می‌کنند، گفت: یکی از مسائلی که واقعاً باید متذکر شویم، بحثی است، که در توزیع مرغ و اقلامی که در شهرستان انجام می‌شود، است، بسیار جای تأسف دارد و در شأن و منزلت یک انسان نیز که از نقاط مختلف در صف بایستد و با خرید مازاد حق دیگران را ضایع کند.

امام جمعه رشتخوار در تکمیل مطلب با اشاره به رعایت این نکته که باید امکان خرید را برای سایر افراد نیازمند فراهم کرد، اظهار داشت: بعضی‌اوقات ما به مسئولین تذکر می‌دهیم، امروز باید به خودمان تذکر دهیم، بحث مرغ متأسفانه یک معضل شده است، مسئله‌ای که برخی افراد متأسفانه از چند نقطه اقدام به دریافت مازاد از مصرف خود می‌کنند، در بحث اقلام دیگر همچون روغن نیز برخی از مکان‌های مختلف اقدام به دریافت می‌کنند، و نمی‌گذارند دست کسی که نیاز به این اقلام دارد، برسد.

وی در ادامه بار اشاره به حمله آمریکای جنایتکار و همدستان به سوریه و عراق بیان داشت: خوشبختانه در هفته گذشته در پی این اقدام، توسط جبهه مقاومت پاسخ لازم به آنان داده شد، در شرایط فعلی باوجود جبهه مقاومت در این اقدام خصمانه دشمن تنها یک شهید دادیم، ولی در قبال آن کشتی معروف اسرائیل در خلیج عمان و عین الاسد مورد هدف قرار گرفت و هیچ غلطی نتوانستند انجام دهند.

حجت‌الاسلام جهانشیری با تأکید بر اینکه آمریکا هنوز به دنبال اثبات ابرقدرتی خود برجهان است؛ عنوان داشت: آن‌ها به دنبال این هستند که بگویند شرایط فرقی نکرده و ما همچنان ابرقدرت دنیا هستیم ما در اینجا اعلام می‌کنیم، که ایران اسلامی ما امروز تبدیل‌شده به ابرقدرت و شما هیچ غلطی در هیچ کجا نخواهید توانست انجام دهید.

وی همچنین در رابطه با تنش پیش‌آمده بین ایران و ترکیه در روزهای اخیر به دلیل اظهارات سفیر ایران در عراق تصریح کرد: هیچ کشوری حق ندارد در کشور عراق برنامه‌ای پیاده کند بدون رضایت مردم و این کشور، عده‌ای به دنبال سوءاستفاده از شرایط موجود در سوریه و عراق هستند، ایران امروز در شرایطی است که خیلی هوشیارانه درجایی که لازم باشد ورود و تصمیمات لازم را خواهد گرفت، ما اجازه نخواهیم داد محور مقاومت دوباره صدمه ببیند.

خطیب نماز جمعه رشتخوار در تکمیل این مطلب، اذعان داشت: در مرحله اول آمریکا باید از منطقه و غرب آسیا اخراج شود، آمریکا باید بدانند که ما در این مسئله دنبال اخراج آن‌ها از منطقه هستیم.

امام‌جمعه رشتخوار در پایان در رابطه با موضوع پراهمیت انتخابات، یادآور شد: در رابطه با مسئله مهم انتخابات پیش رو در کشور همان‌طور که من در منطقه ما مردم به‌طور هوشیارانه در انتخابات ورود کرده‌اند، باید مردم به‌صورت هوشیارانه در موضوع انتخابات وارد عمل شوند، در مرحله اول خواسته مقام معظم رهبری و نظام اسلامی ما حضور حداکثری و بعد انتخاب شخصی شایسته در این برهه از زمان است، باید به‌عنوان یک ابرقدرت به فرمایشات مقام معظم رهبری گوش دهیم چراکه هرجایی که ما انقلابی عمل کردیم پیروز بودیم، مردم ما باید هوشیار و بصیر باشند در انتخابات کاری کنند که دولت جوان انقلابی روی کار بیاید، دولتی که عملکردش مانند عملکرد دولت شهید رجایی و شهید باهنر باشد.

امام جمعه سرخس:

انتظار مردم از مسئولان نظارت هوشمندانه بر بازار کالاهای اساسی است

حجت‌الاسلام محمد بختیاری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سرخس با اشاره به حملات کور آمریکا به نقاطی از سوریه در هفته اخیر اظهار کرد: هدف آمریکا از این حملات ارسال پیام به متحدان، حمایت از رژیم صهیونیستی، تحت فشار قرار دادن ایران برای ورود به مذاکرات و دادن جان تازه به گروه‌های تروریستی است.

وی بیان کرد: آمریکا با این اقدامات به دنبال ارعاب رسانه‌ای علیه جبهه مقاومت است، اما جبهه مقاومت قوی‌تر از قبل به هرگونه تجاوزی پاسخ قاطع می‌دهد.

امام جمعه سرخس با اشاره به اینکه حملات و هجمه‌های جو بایدن به جبهه مقاومت، آبروی رفته آمریکا را بیش‌تر می‌برد، افزود: سردار سلیمانی خط جبهه مقاومت را ترسیم کرد و نقشه راه را به جبهه مقاومت نشان داد.

خطیب نماز جمعه سرخس عنوان کرد: زمان آن رسیده که آمریکایی‌ها نه تنها از عراق بلکه باید از منطقه اخراج شوند.

وی با تاکید بر اینکه سیاست چماق و هویج آمریکا و اروپایی‌ها برای پرونده هسته‌ای ایران دیگر رنگ ندارد و حنای جنگ هراسی رنگ باخته است، گفت: جبهه مقاومت و حشدالشعبی به‌زودی پرونده آمریکایی‌ها از منطقه را جمع می‌کنند.

حجت‌الاسلام بختیاری با اشاره به تورم‌های لجام گسیخته در بازار تصریح کرد: انتظار مردم از مسئولان نظارت هوشمندانه بر بازار کالاهای اساسی از مبدا تا مقصد است؛ دست دلالان باید از این مسیر قطع شود.

امام جمعه سرخس در پایان با بیان اینکه تورم‌های نجومی باید هرچه سریع‌تر برطرف شود، عنوان کرد: تورم‌های نجومی زندگی را بر مردم سخت کرده است. 

امام جمعه درگز:

جامعه امروز گرفتار مربع شوم تحریم، کرونا، سوء مدیریت و دلال بازی شده است

حجت الاسلام محمدحسین ایروانی امام جمعه درگز در خطبه های نمازجمعه 15 اسفند، ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: تقوا بهترین سرمایه حیات و زندگی دنیوی و اخروی انسان است.

وی با تسلیت پیشاپیش شهادت امام کاظم (ع) تبیین کرد: یکی از شدیدترین حصرها و فشارها مربوط به دوران امام کاظم (ع) بود که عباسیان برای تثبیت حاکمیت شیطانی خود و سرکوب مخالفین، این سیاست را در دستور کار قرار داده بودند؛ ولی امام کاظم (ع) در چنین شرایطی علاوه بر تقویت شبکه سازی، راهبرد نفوذ در دستگاه طاغوت را داشتند تا آنجا که وزیر و خزانه دار دستگاه عباسیان از یاران امام (ع) بود.

امام جمعه درگز در ادامه به برشمردن ویژگی های یاران خاص اهل بیت پرداخت و گفت: کسانی که خواست امام زمان را بر خواست و میل خود ترجیح می دهند، کسانی که فقرا را بر اهل ثروت ترجیح داده و اهل تواضع هستند و کسانی که علم و علما را دوست داشته و با آنها رفاقت و دوستی می کنند در زمره افرادی هستند که جمله "منا اهل البیت" برای آنها صدق می کند.

حجت الاسلام ایروانی با تاکید بر اهمیت کاشت درخت تشریح کرد: درختکاری یک موضوع بسیار مهم و راهبردی است که در روایتی از پیامبر اسلام آمده هر کس درختی بکارد، برای او عبادت محسوب می شود. حضرت علی در 25 سالی که از رهبری جامعه منع شدند 60 هزار نخل کاشتند. لذا نگهداری منابع طبیعی و محیط زیست یک تکلیف شرعی و قانونی است که باید فرهنگ شود.

وی ابراز کرد: در شرایط فعلی که همگان درگیر موضوعات و گرفتاری های معیشتی هستند باید حواسمان به نیازمندان اطرافمان هم باشد. همه باید با شرکت در جشن نیکوکاری و گرفتن دست کمیته امداد، گامی در راستای تامین نیازهای مردم محروم در ایام نوروز بردارند.

امام جمعه درگز گفت: امروز جامعه ما گرفتار مربع شومی متشکل از تحریم، کرونا، سوء مدیریت و دلال بازی شده است. در این میان سوء مدیریت بخش عمده ای از کار را تشکیل می دهد و دلالانی که به هر قیمت می خواهند به منافع شخصی برسند فشار را مضاعف کرده اند. اگر می خواهیم مورد رحم خدا قرار بگیریم باید ما مردم به یکدیگر رحم کنیم.

حجت الاسلام ایروانی خاطرنشان کرد: مردم باید از همین الان فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص روی کار آمدن دولت کارآمد و انقلابی را مد نظر داشته باشند چرا که مدیریت کردن شرایط فعلی کار هر کسی نیست و باید تلاش کنیم تا فردی قوی، دارای انرژی و جهادی را انتخاب کنیم تا بتوانیم به سوی حل مشکلات حرکت کنیم.

امام جمعه تربت حیدریه:

رعایت حقوق شهروندی لازم و واجب است

حجت الاسلام محمدرضا عصمتی، امام جمعه تربت حیدریه در آئین خطبه های نماز اظهار کرد: رعایت حقوق شهروندی لازم و واجب است و هر کس رعایت نکرد ظلم به مردم کرده و این ظلم موجب می شود خدا نعمت های خود را از آن جامعه دریغ کند.

وی تصریح کرد: کسانی که برای اقلام و کالای اساسی مردم برای چندین بار در صف می ایستند و آن کالا را برای چند بار دریافت می کنند این کار آنها از مصادیق عدم رعایت حقوق شهروندی و ظلم به جامعه است و خدا از آنها نمی گذرد، مگر صاحب حق از آنها بگذرد، لذا باید مراقب ضایع شدن حق مردم باشیم.

خطیب جمعه تربت حیدریه به ایام پایان اسفند و درختکاری اشاره کرد و افزود: کاشت نهال و درخت در فضاهای مختلف شهری توسط هر شهروند، یقینا در آینده همه از یک محیط مناسب و با نشاط استفاده می کنند.

امام جمعه تربت حیدریه همچنین به  جشن نیکوکاری پایان سال هم اشاره کرد و گفت: شهروندانی که بضاعت دارند به یاری نیازمندان بشتابند و در آستانه فصل بهار و نوروز دل مستمندان و کسانی که برای خرید مایحتاج اولیه خود مشکل دارند را شاد کنند.

 

انتهای پیام/

 
https://www.dana.ir/1714100
ارسال نظر
نظرات