شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 15:12 منتشر شده در مورخ: 1399/12/15 شناسه خبر: 1714110

قیمت نفت به بالاترین رقم ۱۴ ماه گذشته رسید

قیمت نفت به بالاترین رقم ۱۴ ماه گذشته رسید
پس از این که اوپک و هم پیمانانش تصمیم گرفتند تا تولید نفت خود را در ماه آوریل افزایش ندهند، قیمت نفت در معاملات امروز بیش از یک دلار افزایش یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از رویترز، پس از آن که اوپک و هم پیمانانش تصمیم گرفتند تا تولید نفت خود را در ماه آوریل افزایش ندهند، قیمت نفت در معاملات امروز بیش از یک دلار افزایش یافت و بالاترین سطح در نزدیک به ۱۴ ماه گذشته رسید.

اوپکی منتظر بهبود قابل توجهی در تقاضا در بحبوحه همه گیری ویروس کرونا هستند.
 
هر بشکه نفت برنت با ۱.۲۱ دلار افزایش ۶۴.۸۹ دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۱.۰۶ دلار ۶۴.۸۹ دلار معامله شد.
 
نفت برنت امروز تا ۶۸ دلار هم بالا رفت و در مسیر ثبت افزایش حدود ۳ درصدی طی هفته گذشته قرار دارد.
 
پس از اینکه اوپک کاهش تولید را تا ماه آوریل تمدید کرد و استثنای کوچکی هم برای روسیه و قزاقستان لحاظ کرد، هر دو شاخص نفتی در روز پنج شنبه بیش از ۴ درصد افزایش قیمت را ثبت کردند.
 
راویندرا رائو، تحلیلگر بازار گفت: «اوپک پلاس میزان تولید خود را ثابت نگه داشت و این نشان می دهد که این گروه می‌خواهد رویکردی محتاطانه در متعادل سازی تولید انجام دهد.»
 
«یک افزایش با ثبات می تواند توسط بهبود تقاضا در جهان که به مرور رخ می‌دهد، جذب شود و احتمالا چندان تاثیر منفی بر قیمت‌ها نخواهد گذاشت. نگرانی ها فقط زمانی بروز پیدا می‌کند که تولید نفت آمریکا در واکنش به بالا رفتن قیمت‌ها افزایش یابد.»
 
سرمایه‌گذاران از تصمیم عربستان برای ادامه کاهش داوطلبانه یک میلیون بشکه‌ای تا ماه آوریل حتی با وجود افزایش قیمت‌ها در ۲ ماه گذشته، غافلگیر شدند و تعجب کردند.
 
دارمندرا پارادهان، وزیر نفت هند گفت: تصمیم اوپک برای ادامه کاهش تولید به خرید کشورهای مصرف کننده نفت آسیب می‌زند.
 
انتهای پیام
https://www.dana.ir/1714110
ارسال نظر
نظرات