شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 15:39 منتشر شده در مورخ: 1399/12/15 شناسه خبر: 1714114
آیت‌الله دری نجف‌آبادی:

مسئولیت‌ها در جمهوری اسلامی، امانت الهی است/ باید ضریب مراقبت‌های کرونایی را افزایش بدهیم

مسئولیت‌ها در جمهوری اسلامی، امانت الهی است/ باید ضریب مراقبت‌های کرونایی را افزایش بدهیم
امام جمعه اراک با تأکید بر اینکه حکومت جمهوری اسلامی و دولت ملک شخصی افراد نیست گفت: باید افراد لایق و با کفایت در مسئولیت‌ها قرار بگیرند، این ها یک وظیفه و امانت الهی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  دیار آفتاب؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلی بیت المقدس ضمن اشاره به موضوع انتخابات پیش رو در سال آینده گفت: باید برای برگزاری یک انتخابات باشکوه و با عظمت و تلاش کنیم تا با حضور پرشور مردم انتخابی شایسته ای رقم بخورد که دهان دشمنان ما را خرد کند و وفاداری ما را به امام، رهبری و شهدا نشان دهد.

امام جمعه اراک با تأکید بر اینکه حکومت جمهوری اسلامی و دولت ملک شخصی افراد نیست افزود: سیاسی کاری یعنی چه، نمی شود که با خون شهدا بازی کرد، این ها یک وظیفه  و امانت الهی است و باید افراد لایق و با کفایت در مسئولیت ها قرار بگیرند.

دری نجف آبادی ادامه داد: رئیس جمهور آینده باید با حضور در صحنه، پا در رکاب و دردمندانه مشکلات را حل کرده و به خصوص منابع ارزی کشور را هدر ندهد.

سرعت انتشار کرونای جهش یافته خیلی آسیب رسان است

امام جمعه اراک با اشاره به موضوع بیماری کرونا گفت: سرعت انتشار کروناهای جدید انگلیسی و آفریقایی و غیره خیلی آسیب رسان است و تأثیرگذاری زیادی دارد، نمی خواهیم مردم را نگران کنیم اما اگر رعایت نکنیم گرفتاری برای خودمان و کادر درمان پیش خواهد آمد.

وی افزود: اگر بر اثر بی احتیاطی ما کسی مبتلا شد مسئول هستیم، باید ضریب مراقبت ها را افزایش بدهیم چرا که سهل انگاری حرام است.

توزیع ۳۰۰ هزار بسته معیشتی در استان

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی همچنین بر موضوع همدلی و نیکوکاری در ماه پایانی سال تأکید کرد و گفت: الآن فصل احسان است و همه باید همت کنیم، در استان مرکزی امسال بالغ بر ۳۰۰ هزار بسته معیشتی با کمک های انجام گرفته توزیع شده است.

دری نجف آبادی ضمن گرامیداشت هفته منابع طبیعی اظهار کرد: سعی کنیم درخت های مثمر بکاریم، می شود با کمترین آب این کار را انجام داد یا انواع درختانی استفاده کرد که نیاز به آب کمی دارند.

یک ذره از آب و خاک ما نباید هدر برود

امام جمعه اراک تصریح کرد: یک ذره از آب و خاک ما نباید هدر برود، اقتصادی مقاومتی یعنی اینکه منابع ما به درستی استفاده شود و اگر این اتفاق افتاد نیاز به صادرات نفت و بازی درآوردن های آمریکا و کشورهای اروپایی نخواهیم داشت.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به در پیش بودن سالروز شهادت مظلومانه امام موسی کاظم(ع) و تأکید بر روایتی از امام هفتم(ع) گفت: اگر انسانی عاقل و خردمند باشد در زمره اولیای خداست و اساس اسلام بر عقلانیت است، عقلانیت یعنی فرماندهی با عقل باشد.

وی خاطرنشان کرد: امام(ره) یک انسان بسیار خردمند بود، معنای عقل دقت و حسابگری دنیا و آخرت است و یکی از نیازهای ضروری اداره جامعه عقلانیت است.

دری نجف آبادی در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به بهره بردن از فرصت های عبادت در  ماه های رجب، شعبان و رمضان گفت: این ماه ها فرصت خوبی است برای اینکه ما نهال ایمان، تقوا و عمل صالح را در وجودمان بارور کنیم، این ماه ها بهار اولیای خداست.

وی افزود: راه باز است و هر کس به سوی خدا رفت خداوند با اوست و به او اجر و پاداش دنیا و آخرت را خواهد داد چرا که این از احسان و فضل خداوند دور نیست.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی همچنین ضمن گرامیداشت بعثت پیامبر اکرم(ص) در روزهای پیش رو بر گرامیداشت این روز با عظمت با حفظ پروتکل های بهداشتی تأکید کرد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1714114
ارسال نظر
نظرات