شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 19:30 منتشر شده در مورخ: 1399/12/15 شناسه خبر: 1714154
امام جمعه فومن مطرح کرد:

لزوم نظارت جدی بر بازار و کنترل قیمت ها/ نابودی منابع طبیعی گیلان در پی کوه خواری ها و تغییر کاربری های غیرقانونی

لزوم نظارت جدی بر بازار و کنترل قیمت ها/ نابودی منابع طبیعی گیلان در پی کوه خواری ها و تغییر کاربری های غیرقانونی
حجت الاسلام والمسلمین نقدی با توجه به صحبت های اخیر رئیس جمهور در روزهای گذشته خاطرنشان کرد: رئیس جمهور گفتند ما به مردم وعده داده بودیم که هم چرخ سانتریفیوژها بچرخد و هم چرخ اقتصاد که به گفته ایشان هردو درحال چرخش است اما ما نمیدانیم این چرخش رو به جلو است یا عقب! چرخش اقتصاد را همه میبینیم اما رو به عقب! متاسفانه این صحبت ها دراین ایام سختی که بر مردم میگذرد بسیار ناراحت کننده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از 8دی، حجت الاسلام نقدی، امام جمعه خمام ضمن اشاره به وضعیت بازار و ازدحام مردم در ایام آخر سال اظهار کرد: مردم حضور و خرید های خود را به ایام انتهایی سال موکول نکنند. با توجه به وضعیت شیوع بیماری کرونا، هم بازاریان و هم مردم مدیریت شده عمل کنند.

امام جمعه فومن خطاب به بازاریان شهرستان فومن گفت:از بازاریان محترم شهرستان تقاضا دارم انصاف را رعایت کنند. بر روی محصولات خود، قیمت های منصفانه درج کنند تا مردم بتوانند خریدهای مورد نیاز خود را انجام دهند.

وی با بیان اینکه از سازمان های نظارتی میخواهیم در این ایام که خریدها زیاد میشود، نظارت های جدی تری را بر بازار داشته باشند اذعان کرد: خوشبختانه عمده بازاریان ما متدین و مقید به آداب اسلامی هستند‌ اما متاسفانه در هر قشری کارشکن وجود دارد خواهش ما این است، با عده کم، گران فروشان و کارشکنان بازار برخورد شود.

حجت الاسلام والمسلمین نقدی با توجه به صحبت های اخیر رئیس جمهور در روزهای گذشته خاطرنشان کرد: رئیس جمهور گفتند ما به مردم وعده داده بودیم که هم چرخ سانتریفیوژها بچرخد و هم چرخ اقتصاد که به گفته ایشان هردو درحال چرخش است اما ما نمیدانیم این چرخش رو به جلو است یا عقب! چرخش اقتصاد را همه میبینیم اما رو به عقب! متاسفانه این صحبت ها دراین ایام سختی که بر مردم میگذرد بسیار ناراحت کننده است.

حجت الاسلام نقدی افزود: آقای رئیس جمهور باید بگویم مشاورین و همکارانتان با آمارهای غلط شما را به منجلاب انداخته اند این‌همه سال چرخش سانتریفیوژها را متوقف کردید و این اقتصاد که دارد میچرخد سنگینی این چرخش بر دوش مردم است.

امام جمعه فومن با اشاره به اینکه مردم باید قضاوت کنند که آیا سانتریفیوژها چرخید یا نه افزود: رئیس جمهور ما هنوز بدنبال تصویب fatf و هنوز چشم امیدشان به غرب است این معاهده ننگین که از برجام هم بدتر است را میخواهند تصویب کنند.

امام جمعه فومن در ادامه اظهارنظر ریاست محترم جمهور در رابطه با مسئله fatf گفت: مراقب این صحبت هایی که در ایام انتخابات گفته میشود باشیم در چند ماهی که به انتخابات باقی مانده ممکن است ذهن مردم ما را به گروگان بگیرند و ممکن است بااین وعده های فریبنده مردم انقلابی و صبور ما را دچار اشتباه کنند.

وی بااشاره به بیانات رهبرمعظم انقلاب در رابطه با محیط زیست خاطرنشان کرد: محافظت از منابع طبیعی و محیط زیست فقط کار یک مجموعه نیست همه مردم باید به کمک ادارات مربوطه بیایند متاسفانه همه ساله آتش سوزی هایی در مناطق جنگلی داریم که خوب است بدانیم ۲۰درصد این آتش سوزی ها طبیعی است، اما متاسفانه ۸۰ درصد آتش سوزی ها بخاطر عوامل انسانی صورت میگیرد.

وی افزود: فرهنگ سازی و تبلیغات محیطی بسیار ضروری است و البته تنبیه مناسب هم مهم است که امیدواریم این موارد باعث شود که زحمات در اداره منابع طبیعی و محیط زیست به نتیجه برسد.

حجت الاسلام نقدی با تاکید بر اینکه باید با کسانی که منابع طبیعی را تصرف غیرقانونی میکنند برخورد شود اذعان کرد: دادستان، و دستگاه های نظارتی حضور میدانی داشته باشند نباید برای یک دامداری که چند راس دام دارد و دامش در این جنگل ها چرا کرده اند برایش پرونده درست شده باشد. که دام های شما در جنگل علف ها را خورده و متاسفانه محکوم هم شده است. این دامدار محترم که رزق و درآمد دیگری ندارد. اگر بناست مقابله بشود باید ریشه ای عمل کرد.

وی با تاکید بر اینکه باید با کسانی مقابله کنید که در حال کوه خواری هستند ابراز کرد: تمام شن ها و کوه های منطقه را از بین برده اند از نزدیک ببینند که تغییر کاربری های غیرقانونی چه بلایی بر سر منابع طبیعی ما آورده است.

امام جمعه فومن تصریح کرد: مسافرانی که به شهرهای ما می آیند بخاطر منابع عظیم و زیبای طبیعی ماست. اگر اینطور پیش برود و از این نعمت ها به درستی مراقبت نشود خدایی نکرده نسل های آینده ما از این نعمت محروم خواهند شد.

امام جمعه خمام: کسانی که به فکر دنیا و مطامع مالی اند از ثبت نام در انتخابات پرهیز کنند

به گزارش 8دی، حجت الاسلام والمسلمین حامد اسدالله زاده، امام جمعه خمام با بیان اینکه هفته گذشته با دستور مستقیم رئیس جمهور تازه به دوران رسیده آمریکا، جنگنده های F15 و موشکی آمریکایی حمله‌ای را به پادگان امام علی (ع) در منطقه البوکمال داشتند اظهار کرد: البته از ۷ مقری که حمله صورت گرفت ۶ مقر خالی از نیرو و تنها یک مقر نیروهای حشدالشعبی مستقر بودند که منجر به شهادت یکی از رزمندگان حشدالشعبی عراق شده است.

امام جمعه خمام با اشاره به اینکه اهمیت این حمله برای امریکایی ها به این جهت بوده است که با هماهنگی دولت عراق این پادگان در اختیار نیروهای مستشاری ایران قرار گرفته است گفت: آمریکایی ها با جنگ روانی سعی کرده‌اند به گونه‌ای وانمود کنند که مقرهای حضور نیروهای ایرانی حمله صورت پذیرفته است.

وی تصریح کرد: اما حقیقت ماجرا از این قرار است که بایدن احمق و حامیان منطقه‌ای او می‌دانند اینگونه حملات کور تأثیر راهبردی در معاملات غرب آسیا ندارد چرا که اولا تاریخ مصرف سیاست چماق و هویج برای پرونده هسته ای تمام شده است، کمپین فشار حداکثری ته نشین شده و حنای جنگ هراسی رنگ باخته است و ایران اسلامی با طرح راهبردی مجلس شورای اسلامی به میدان آمده است.

حجت الاسلام والمسلمین اسدالله زاده در ادامه گفت: ثانیا برخلاف تصور آمریکایی ها، بحمدالله حشدالشعبی قدرتمند ترین نیروی نظامی مردمی در عراق است و فشار حداکثری بر حشدالشعبی چیزی به غیر از پایان صبر راهبردی مردم عراق و تسریع در تصمیمی که برای اخراج امریکایی ها گرفته¬اند، نخواهد داشت.

امام جمعه خمام با اشاره به آغاز فرآیند شروع ثبت نام از داوطلبان شوراهای اسلامی شهر اذعان کرد: من باب جلب مشارکت عمومی و پر شورتر شدن هرچه بیشتر انتخابات بنده از همه کسانی که این دو ملاک قرآنی « حفیظ و علیم » یعنی تعهد و تخصص را در خود می بینند دعوت می کنم که با ثبت نام به مشارکت عمومی و هرچه بیشتر شدن شور انتخاباتی کمک کنند.

وی افزود: توصیه‌ام به کسانی که به دنبال دنیا و مطامع مالی و جایگاه دنیایی هستند این است که از ورود به چنین عرصه ای پرهیز کنند چرا که هم مردم ما در این برهه به این نتیجه رسیده اند که می بایست شورایی را انتخاب کنند که متعهد و متخصص باشد و هم اینکه عزم جدی نظام اسلامی بر عدم تأیید صلاحیت کسانی است که دچار مشکلات و سابقه بدعهدی و سوء سابقه هستند می باشد لذا عاقلانه نیست که با دست خودشان، موجبات رسانه ای شدن رد صلاحیت شان را فراهم کنند.

وی با اشاره به برگزاری « جشن نیکوکاری» در آستانه سال نو گفت: شعارشان عیدی برای همه بسیار شایسته و مناسب بود من نیز به وسع خودم در این طرح شرکت خواهم کرد و از همه مردم و مخصوصا بازاریان و متمکنان عزیز دعوت می کنم تا در این روزها فقرا و محرومان را از یاد نبرند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1714154
ارسال نظر
نظرات