شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:58 منتشر شده در مورخ: 1399/12/16 شناسه خبر: 1714229
مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری عنوان کرد

اهم اقدامات تنظیم بازاری ایام پایان سال در استان مرکزی/ نباید شاهد بی ثباتی در تأمین و عرضه باشیم

اهم اقدامات تنظیم بازاری ایام پایان سال در استان مرکزی/ نباید شاهد بی ثباتی در تأمین و عرضه باشیم
نعمتی مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: با توجه به‌پیش بینی‌های انجام‌شده در ایام پایانی سال خیلی نباید شاهد بی‌ثباتی در حوزه تأمین و عرضه کالاهای اساسی در استان مرکزی باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمود نعمتی مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب در رابطه با وضعیت نظارت بر تأمین و عرضه کالاهای اساسی در ایام پایانی سال گفت: در بحث نظارت سازمان صمت و اتاق اصناف طرح‌های نظارتی خاص خود را پیاده می‌کنند اما در حوزه تأمین و توزیع اقلام اساسی ازجمله میوه، گوشت، برنج و روغن که ممکن است تغییراتی داشته باشند پیش‌بینی‌هایی انجام‌گرفته است.

نعمتی ادامه داد: به‌منظور تنظیم بازار حدود ۲۰۰ تن گوشت مرغ منجمد برای توزیع در روزهای آتی باقیمت هر کیلو ۱۵ هزار تومان پیش‌بینی‌شده است، همچنین حدود ۵۰ تن گوشت قرمز منجمد با قیمت هر کیلو حدود ۸۰ هزار تومان به دست مصرف‌کنندگان خواهد رسید.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی تصریح کرد: در بحث تأمین میوه شب عید نیز حدود ۶۰۰ تن پرتغال و ۳۰۰ تن سیب خریداری‌شده و در حال انتقال به استان است که قیمت‌گذاری آن قاعدتاً پایین‌تر از قیمت بازار خواهد بود و طبق برنامه همچون سالیان گذشته عرضه خواهد شد.

وی با بیان اینکه در بحث شکر نیز هیچ مشکلی وجود ندارد افزود: شکر به هراندازه که نیاز باشد توزیع می‌شود و کمبودی نیست، برنج هم خریداری‌شده و در حال انتقال به استان هست و ۵۵۰ تن برنج خارجی با قیمت کیلویی ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان در فروشگاه‌ها توزیع می‌شود.

نعمتی با اشاره به اینکه در بحث عرضه روغن نیز مشکلی نیست اظهار کرد: به حدی که نیاز بازار باشد روغن توزیع می‌شود و تقریباً مواد خام کارخانجات استان نیز تأمین است.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی خاطرنشان کرد: با توجه به‌پیش بینی‌های انجام‌شده در ایام پایانی سال خیلی نباید شاهد بی‌ثباتی در حوزه تأمین و عرضه کالاهای اساسی و افزایش قیمت باشیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1714229
ارسال نظر
نظرات