شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:47 منتشر شده در مورخ: 1399/12/16 شناسه خبر: 1714338
وزیر ارشاد در یزد:

استان یزد مکانی مناسب برای باروری اقتصاد فرهنگ است

استان یزد مکانی مناسب برای باروری اقتصاد فرهنگ است
صالحی گفت: برخی از اقدامات در ارتباط با اقتصاد فرهنگ و اقتصاد صنایع خلاق صورت گرفته و استان یزد یکی از نقطه‌های مکانی مناسبی برای باروری این اقتصاد است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، سیدعباس صالحی پیش از ظهر امروز در حاشیه سفر معاون اول رئیس جمهور به یزد، در جلسه اقتصاد مقاومتی استان گفت: استان یزد در حوزه فرهنگ و هنر و همچنین حوزه صنایع دستی و گردشگری ظرفیت زیادی دارد که در حوزه تعامل با اقتصاد فرهنگ می‌تواند پایگاه قابل توجهی باشد.

وی ادامه داد: با توجه به برخی از اقداماتی که در ارتباط با اقتصاد فرهنگ و اقتصاد صنایع خلاق صورت گرفته یا در جریان است به نظر می‌رسد استان یزد یکی از نقطه‌های مکانی مناسبی برای باروری این اقتصاد است و با همین نگاه کارهایی در استان یزد شروع شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: راه اندازی گذر فرهنگ و هنر در استان یزد یکی از این اقدامات بود که از طریق خیابان‌ها و میدان‌های فرهنگ و هنر، فضای بازار محصولات و خدمات را برای فرهنگ و هنر داشته باشیم و این اقدام از استان یزد آغاز شد.

صالحی  با بیان اینکه مرکز نوآوری فرهنگ و هنر در استان یزد شروع شده و در حال گسترش است، عنوان کرد: در بحث اقتصاد صنایع خلاق به عنوان حوزه ای که ارزش افزوده قابل توجهی دارد چرا که بر کانون خلاقیت عمل می‌کند و در این قسمت ما ارزش افزوده فراوانی در ایران و در برخی استان‌های خاص مانند استان یزد داریم.

وی با اشاره به ظرفیت استان یزد در زمینه اقتصاد صنایع خلاق ادامه داد: در این زمینه هم باید در سطح کلان به آن اهتمام بیشتری داشته باشیم و در در سطح آمایش جغرافیایی نیز استان یزد یکی از استان‌هایی است که ظرفیت بسیاری در این حوزه دارد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1714338
ارسال نظر
نظرات