شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:50 منتشر شده در مورخ: 1399/12/16 شناسه خبر: 1714340
استاندار یزد:

پروژه های فراوان استان نیازمند توجه و اختصاص اعتبار است/ کمبود آب همچنان مشکل صنایع استان یزد است

پروژه های فراوان استان نیازمند توجه و اختصاص اعتبار است/ کمبود آب همچنان مشکل صنایع استان یزد است
استاندار یزد گفت: امیدواریم مجوزها و اعتبارات لازم برای تامین و تکمیل آب صنایع کوچک وپربازده استان از سوی دولت صادر شود تا حیات این صنایع به مشکل برنخورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، استاندار یزد صبح امروز در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان یزد که با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد اظهار داشت: استان یزد در بسیاری از زمینه ها جایگاه ویژه ای دارد از جمله اینکه در کشاورزی که به عنوان دومین استان دارای بیشترین کشت گلخانه ای و همچنین به عنوان دومین استان معدنی کشور مطرح بوده  و به عنوان جایگاه برتر سرمایه گذاری نیز انتخاب شده است و امروز علیرغم وجود مشکلات فراوان با حجم درخواست سرمایه گذاری رو به رو بوده وبالاترین مجوز تاسیس در کشور را کسب کرده و بالاترین واگذاری زمین در شهرک صنعتی در سطح کشور را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: علیرغم این پیشرفت ها اما مشکلاتی نیز وجود دارد که مهمترین آن کمبود آب است که تقاضا داریم با تامین اعتبار مشکل صنایع کوچک و پربازده را برطرف کنیم..

طالبی با بیان اینکه استان یزد در بحث چرخه تولید فولاد نیازمند تکمیل این چرخه در داخل هستیم اظهار داشت:.همه حلقه های چرخه فولاد را در کشور داریم به جز ورق فولاد، که امیداوریم سفر معاون اول رئیس جمهور به استان منجر به مجوز تولید ورق ومابقی نیازها در حوزه فولاد شود.

استاندار یزد ادامه داد: در حوزه زیربنایی  نیز چند طرح آزاد راهی را در دست اجرا داریم که معطل سرمایه گذاران است که امیدواریم سرمایه گذاران ملی به کمک این پروژه آمده تا بتوان این پروژه ها از جمله آزادراه نطنز به انار وکرمان تا این طرح به استان یزد متصل شود..

وی با اشاره به بحث تقاضا برای ارتقای فرودگاه یزد و ایجاد ایرلاین برای این فرودگاه نیز گفت: چندین شهرستان یزداز جمله بافق ظرفیت وتوان لازم برای ایجاد فرودگاه را دارند که امیدواریم مجوز تاسیس این فرودگاه ها نیز صادر شود و همچنین امیدواریم سازمان برنامه وبودجه ، اعتبار لازم برای تکمیل پروژه های دارای پیشرفت بالای 80درصد را به استان یزد اختصاص دهد تا بتوانیم این پروژه ها را تکمیل کنیم.

استاندار یزد در پایان  با بیان ظرفیت های فراوان استان یزد در زمینه گردشگری نیز تصریح کرد: در زمینه  گردشگری به واسطه ثبت جهانی یزد به عنوان شهر جهانی ظرفیت های فروانی وجود دارد که امیدواریم اعتبار لازم برای مرمت بافت تاریخی یزد وهمچنین کاوشهای تاریخی وباستانی لازم صادر شود تا این نگین تاریخی در سطح جهان بیش از پیش بدرخشد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1714340
ارسال نظر
نظرات