شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:20 منتشر شده در مورخ: 1399/12/16 شناسه خبر: 1714413
گزارشی از مطالبات مردمی؛

روزهای تلخ بیماران دیابتی با نایاب‌شدن انسولین/ دبیرکمیسیون بهداشت: سیستم توزیع دارو مشکل دارد

روزهای تلخ بیماران دیابتی با نایاب‌شدن انسولین/ دبیرکمیسیون بهداشت: سیستم توزیع دارو مشکل دارد
شواهد میدانی نشان می‌دهد که اکنون مشکل عدم دسترسی به داروی انسولین و نایاب شدن آن فراگیر شده و بیماران دیابتی باید تلخی این عارضه شیرین را در نبود دارو، به صورت چند برابری متحمل شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ کمبود دارو در روزهای اخیر یکی از دغدغه‌های اصلی مردم و بیماران نیازمند به دارو است؛ به ویژه بیمارانی که داروهای خاصی مثل انسولین مصرف می‌کنند متاسفانه در دوره‌های زمانی مختلف با کمبود دارو مواجه می‌شوند.

در روزهای اخیر هم شاهد نایاب شدن انسولین در استان قزوین هستیم به طوری که طبق گزارش میدانی خبرنگار ما از سطح شهرهای استان قزوین این مسئله مشهود است.

در رصدی که از سطح چند داروخانه برای تهیه داروی انسولین داشتیم؛ فروشندگان از ارائه این دارو امتناع کرده و اعلام می‌کنند که این دارو را ندارند و فقط در بیمارستان‌ها ارائه می‌شود.

در این گزارش میدانی شاهد بودیم که برخی از بیماران دیابتی برای تهیه انسولین در بلاتکلیفی به سر می‌برند و می‌گویند که چند ماه است که برای خرید انسولین مراجعه می‌کنند اما با مشکل مواجه هستند و همچنان موفق به تهیه این دارو نشده‌اند.

شواهد میدانی نشان می‌دهد که اکنون مشکل عدم دسترسی به داروی انسولین و نایاب شدن آن به طور فراگیر شده و بیماران دیابتی باید تلخی این عارضه شیرین را در نبود دارو، به صورت چند برابری متحمل شوند.

برخی داروها سر از شبکه قاچاق درمی‌آورند

دبیر کمیسیون بهداشت مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ درباره این مشکل اظهار کرد: درمورد کمبود برخی داروها مثل انسولین، بحث‌هایی را در کمیسیون بهداشت دنبال می‌کنیم و اخیرا در نشست با یکی از اعضای دانشگاه تهران که در حوزه غذا و دارو مسئولیت دارد و با حضور وزارت اطلاعات و بهداشت این موضوع بررسی شد.

وی افزود: بارها مطرح شده که کمبود داروهایی مانند انسولین به نحوه توزیع آن برمی‌گردد که باید اصلاح شود.

محمدبیگی با اشاره به سامانه تی تک ابراز کرد: نحوه واردات دارو، استفاده از سامانه‌های پخش دارو و ورود آنها به سامانه تی تک بسیار مهم است تا اینکه ردیابی شود که داروها به کجا می‌روند.

این مقام مسئول در پایان بیان کرد: گاهی این داروها توسط افراد در شبکه‌های قاچاق قرار می‌گیرند و در بازار سیاه به فروش می‌رسند که باعث اخلال در توزیع عادلانه می‌شوند که توسط وزارت اطلاعات و بازرسی کل کشور در حال بررسی است.

به گرارش صبح قزوین؛ یکی از مشکلاتی که تاکنون دغدغه مردم باقی مانده و هنوز لاینحل است، بحث تامین داروست که برای حفظ جان بیماران حیاتی است اما در تامین آن باید سختی‌های زیادی را متحمل شوند.


انتهای پیام/ 

 

https://www.dana.ir/1714413
ارسال نظر
نظرات