شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:54 منتشر شده در مورخ: 1399/12/16 شناسه خبر: 1714457
آیت الله دری نجف آبادی در دیدار با وزیر جهاد کشاورزی:

ریل‌گذاری مطلوبی در برنامه هفتم در حوزه کشاورزی انجام شود /بخش کشاورزی ضامن حیات و بقای کشور است

ریل‌گذاری مطلوبی در برنامه هفتم در حوزه کشاورزی انجام شود /بخش کشاورزی ضامن حیات و بقای کشور است
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: در گام دوم انقلاب نیاز است کشاورزی ایران جایگاه خود را به‌خوبی در منطقه پیدا کند و این نیازمند توجه جدی و برنامه‌ریزی صحیح و حکیمانه است که باید در برنامه هفتم توسعه به‌خوبی دیده شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در جریان سفر یک‌روزه خود به اراک ظهر امروز شنبه 16 اسفندماه با آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی دیدار و گفتگو کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی در این جلسه گفت: برنامه هفتم کشور در دست اقدام است و نیاز است ریل‌گذاری قوی و مطلوبی در حوزه کشاورزی انجام شود چراکه مسئله کشاورزی در کشور یک امر حیاتی است.

دری نجف‌آبادی با تأکید بر اینکه توجه به بخش کشاورزی ضامن حیات و بقای کشور است افزود: کشاورزی ایران باید در زمینه صادرات پیشرو باشد و اولویت و تکیه اصلی باید بر روی صادرات قرار گیرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظم تصریح کرد: در گام دوم و چهل سال دوم نیاز است کشاورزی ایران جایگاه خود را به‌خوبی در منطقه پیدا کند و این نیازمند توجه جدی و برنامه‌ریزی صحیح و حکیمانه است که باید در برنامه هفتم توسعه به‌خوبی دیده شود.

وی ادامه داد: امروز ظرفیت‌های بسیار زیادی در حوزه کشاورزی در کشور داریم که باید هنر استفاده از آن‌ها را داشته باشیم تا بتوانیم ایران اسلامی را به‌عنوان یک‌قطب مهم کشاورزی به دنیا تبدیل کنیم، پر کردن حلقه‌های مفقوده در بخش کشاورزی یک ضرورت مهم است تا بتوان از این طریق بسیاری از ظرفیت‌های پنهان را آزادسازی کرد.

دری نجف‌آبادی اظهار کرد: فعالیت بر روی کلزا کاری و پرورش زیتون در کشور امری مهم است چراکه کشور در این حوزه نیازمند است و باید در حوزه کلزا وابستگی‌ها قطع شود؛ متأسفانه در بخش مصرف روغن شاهد یک اسراف بیش‌ازاندازه و مصرفی غیرمنطقی هستیم که باید در این خصوص اصلاح الگوی مصرف صورت پذیرد و مصارف بر طبق نیازها باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی افزود: نمایندگان باید برای مشخص کردن اولویت‌های مهم کشور در حوزه کشاورزی کمک کنند و برنامه‌ها در این خصوص به‌خوبی تدوین شوند تا بر روی اولویت‌ها تمرکز صورت پذیرد.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: دولت باید در بخش کشاورزی سیاست‌گذار باشد و کار دست مردم باشد و مردم باید خودشان در تقویت و توسعه فعالیت‌های کشاورزی نقش‌آفرینی کنند و این نیازمند ریل‌گذاری درست است که باید توسط دولت رقم بخورد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1714457
ارسال نظر
نظرات