شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 18:22 منتشر شده در مورخ: 1399/12/16 شناسه خبر: 1714541
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور در کرج:

بسیج سازندگی کشور برنامه ۵ سالهِ بیابان زدایی را تدوین کرد/ برخورد با سوداگران چوب در استانهای شمالی

بسیج سازندگی کشور برنامه ۵ سالهِ بیابان زدایی را تدوین کرد/ برخورد با سوداگران چوب در استانهای شمالی
سردار زهرایی گفت: اطفاء حریق و مقابله با سوداگران چوب در استانهای شمالی، بیابان زدایی و بذرکاری با همکاری سازمان بسیج، سپاه های استانی، بسیج سازندگی و سازمان جنگل ها در قالب برنامه ۵ ساله تدوین شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور عصر امروز شنبه در مراسم درختکاری که در اردوگاه شهید مطهری کرج برگزار شد، گفت: همانگونه که به میراث باستانی کشور اهمیت می دهیم و اگر یکی از آثار باستانی خدشه دار شود نگران می شویم، صد چندان باید برای محیط زیست دغدغه داشته باشیم.

سردار محمدزهرایی با اشاره به اینکه ما مبدا حرکت در محیط زیست برای آیندگان هستیم، افزود: رهبری فرمودند به این رویکرد باید نگاهی عقیدتی و دینی داشت در نتیجه وظیفه ما سخت و خطیر خواهد شد، آیندگان بر مبنای نگرش، تفکر و اقدام ما در حفظ محیط زیست ما را ارزیابی و قضاوت خواهند کرد.
 
وی اظهار داشت: جهاد حفظ محیط زیست نیازمند قافله دارد که بسیج در این راستا همراه منابع طبیعی خواهد بود، در واقع بسیج لشگر دستگاه ها برای اجرای این ماموریت است اما بیابان زدایی و فرسایش خاک آن روی سکه است که باید به این آسیب و خطر به چشم دشمن نگاه شود.
 
سردار زهرایی تصریح کرد: زمانی که در مقابل کرونا به صورت دفاعی – درمانی عمل کردیم هجوم این ویروس بیشتر شد اما طرح شهید سلیمانی با قرنطینه بیماران، ویروس عقب نشینی کرده و عرصه به وی تنگ شد، در طرح های منابع طبیعی هم باید اینگونه عمل کرد و با بیابان زدایی مقابله کرد تا فضا برای محیط زیست باز شود.
 
وی با اشاره به اینکه در راستای حفظ منابع طبیعی باید جهادگونه عمل شود، گفت: اقدامات مشترک بین سپاه های استانی و بسیج مستضعفین که نمایندگی اجرای آن را بسیج سازندگی با سازمان جنگل ها، مراتع و منابع طبیعی بر عهده دارد کارهای عمیق و با برنامه ای انجام می دهد.
 
سردار زهرایی افزود: از اطفاء حریق و مقابله با سوداگران چوب در استانهای شمالی تا بیابان زدایی و بذرکاری و هر فعالیتی که بین سازمان بسیج، سپاه های استانی و بسیج سازندگی و سازمان جنگل ها نوشته شده است برنامه ای ۵ ساله بوده و برش هایی برای آن در نظر گرفته شده است.
 
وی در خاتمه با اشاره به اینکه تعامل مذکور در سال ۹۹ انجام شد، اظهار داشت: بای یک برنامه منسجم و البته در تعامل برادرانه، موفقیت های صد چندان در این عرصه کسب خواهیم کرد و امیدواریم جهادگران در عرصه منابع طبیعی همانند مبارزه با فقرو و محرومیت زدایی ورود کنند تا به ندای ولی امر مسلمین در جهان لبیک بگویند.
 

 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1714541
ارسال نظر
نظرات