شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خوزستان
ساعت: 19:24 منتشر شده در مورخ: 1399/12/16 شناسه خبر: 1714557
رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز مطرح کرد؛

آخرین جزئیات شیوع کرونا در خوزستان/ فوت ۱۹۹ کرونایی در خوزستان طی یک هفته

آخرین جزئیات شیوع کرونا در خوزستان/ فوت ۱۹۹ کرونایی در خوزستان طی یک هفته
رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: ۱۹۹ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در یک هفته گذشته در خوزستان فوت کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رهیاب، فرهاد ابول نژادیان عصر شنبه در نشست ستاد مدیریت کرونا در خوزستان اظهار داشت: ۱۹۹ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در یک هفته گذشته در خوزستان فوت کردند در حالی که ۲ هفته پیش رقم فوتی‌های ناشی از کرونا در خوزستان ۱۳۲ نفر بود و ۴۱ درصد موارد فوت مربوط به خانم‌ها و ۵۹ درصد مربوط به آقایان بود. 

وی افزود: طبق بررسی به عمل آمده، در هفته گذشته از شدت بیماری در خوزستان کم شده اما به این معنی نیست که همه چیز تمام شده و باید کار را رها کنیم. 
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز ادامه داد: روند روزانه مراجعه افراد مشکوک به کرونا به بیمارستان‌های خوزستان در سه هفته اخیر از یک هزار و ۴۰۰ نفر به ۲ هزار و ۵۰۰ نفر رسید؛ همچنین روند روزانه بستری بیماران مشکوک از ۱۳۷ نفر به ۳۱۵ نفر افزایش یافته و روند روزانه موارد بستری قطعی از ۸۳ مورد بستری به ۱۸۵ نفر رسیده است.
 
ابول نژادیان بیان کرد: در هفته‌های اخیر روند بیماریابی و تست گیری سریع از اطرافیان بیماران مبتلا به کرونا در خوزستان افزایش یافته است به گونه‌ای که روند بیماریابی در مراکز منتخب ما از ۵۰۰ مورد در سه هفته پیش به ۲ هزار و ۵۰۰ بیمار در روز افزایش یاف؛ همچنین انجام تست سریع از ۵۰۰ مورد به ۱۳ هزار مورد در روز افزایش یافت.
 
وی عنوان کرد: روز جمعه گذشته یک هزار و ۵۲۹ مورد تست از مسافران خروجی از خوزستان انجام شد که در فرودگاه‌ها، راه‌آهن و پایانه‌های مسافربری به ترتیب ۱۶، ۱۲ و ۶ مورد مثبت شناسایی شد.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: دغدغه ما ورود مسافرانی است که خوزستانی نبوده و در صورت مثبت شدن تست آنها، محلی برای قرنطینه آنها نداریم.
 
ابول نژادیان گفت: سه هفته پیش میزان تست کرونا روزانه در خوزستان ۲هزار و ۶۰۰ مورد بود که اکنون به ۱۵ هزار تست افزایش یافته است.
 
وی با اشاره به اینکه ۲۸ درصد موارد ابتلا به کرونا در خوزستان در خانواده‌ها است، بیان کرد: ۲۱ درصد مبتلایان نیز ناشی از تماس با سایر بستگان، ۱۸ درصد تردد درون شهری و ۱۲ درصد در ادارات و بانک‌ها است.
 
 
شناسایی ۴۹۷ هزار مبتلا به کرونا در خوزستان
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز مطرح کرد: از ابتدای شیوع کرونا در خوزستان تاکنون  شناسایی، ۱۳۲ هزار مورد بستری و سه هزار و ۹۵۷ مورد فوتی داشتیم؛ همچنین ۲۲ هزار نفر در قرنطینه خانگی قرار گرفتند.
 
ابول نژادیان بیان کرد: از کل بیماران کرونایی خوزستان، ۲۲ درصد دارای بیماری زمینه‌ای و ۷۸ درصد هیچ گونه بیماری نداشتند. 
 
وی ادامه داد: هفت درصد مبتلایان کادر بهداشت و درمان، ۲۸ درصد زنان خانه دار و ۱۳ درصد مشاغل آزاد هستند. همچنین ۱۲ درصد موارد مبتلایان در مناطق روستایی و ۸۸ درصد در مناطق شهری هستند. 
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز افزود: بالاترین عدد روزانه فوت ناشی از کرونا در سه هفته گذشته در خوزستان ۳۳ نفر بود.
 
انتهای پیام/
 
 

 

https://www.dana.ir/1714557
ارسال نظر
نظرات