شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 21:00 منتشر شده در مورخ: 1399/12/16 شناسه خبر: 1714568
معاون اول رئیس‌جمهور:

مهاجرپذیر بودن یزد امتیاز این استان است

مهاجرپذیر بودن یزد امتیاز این استان است
اسحاق جهانگیری گفت: دوستان به من می‌گفتند ما در یزد بار مهاجرت بسیاری از استان‌ها را بر دوش می‌کشیم؛ این امتیاز یزد است و نباید کسی نگران باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزدرسا، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور عصر امروز در دیدار با برخی از فعالان سیاسی، اجتماعی و فرهنگی استان یزد گفت: جایگاه یزد در فرهنگ و تمدن ایران بسیار رفیع است که صدها و هزاران کتاب و جلسه سخنرانی هم نمی‌تواند آن را توصیف کند.

وی افزود: مهم‌ترین خصوصیت فرهنگی یزد مدارا و همزیستی است که آن را در استان‌های دیگر هم شاید داشته باشیم اما اینکه در یک استانی در مرکز کشور ما یک چنین همزیستی داشته باشیم قابل توجه است.

معاون اول رئیس‌جمهور اظهار داشت: فرهنگ صبر و قناعتی که در یزد وجود دارد اگر در همه‌ی کشور وجود داشت یقینا ایران به یکی از کشورهای توسعه یافته تبدیل می‌شد. به عنوان مثال قنات زارچ با 97 کیلومتر طول، نتیجه همین فرهنگ صبر و قناعت است.

جهانگیری خاطرنشان کرد: ویژگی برجسته دیگر یزدی‌ها سلامت اقتصادی و وجدان کاری است که این را ما در استان یزد شاهدیم.

وی عنوان کرد: یزد دارای چهره‌های برجسته استانی، کشوری و ملی است به عنوان مثال شهید صدوقی فردی است که هم در دوران حیات و هم در زمان شهادتش نقش برجسته‌ای داشت و همواره ایرانی‌ها به او افتخار می‌کنند.

معاون اول رئیس‌جمهور بیان کرد: یکی از سرمایه‌های استان یزد ایرانیان خارج از کشور هستند که می‌توانند در زمینه توسعه کشور به ویژه در زمینه سرمایه‌گذاری نقش‌آفرینی کنند؛ نیروهای جوان تحصیلکرده نیز از دیگر سرمایه‌های استان یزد محسوب می‌شوند.

جهانگیری تأکید کرد: دوستان به من می‌گفتند ما در یزد بار مهاجرت بسیاری از استان‌ها را بر دوش می‌کشیم؛ این امتیاز یزد است و نباید کسی نگران باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تمجید از برجام، یادآور شد: ترامپ از برجام خارج شد و سخت‌ترین تحریم‌ها را علیه ایران اعمال کرد.

جهانگیری اضافه کرد: آمریکایی‌ها تصورشان این بود که با فشار بر روی مردم می‌توانند کار جمهوری اسلامی را یکسره کنند اما صبر، قناعت و ایستادگی مردم توانست فشار حداکثری آمریکا را شکست بدهد.

وی با بیان اینکه ترور سردار سلیمانی کار ساده‌ای نبود که آمریکایی‌ها کردند، تصریح کرد: سردار سلیمانی یک انسان خودساخته از یک خانواده روستایی با توانمندی‌های فراوان بود که روی پای خودش ایستاد و به بالاترین جاها رسید.

معاون اول رئیس جمهور گفت: انتخابات یکی از فرصت‌هایی است که می‌تواند نمایش همبستگی و همدلی کشور باشد همانطور که رهبر انقلاب فرمودند باید انتخابات پرشور باشد و مردم باید در انتخابات حضور پرشور داشته باشند.

جهانگیری ادامه داد: فرصت انتخابات، فرصت حل مشکلات ملی و بین‌المللی است و اگر انتخابات سردی برگزار شود بر مشکلات مان افروده می‌شود لذا باید تلاش کنیم انتخابات پرشوری برگزار کنیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1714568
ارسال نظر
نظرات