شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 22:34 منتشر شده در مورخ: 1399/12/16 شناسه خبر: 1714585
سفر پرحاشیه جهانگیری به یزد؛

از عدم همراهی نمایندگان با جناب معاون اول تا بابک زنجانی‌های دولت

از عدم همراهی نمایندگان با جناب معاون اول تا بابک زنجانی‌های دولت
جهانگیری در زمان افتتاح کتابخانه مرکزی یزد در سخنانی مدعی شد که هیچ پروژه‌ای بدون کسب مجوز میراث فرهنگی نباید در سطح یزد اجرا شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزدرسا، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در سفر یک روزه به استان یزد یزد، علاوه بر افتتاح کتابخانه مرکزی یزد، چند طرح عمرانی را نیز به بهره‌برداری رساند. اما سفر جهانگیری به یزد بدون حاشیه نبود.

 

عدم همراهی نمایندگان استان با جهانگیری در سفر به یزد

جهانگیری در حال به استان یزد سفر کرد که از چهار نماینده استان، سه نفر حاضر نشدند وی را در این سفر همراهی کنند به طوری که فقط محمدرضا صباغیان همراه وی بود و محمدصالح جوکار، سید جلیل میرمحمدی و محمدرضا دشتی حاضر نشدند اسحاق جهانگیری را در سفر به یزد همراهی کنند.

چند روز قبل خبرنگار روزنامه اصلاح‌طلب آفتاب یزد در مطلبی در این باره اعلام کرده بود: آیا حاشیه‌سازی صباغیان در مجلس به سفر شنبه جهانگیری به‌ یزد و گرفتن امتیاز بیشتر صباغیان از جهانگیری در این سفر ربط دارد یا ... ؟!

 

از افتتاح پروژه فاقد مجوز تا پروژه‌ای که چندین بار تاکنون افتتاح شده است!

برخی از اخبار حکایت از آن دارد که پروژه سد مخزنی خوانسار شهرستان هرات که امروز توسط جهانگیری مورد بهره‌برداری قرار گرفت نتوانسته تاییدیه‌های میراث فرهنگی و سازمان محیط زیست را کسب کند و با وجود نداشتن پیوست زیست محیطی میراث فرهنگی با اعمال فشار مسئولین ارشد استان مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

علاوه بر این  کتابخانه مرکزی یزد، ۲۶ سال پس از کلنگ‌زنی که چندین بار تاکنون در دولت تدبیر و امید افتتاح شده است امروز با حضور جهانگیری برای آخرین بار افتتاح شد.

 

آقای جهانگیری لطفا به چند پرسش یک‌ معلم اقتصاد دانشگاه در یزد پاسخ دهید

عباس علوی‌راد استاد دانشگاه آزاد یزد و عضو انجمن اقتصاددانان ایران در مطلبی خطاب به جهانگیری نوشت: «از زمان ابداع ارز ۴۲۰۰ تومانی تاکنون حدود ۵۰ میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی تخصیص داده اید. چرا نرخ تورم نقطه‌ای گروه خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها در بهمن ۹۹ به بالغ بر ۶۶ درصد رسیده است؟

چرا در دولتی که شما معاون اول رئیس‌جمهور آن هستید ۷ سال بخش ساختمان به فراموشی سپرده شد؟ چرا فقط از سال ۱۳۹۵ تا کنون بالغ بر ۶۰ میلیارد دلار سرمایه از کشور خارج شده است؟

چرا در دولت تدبیر و امید در پایان سال ۱۳۹۸ در یک رویداد بی‌سابقه در ۳۰ سال گذشته، استهلاک موجودی سرمایه‌های کشور از میزان سرمایه‌گذاری سبقت گرفته است؟ چرا طبق آمارهای رسمی خود دولت، فاصله طبقاتی در کشور از سال ۱۳۹۲ تاکنون به طور مستمر و نگران‌کننده افزایش یافته است؟

 

تناقض در صحبت‌های معاون اول روحانی در کمتر از دو ساعت

جهانگیری در زمان افتتاح کتابخانه مرکزی یزد در سخنانی مدعی شد که هیچ پروژه‌ای بدون کسب مجوز میراث فرهنگی نباید در سطح یزد اجرا شود و این موضوع را جز افتخارات دولت تدبیر و امید دانست اما او در کمتر از دو ساعت بر خلاف صحبت‌های خود، پروژه سد مخزنی خوانسار شهر هرات را افتتاح کرد که نتوانسته مجوزهای میراث فرهنگی و سازمان محیط زیست را کسب کند.

 

در این دولت یک بابک زنجانی کوچک هم به وجود نیامد!

اسحاق جهانگیری در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی یزد گفت: «مدعیان پرادعا که فقط به دنبال فضاسازی بودند حتی نتوانستند یک بشکه نفت برای ما بفروشند و ما با دور زدن تحریم‌ها فروختیم و پول آن را با ده‌ها ریسک و خطر به دست آوردیم. تا این لحظه یک دلار از پول نفت تلف نشده و یک بابک زنجانی کوچک هم به وجود نیامد زیرا همه دقت‌ها لحاظ شد.»

این اظهارات جهانگیری در حالی است که حدود یک ماه قبل برادر او، مهدی جهانگیری به دلیل قاچاق حرفه‌ای ارز و تحصیل اموال نامشروع و همچنین آبان سال گذشته حسین فریدون، برادر حسن روحانی به دلیل دریافت رشوه و فساد مالی به ۵ سال حبس محکوم شدند.

 

حرف بجا و دقیق جهانگیری در یزد

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی یزد گفت: «در روز‌های پایان سختی قرار داریم و سختی‌هایی که تحمل کردیم در آستانه گشایش است».

بدون تردید حق با جناب جهانگیری است چرا که پایان دولت کنونی یقینا به معنای گشایش برای مردم خواهد بود. بدون شک سال ۱۴۰۰ سال گشایش برای مردم خواهد بود چرا که ناکارآمدترین دولت بعد از انقلاب به کار خود پایان خواهد داد. دولتی که طبق آخرین نظرسنجی‌ها میزان محبوبیت رئیس آن بین مردم فقط دو درصد است.

پایان دولتی که سال‌ها مسیر پیشرفت کشور را به عقب برگرداند و سخت‌ترین شرایط اقتصادی چنددهه اخیر را بر مردم تحمیل کرد مطمئنا به معنای گشایش برای مردم خواهد بود. امروز در بین مردم عادی بعید است کسی باشد که برای به پایان رسیدن دولت کنونی لحظه‌شماری نکند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1714585
ارسال نظر
نظرات