شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 09:11 منتشر شده در مورخ: 1399/12/17 شناسه خبر: 1714627

۱۷اسفند۹۹؛ کرونا در جهان ۱۱۷ میلیون نفر قربانی گرفت/آمریکا همچنان رکورد‌دار بالاترین تلفات

۱۷اسفند۹۹؛ کرونا در جهان ۱۱۷ میلیون نفر قربانی گرفت/آمریکا همچنان رکورد‌دار بالاترین تلفات
همزمان با عبور تعداد مبتلایان جهانی ویروس کرونا از صد و هفده میلیون نفر، شمار جان باختگان بر اثر این بیماری نیز به دو میلیون و ششصد هزار تن نزدیک شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  آمار وبگاه «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد تعداد کسانی که در کشورهای مختلف، به ویروس «کووید۱۹» مبتلا شده‌اند بامداد یکشنبه از ۱۱۷ میلیون نفر فراتر رفته است.

 
بر این اساس تا لحظه نگارش این خبر ۱۱۷,۰۵۹,۳۰۲ نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند و ۲,۵۹۸,۹۸۱ نفر نیز بر اثر آن جان خود را از دست داده‌اند.
 
در مقابل اما ۹۲,۶۳۳,۲۸۷ نفر از بند این بیماری رهایی پیدا کرده و سلامت خود را به دست آورده‌اند.
 
 
 
 
 
 
در میان کشورهای آلوده به این ویروس، ایالات متحده آمریکا با ۲۹,۶۵۳,۰۱۶ نفر، بیشترین شمار مبتلایان در جهان را دارد. این کشور با ۵۳۷,۱۱۷ جان‌باخته، در رتبه نخست کشورهای دارای بیشترین موارد فوتی ویروس کرونا ایستاده است. 
 
این در حالی است که طبق گزارش شبکه «سی‌اِن‌اِن»، تعداد فوتی‌های سالانه آمریکا بر اثر موارد مختلف (سوانح رانندگی، بیماری، خودکشی و غیره) از رقم دویست‌وپنجاه هزار نفر کمتر است.
 
بررسی‌های آماری نشان می‌دهد که آمریکا ۲۵.۳۵ درصد از کل مبتلایان به این بیماری را در خود جای داده است. بعد از آن، هند با حدود ۹.۵۹ درصد از کل مبتلایان جهان یعنی تقریبا یازده میلیون و دویست هزار نفر در رتبه دوم قرار دارد. بعد از آنها برزیل با نزدیک به یازده میلیون مبتلا یعنی ۹.۳۶ درصد کل بیماران، قرار دارد.
 
 
 
 
 
 
در این میان قاره آمریکای شمالی و مرکزی حدود سی و چهار میلیون مبتلا و تقریبا ۷۷۵ هزار فوتی، و قاره اروپا با سی و پنج میلیون مورد ابتلا و ۸۳۳ هزار جان‌باخته را از این آمار به خود اختصاص داده‌اند.
 
حتی با وجود ارائه واکسن کرونا برای آمریکایی‌ها، افزایش میزان مبتلایان به کرونا موجب پر شدن بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها در برخی از نقاط این کشور شده است.
 
در انگلیس نیز ابتلای چند انگلیسی به سویه جدید ویروس کرونا موسوم به گونه آفریقای جنوبی، باعث موجی از نگرانی درباره آغاز انتشار این نوع بیماری در این کشور شده است. (جزئیات بیشتر)
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
منبع: فارس
https://www.dana.ir/1714627
ارسال نظر
نظرات