شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:09 منتشر شده در مورخ: 1399/12/17 شناسه خبر: 1714775
نائب رئیس اتحادیه صنف قصابان استان یزد:

هر کیلوگرم گوشت گوسفند در یزد، ۱۳۵ هزار تومان/ کاهش ۲۵درصدی مصرف گوشت در بین یزدی‌ها

هر کیلوگرم گوشت گوسفند در یزد، ۱۳۵ هزار تومان/ کاهش ۲۵درصدی مصرف گوشت در بین یزدی‌ها
حاجی زینلی گفت: افزایش قیمت نهاده‌های دامی، داروهای مورد استفاده برای دام و همچنین افزایش هزینه‌های حمل و نقل قیمت گوشت را افزایش داده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین حاجی‌زینلی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به قیمت اخیر مصوب گوشت در یزد گفت: قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفند برای مصرف کننده در یزد از ۱۲ اسفندماه  تا اطلاع ثانوی تعیین شد که بر این اساس گوشت مخلوط گرم گوسفند بره، نربز و کره بدون دنبه هر کیلو گرم ۱۳۵ هزار تومان است.

 
وی بابیان اینکه قیمت مصوب قبلی گوشت در یزد ۱۱۰ تا ۱۱۵ هزار تومان تعیین شده بود، ادامه داد: براساس قیمت جدید مصوب، گوشت مخلوط گرم گوسفند بره، نربز و کره نیز با حداکثر ۲۵۰ گرم دنبه هرکیلوگرم  ۱۱۶هزار تومان تعیین شده است.
 
نائب رئیس اتحادیه صنف قصابان استان یزد افزایش قیمت گوشت را نتیجه افزایش قیمت نهاده‌های دامی دانست و گفت: با افزایش قیمت نهاده‌های دامی و آذوقه از جمله جو، علف و کاه، افزایش قیمت داروهای مورد استفاده برای دام و همچنین افزایش هزینه‌هایی از جمله حمل و نقل و کرایه، قیمت گوشت نیز با افزایش مواجه بوده است.
 
 حاجی زینلی با اشاره به کاهش مصرف گوشت نسبت به گذشته در نتیجه افزایش قیمت گفت: افزایش قیمت گوشت در استان موجب شده که مصرف گوشت تقریبا ۲۵ درصد در بین یزدی‌ها کاهش یافته است.
 
وی قاچاق دام را در افزایش قیمت گوشت تاثیرگذار خواند و افزود: خوشبختانه هم اکنون به صورت جدی و قاطعانه با قاچاق دام از استان جلوگیری می‌شود اما خروج دام از استان در ماه‌های گذشته، در افزایش قیمت گوشت و کمبود دام فعلی بی تاثیر نبوده و خود را نشان داده است.
 
حاجی زینلی گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف از واحدهای صنفی قصابی، اعم از گرانفروشی، کم فروشی، عدم نصب نرخنامه و غیره، مراتب را به شماره تماس‌های ۳۶۲۹۱۷۱۹ و ۳۶۲۸۲۵۵۱ واحد بازرسی و نظارت اتاق اصناف یزد اطلاع دهند.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1714775
ارسال نظر
نظرات