شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 14:52 منتشر شده در مورخ: 1399/12/17 شناسه خبر: 1714820
آیت الله فلاحتی در دیدار جمعی از نمایندگان تشکل های کارگری گیلان:

بخش اعظم زندگی مردم در گرو تلاش های جامعه کارگری است/ عدالت در همسان سازی حقوق بازنشستگان رعایت شود

بخش اعظم زندگی مردم در گرو تلاش های جامعه کارگری است/ عدالت در همسان سازی حقوق بازنشستگان رعایت شود
نمایندگان ولی فقیه در گیلان تشکل های کارگری را زبان گویای این قشر از جامعه عنوان کرد و گفت: از همه مسئولان استان می خواهم در برنامه ریزی ها از تشکل های کارگری استمداد بطلبند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ۸دی، آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار جمعی از نمایندگان تشکل های کارگری استان با تاکید براینکه مسئولان باید دغدغه جامعه کارگری را بشنوند اظهار کرد: شنیدن حرف های جامعه کارگری حسن و ارزشمند است.

وی به مصوبه نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر اختصاص ۹۰ هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی در راستای همسان سازی حقوق بازنشستگان اشاره کرد و افزود: مطالبات جامعه کارگری سبب تصویب مصوبه اخیر در راستای حمایت از این قشر شده است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه مسئولان نباید به جامعه کارگری وعده بی جا دهند، تصریح کرد: بخش اعظم زندگی مردم در گرو تلاش های جامعه کارگری است و تاکنون آنگونه که باید حق کارگر ادا نشده است.
آیت الله فلاحتی، گرانی را از معضلات جامعه به ویژه قشر کم درآمد دانست و بیان کرد: کارگران با دریافت حداقل حقوق در معیشت خود با مشکل مواجه هستند.
وی با اشاره به اینکه گاهی مواقع ضعف مدیریت بعضی مدیران از عوامل گرانی است، بیان کرد: بی توجهی و غفلت بعضی مدیران سبب ایجاد گرانی در جامعه شده است.
نماینده ولی فقیه در گیلان، تبعیض در همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری را غیر قابل قبول خواند و گفت: رعایت عدالت در همسان حقوق بازنشستگان حائز اهمیت است.

آیت الله فلاحتی با تاکید براینکه منزلت جامعه کارگری در تمام عرصه ها باید حفظ شود، خاطرنشان کرد: سختی کار کارگران به ویژه کارگران ساختمانی باید لحاظ شود.

وی، خواستار شنیدن حرف جامعه کارگری توسط مسئولان و برنامه ریزان شد و اظهار کرد: مدیرانی که می خواهند برای جامعه کارگری تصمیم بگیرند باید از تشکل های کارگری نظرخواهی کنند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه تشکل های کارگری زبان گویای جامعه کارگری هستند، تصریح کرد: از همه مسئولان استان می خواهم در برنامه ریزی ها از تشکل های کارگری استمداد بطلبند زیرا این قشر نقاط ضعف و ابهام را می دانند.

آیت الله فلاحتی، توجه به شایسته سالاری را مهم عنوان کرد و یادآور شد: زدوبندهای سیاسی در نظام مدیریتی شایسته سالار جایگاهی ندارد.

وی با اشاره به اینکه قدردانی از تلاش کارگران ارزش است، بیان کرد: نظام اسلامی خود را مدیون تلاش کارگران می داند.

۷۰ درصد بازنشستگان تامین اجتماعی گیلان حداقل بگیر هستند

دبیر اجرایی خانه کارگر گیلان نیز در دیدار مذکور به خانواده ۵۶۰ هزار نفری جامعه کارگری و بازنشستگان تامین اجتماعی استان اشاره کرد و گفت: تعداد ۱۴۳ هزار نفر بازنشسته تامین اجتماعی در گیلان داریم و ۷۰ درصد آنها حداقل بگیر هستند.

حسن ایزدی، ۴۹ درصد جمعیت گیلان را از جامعه کارگری و تامین اجتماعی دانست و افزود: امنیت شغلی، وضعیت معیشتی و درمان از دغدغه های جامعه کارگری است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1714820
ارسال نظر
نظرات