شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:54 منتشر شده در مورخ: 1399/12/17 شناسه خبر: 1714829
در ستاد دهم فروردین استان یزد مطرح شد

مناسبت‌های فرهنگی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در یزد برگزار می‌شود

مناسبت‌های فرهنگی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در یزد برگزار می‌شود
حجت الاسلام فخرالدین گفت: برنامه‌ها برای مناسبت‌های فرهنگی و همچنین به مناسبت اعیاد ماه رجب و نیمه شعبان در یزد به صورت ویژه و طبق نظر ستاد مقابله با کرونا برگزار می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، حجت الاسلام محمد فخر الدین ظهر امروز در نشست ستاد دهم فروردین سالروز قیام مردم  یزد در سال ۵۷ و دوازدهم فروردین روز جمهوری اسلامی ضمن گرامیداشت ایام با سعادت ماه رجب و مناسبت‌های پیش رو در ماه شعبان، گفت: با توجه به این ایام و در پیش بودن سال جدید باید فضاسازی مناسبی در سطح شهر انجام شود و هم مردم و هم نهادهای دولتی نقش بسزایی در این زمینه دارند.

وی با بیان اینکه قصد داریم کام مردم یزد با میلاد امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف شیرین باشد، ادامه داد: با توجه به مشکلات اقتصادی موجود، مردم در سختی هستند و بنا داریم برنامه‌ها برای مناسبت‌های فرهنگی و همچنین به مناسبت اعیاد ماه رجب و نیمه شعبان  طبق نظر ستاد مقابله با کرونا برگزار و کام مردم شیرین شود و این برنامه‌ها در نیمه شعبان به اوج خود خواهند رسید.

ﺭﺋﯿﺲ ﺷﻮﺭﺍﯼ ﻫﻤﺎﻫﻨﮕﯽ ﺗﺒﻠﯿﻐﺎﺕ ﺍﺳﻼﻣﯽ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﯾﺰﺩ عنوان کرد: با توجه به برگزاری کنگره ۴ هزار شهید استان یزد برنامه‌های ویژه‌ای برای امسال و سال آینده پیش بینی شده است که البته رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این زمینه در راس امور قرار دارد.

حجت الاسلام فخرالدین اضافه کرد: معمولا هر ساله برای جشن‌های نیمه شعبان مردم به صورت خودجوش پای کار می‌آیند که باید این جشن‌ها جهت دی و در مسیر درست هدایت شوند ضمن اینکه در شرایط فعلی رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید مدنظر قرار گیرد و با توجه به برگزاری کنگره شهدای استان نیز در حال پیگیری هستیم که بتوانیم از بیانات و یا پیام مقام معظم رهبری به صورت ویدئو کنفرانسی و مجازی در این رابطه همزمان با سالروز قیام مردم یزد در دهم فروردین بهره مند شویم.

 سعید زارع جانشین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد نیز در این نشست با اشاره به مناسبت‌های پیش رو گفت: با توجه به مناسبت‌های ماه رجب و اعیاد شعبان و همچنین سالروز قیام مردم یزد در دهم فروردین و روز جمهوری اسلامی باید با همکاری نهادها و دستگاه‌ها برنامه‌های ویژه‌ای برای این ایام ترتیب داده شود.

وی با بیان اینکه نوروز امسال، با توجه به اعیاد شعبانیه و میلاد امام عصر نوروز مهدوی است، ادامه داد: از ۹ فروردین ماه همزمان با نیمه شعبان تا ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی باید به صورت ویژه پاس داشته شود و برنامه‌های ویژه‌ای برای آن تدارک دیده شود.

زارع گفت: سرمایه اجتماعی ما، اعتماد، نشاط و امید مردم است که با توجه به مشکلات اقتصادی کمرنگ شده است و مناسبت‌ها و اعیاد پیش رو ظرفیت بالقوه‌ای را در زمینه افزایش سرمایه اجتماعی دارند.

وی افزود: سال آینده دو مناسبت نیمه شعبان یکی در ابتدای سال و دیگری در انتهال سال وجود دارد بنابراین باید عمده کار نهادها و دستگاه‌های مختلف در زمینه فراگیری نام امام زمان  عجل الله تعالی فرجه الشریف در جامعه باشد و با همکاری با شهرداری و دیگر سازمان‌ها و دستگاه‌ها فضاسازی شهری، ادارات و ... در دستور کار قرار گیرد.

زارع تبلیغات گسترده، تزئین شهری و نورافشانی در جای جای استان در شب نیمه شعیان در دستور کار قرار خواهد گرفت، گفت: با توجه به برنامه‌ریزی که صورت گرفته در دهم فروردین ماه نیز همزمان با سالروز قیام مردم یزد در سال ۵۷، کنگره ۴ هزار شهید استان یزد در محل نمایشگاه‌های استان و احتمالا با سخنرانی سردار سلامی فرمانده کل سپاه برگزار خواهد شد.

وی تجلیل از  پاسداران به مناسبت میلاد امام حسین(ع)، طنین انداز شدن بانگ «لبیک یا مهدی» در شب نیمه شعبان در استان، فضاسازی محیط شهری، برگزاری جشن‌های نیمه شعبان به گونه‌ای متفاوت با توجه به شیوع کرونا، هماهنگی با اصناف، بازاریان، امور مساجد و بقاع متبرکه برای برگزاری جشن نیمه شعبان، راه‌اندازی کارناوال‌های شادی به ازای هر مسجد، برگزاری پویش‌های مختلف  اجتماعی به مناسبت نیمه شعبان، احیای شب نیمه شعبان و ... را از جمله برنامه‌های مناسبت‌های اعیاد شعبانیه عنوان کرد.

جانشین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد ماشین نویسی به مناسبت اعیاد شعبانیه، پیگیری آزادی زندانیان به مناسبت این ایام، تولید بسته‌های مهدوی برای خانواده‌ها در فضای مجازی، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی، برگزاری نمایشگاه اسناد انقلاب اسلامی، سخنرانی حجت الاسلام راشد یزدی در شب ۱۲ فروردین در مسجد حظیره را از دیگر برنامه‌های مناسبت‌های پیش رو برشمرد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1714829
ارسال نظر
نظرات