شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 14:54 منتشر شده در مورخ: 1399/12/17 شناسه خبر: 1714839
رئیس هیات کونگ‌فو و هنرهای رزمی استان زنجان:

تیم کونگ‌فو و هنرهای رزمی استان زنجان نایب‌قهرمان لیگ برتر شد

تیم کونگ‌فو و هنرهای رزمی استان زنجان نایب‌قهرمان لیگ برتر شد
رئیس هیات کونگ‌فو و هنرهای رزمی استان زنجان گفت: تیم هیات کونگ‌فو این استان موفق به کسب مقام نایب‌قهرمانی مسابقات مجازی لیگ برتر کشور در رده سنی بزرگسالان شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد حدادیان در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا;با اشاره به برگزاری مراسم اختتامیه لیگ‌ها کونگ‌فو اظهار داشت: این مراسم امروز در تهران برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: فدراسیون کونگ‌فو و هنرهای رزمی، لیگ برتر آقایان خانم‌ها را امسال به صورت مجازی در بخش ممای (اجرای تکنیک) برگزار کرد که در 18 تیم در بخش آقایان و 17 تیم در بخش خانم‌ها در این مسابقات شرکت داشتند.

حدادیان افزود: در لیگ برتر امسال و در بخش مردان، تیم‌های هیات کونگ‌فو خراسان رضوی، هیات کونگ‌فو استان زنجان و کونگ‌فو توآی همدان به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

رئیس هیات کونگ‌فو و هنرهای رزمی استان زنجان با بیان اینکه تیم زنجان با یک مربی و یک سرپرست در این مسابقات شرکت کرده بود، گفت: 5 بازیکن شامل حمید اسکندری، رضا کابلی، علی سعیدی، مهدی خادمی و ایرج نظری نیز اعضای تیم زنجان بودند و حمید اسکندری به عنوان فنی‌ترین بازیکن آناتوآ انتخاب شد.

وی با بیان اینکه این مسابقات به صورت مجازی و در 3 فرم استاندارد فدراسیون برگزار شد، اظهار داشت: به دلیل شیوع ویروس کرونا این مسابقات به صورت مجازی و غیرحضوری برگزار شد به طوری که تیم‌ها، فیلم حرکات ورزشی اعضای خود را به فدراسیون ارسال کرده بودند.

حدادیان در خصوص خسارت‌های دوران کرونا به ورزشکاران و مربیان خاطرنشان کرد: با توجه به این که منبع اصلی درآمد بعضی از مربیان از محل ورزش بود، متحمل خسارت سنگین مالی در دوران کرونا شدند.

رئیس هیات کونگ‌فو و هنرهای رزمی استان زنجان اظهار داشت: با توجه به تداوم ویروس کرونا این موضوع، ورزشکاران و مربیان را از نظر مالی، دچار مشکلات و ضررهای فراوانی کرد که جای تامل دارد و حمایت مسئولان را می‌طلبد.

وی در خصوص استفاده مربیان و ورزشکاران کونگ‌فو از تسهیلات مشاغل آسیب‌دیده از کرونا خاطرنشان کرد: تعدادی از باشگاه‌ها و مربیان این تسهیلات را دریافت کردند اما همه آن‌ها نمی‌توانستند شرایط وام از قبیل ضمانت را اجابت کنند ضمن اینکه تسهیلات پرداختی، پاسخگوی خسارت‌های مادی نبود زیرا بیماری تداوم یافت و میزان خسارت‌ها خیلی زیاد است.

حدادیان افزود: هنوز هم که هنوز است، مجوز فعالیت باشگاه‌های کونگ‌فو صادر نشده و مربیان تاکنون بیکار هستند.

رئیس هیات کونگ‌فو و هنرهای رزمی استان زنجان گفت: در حالی مجوز فعالیت باشگاه‌ها را نمی‌دهند که بارها اعلام کرده‌ایم که حاضریم رعایت پروتکل‌ها و توصیه‌های بهداشتی در باشگاه‌ها را به صورت داوطلبانه مدیریت و کنترل کنیم.

وی با بیان اینکه سالن و فضای هیات‌ها و باشگاه‌ها وسیع بوده و کوچک و محصور نیستند، اظهار داشت: این امکان وجود دارد که تهویه مناسب در سالن‌ها صورت گرفته و با تعداد محدودی، تمرینات را انجام داد.

حدادیان با اشاره به خسارت‌های روحی و جسمی وارد شده به ورزشکاران در طول بیش از یک سال گذشته خاطرنشان کرد: می‌توان در کنار صدور مجوز فعالیت باشگاه‌ها کمیته‌ای هم برای نظارت و رصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در نظر گرفته شود تا مردم از ورزش، فاصله نگیرند.

وی تصریح کرد: تمرین و انجام برخی رشته‌های ورزشی تخصصی در پارک‌ها وجود ندارد و نیازمند سالن ورزشی است.

حدادیان ابراز کرد: می‌توان با برگزاری جلسات مکرر و اندیشیدن تدابیر لازم ضمن بازگشایی باشگاه‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی با نفرات محدود از شرایط موجود نیز نهایت بهره را برد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1714839
ارسال نظر
نظرات