شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خوزستان
ساعت: 10:09 منتشر شده در مورخ: 1399/12/18 شناسه خبر: 1714988
کمبود روغن همچنان ادامه دارد؛

اظهارات معاونین سازمان صمت با واقعیات بازار خوزستان همخوانی ندارد

اظهارات معاونین سازمان صمت با واقعیات بازار خوزستان همخوانی ندارد
مسوولان در حالی از حل مشکل عرضه و تقاضای روغن نباتی در بازار صحبت می‌کنند که هنوز مشکل کمبود روغن مورد نیاز استان حل نشده و اغلب فروشندگان با سوءاستفاده از شرایط پیش آمده نرخ روغن را بالا برده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رهیاب، رحمان ناصریان معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان اظهار داشت: روزانه به‌طور میانگین ۳۰۰ تن روغن تولیدی کارخانجات استان و ۶۰ تن روغن‌های کارخانه تولیدی خارج استان در بازار توزیع می‌‌شود.

ناصریان افزود: با توجه به این میزان توزیع از نظر تامین محصول روغن در استان در بخش خانوار مشکلی وجود ندارد.

وی گفت: از مجموع سرانه روغن استان که ۸ هزار و ۵۰۰ تن می باشد ، پنج هزار و ۱۰۰ تن سرانه خانوارهای خوزستانی است.

معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان با اشاره به اینکه برخی نمایندگی های شرکت های تولیدی روغن در خارج از استان فروش اجباری کالا را انجام می دهند، افزود: با این موضوع در استان برخورد و حتی در سطح وزارتخانه این مشکل نیز مطرح و پیگیری شد.

بهرام جباری معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن خوزستان نیز ادامه داد: در بهمن ماه امسال بیش از ۱۹ هزار بازرسی در سطح بازار‌های استان انجام شده است

جباری افزود: در این مدت نیز ۸۴۴ پرونده تخلف به ارزش ۱۵ میلیارد ریال تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

وی ادامه داد: علاوه بر دریافت گزارش‌های مردمی، از طرف اصناف تخلفات صنفی شناسایی و با پبگیری از عمده فروشی تا شرکت های تولیدی با این تخلفات برخورد می‌شود.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان بیان کرد: طرح نظارتی شب عید نیز از ۱۵ بهمن امسال آغاز و تا ۱۵ فروردین‌ماه سال آینده ادامه دارد.

اظهارات معاونین سامان صمت خوزستان با واقعیاتی که روزانه مردم در بازار روغن با آن مواجه می شوند، همخوانی ندارد.

«روغن نداریم» و یا فروش اجباری حکایت بسیاری از فروشگاه‌ها و مغازه‌هایی است که به گوش می رسد، موضوعی که اگرچه انتظار می‌رفت همانند بسیاری از دیگر مسائل پس از گذشت مدتی از تب و تاب آن کاسته شود، اما کماکان با قوت ادامه دارد.

مسوولان در حالی از حل مشکل عرضه و تقاضای روغن نباتی در بازار صحبت می‌کنند که هنوز مشکل کمبود روغن موردنیاز استان حل نشده و اغلب فروشندگان با سوءاستفاده از شرایط پیش آمده نرخ روغن را بالا برده‌اند.

اگرچه کمبود وگرانی در بازار، ماجرای تکراری و نخ‌نما شده‌ای است که بارها در مورد کالاهای مختلف رخ داده اما گرانی کلیه کالاهای مصرفی به ویژه اقلام خوراکی که جزء نیازهای ضروری و روزمره مردم هستند، این روزها مشکلات بسیاری را به ویژه برای اقشار آسیب‌پذیر جامعه ایجاد کرده است.

مشکلات اقتصادی که در کنار شیوع کرونا، اعمال محدودیت‌ها و از رونق افتادن برخی کسب و کارها، دست به گریبان مردم شده و بیماری و آسیب‌های روحی و روانی ناشی از آن شرایطی را فراهم آورده است که مردم بسیار آسیب‌پذیر شوند.
 
لذا نیاز است تا با نظارت بیشتر بر بازار و مدیریت و کنترل قیمت‌ها تحمل شرایط فعلی بیش از این برای مردم سخت نشود.
 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1714988
ارسال نظر
نظرات