شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:50 منتشر شده در مورخ: 1399/12/18 شناسه خبر: 1715047
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شازند عنوان کرد

کشف سه دستگاه فلزیاب در شازند

کشف سه دستگاه فلزیاب در شازند
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شازند از کشف سه دستگاه فلزیاب و یک قطعه ریتون (جام) تقلبی در پلیس راه توره خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد اتابکی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شازند در گفتگو با دیارآفتاب؛گفت: از دو خودروی مشکوک عبوری دو دستگاه فلزیاب و یک قطعه جام تقلبی کشف و در این رابطه سه نفر دستگیر  شدند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شازند ادامه داد: متهمان پس از انجام بازجویی‌های اولیه و تشکیل پرونده، برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

وی ادامه داد: دستگاه‌های کشف‌شده پس از تنظیم صورت‌جلسه تحویل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شازند شد.

اتابکی افزود: بر اساس ماده ۵۶۲ قانون مجازات اسلامی هرگونه حفاری و کاوش بدون مجوز به‌قصد به دست آوردن اموال تاریخی، فرهنگی ممنوع است و متهمان به شش ماه تا سه سال حبس محکوم می‌شوند و اشیاء مکشوف به نفع وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و آلات و ادوات حفاری به نفع دولت ضبط می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی از دستاوردها و میراث‌فرهنگی و تاریخی استان به‌طور قاطع و جدی حفاظت و با متخلفان این حوزه به‌شدت و بر اساس ضوابط قانونی برخورد می‌کند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1715047
ارسال نظر
نظرات