شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:25 منتشر شده در مورخ: 1399/12/18 شناسه خبر: 1715050
معاون هماهنگ‌کننده سپاه روح‌الله استان مرکزی:

راهیان نور می‌تواند جوانان را در برابر هجمه‌های دشمنان بیمه کند/برگزاری راهیان نور مجازی از ۲۳ الی ۲۶ اسفندماه

راهیان نور می‌تواند جوانان را در برابر هجمه‌های دشمنان بیمه کند/برگزاری راهیان نور مجازی از ۲۳ الی ۲۶ اسفندماه
گودرزی گفت: در شرایطی که دشمنان با همه توان برای ضربه زدن به اعتقادات و ارزش‌های اسلامی ملت ایران و خصوصاً جوانان پای‌کار آمده‌اند راهیان نور می‌تواند جوانان و نوجوانان را در برابر هجمه‌های دشمنان بیمه کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ سرهنگ پاسدار محمد گودرزی معاون هماهنگ‌کننده سپاه روح‌الله استان مرکزی در جمع خبرنگاران گفت: راهیان نور همچون ثروتی عظیم و فناوری بزرگی است که باید هنر استفاده از آن را داشته باشیم و بتوانیم آن را به‌خوبی برای نسل جوان و نوجوان جامعه بشناسانیم.

گودرزی اظهار کرد: در شرایطی که دشمنان با همه توان برای ضربه زدن به اعتقادات و ارزش‌های اسلامی ملت ایران و خصوصاً جوانان پای‌کار آمده‌اند راهیان نور می‌تواند جوانان و نوجوانان را در برابر هجمه‌های دشمنان بیمه کند.

وی ادامه داد: راهیان نور یک سنت حسنه است که برای سیره و راه شهدا و آشنایی جوانان و نوجوانان با فرهنگ دفاع مقدس استفاده می‌شود و هرساله مورد استقبال میلیون‌ها ایرانی قرار می‌گیرد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه روح‌الله استان مرکزی بیان کرد: هدف از اجرای برنامه راهیان نور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است و این کار ارزشمند همواره باید در جامعه جاری باشد چراکه یکی از نیازهای اصلی جامعه و جوانان محسوب می‌شود.

گودرزی افزود: امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا اعزام حضوری دانش آموزان، دانشجویان و اقشار مردم متوقف‌شده اما انتقال فرهنگ ایثار و شهادت برای جوانان تعطیل‌بردار نیست و به همین منظور راهیان نور مجازی در دستور کار است.

وی ادامه داد: هدف از اجرای راهیان نور مجازی انتقال دستاوردهای دفاع مقدس و پیام‌های شهدا به نسل جوان است و ظرفیت فضای مجازی اگر به‌خوبی در این راستا به‌کارگیری شود قطعاً آثار و برکات فراوانی خواهد داشت.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه روح‌الله استان مرکزی بیان کرد: هرساله بیش از ۳۰ هزار نفر از استان مرکزی در راهیان نور شرکت می‌کردند و به مناطق عملیاتی در طول سال اعزام می‌شدند اما امسال به توجه به برگزاری راهیان نور مجازی سعی داریم جمعیت بیشتری را تحت پوشش قرار دهیم.

گودرزی یادآور شد: امسال برنامه راهیان نور مجازی در چهار روز برای دانش آموزان انجام می‌شود که از ۲۳ اسفندماه شروع و تا ۲۶ اسفند ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: در روز ۲۳ اسفندماه از ساعت ۱۰ صبح منطقه عملیاتی فتح المبین و ساعت ۱۷ عصر منطقه عملیاتی فکه ، روز ۲۴ اسفند از ساعت ۱۰ صبح یادمان شهدای هویزه و ساعت ۱۷ عصر منطقه عملیاتی طلائیه، روز ۲۵ اسفند از ساعت ۱۰ صبح پاسگاه زید و ساعت ۱۷ عصر شلمچه و روز ۲۶ اسفند از ساعت ۱۰ صبح منطقه عملیاتی علقمه و اختتامیه برنامه راهیان نور دانش آموزی در سال ۹۹ است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: همچنین برای ایام نوروز برنامه‌هایی برای آشنایی خانواده‌ها و مردم با راهیان نور داریم که به مدت ۱۰ شب مستندات را در شبکه استانی آفتاب پخش خواهیم کرد.

گودرزی بیان کرد: با توجه به‌روز ۲۰ اسفندماه به‌عنوان روز ملی راهیان نور برنامه‌هایی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در سطح استان در نظر گرفتیم که همایش تجلیل از خادمان شهدا که در طی این یک سال اقدامات قابل‌توجهی در راستای مبارزه با بیماری کرونا انجام دادند و عطرافشانی قبور مطهر شهدا در سراسر استان از جمله برنامه های این روز است.

وی بیان کرد: همچنین رزمایش کمک مؤمنانه در ایام نوروز پیش‌بینی‌شده که با کمک دستگاه‌های متولی اجرایی خواهد شد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه روح‌الله استان مرکزی افزود: امروز نیازمند این هستیم ایثارگری‌ها و مجاهدت‌های رزمندگان را به نسل جوان برای ارائه الگوهای برتر معرفی کنیم چراکه رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس نگذاشتند یک وجب از خاک ایران اسلامی به دست دشمن بیفتد.

وی خاطرنشان کرد: امروز باید به دنیا بگوییم که ایران اسلامی در اوج استقلال برای خودمان می‌توانیم تصمیم‌گیری کنیم ک این به برکت خون شهدا و مجاهدت‌های رزمندگان است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1715050
ارسال نظر
نظرات