شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 16:01 منتشر شده در مورخ: 1399/12/18 شناسه خبر: 1715170
متخصص بیماری‌های عفونی در یزد:

مرگبارتر بودن کرونای انگلیسی هنوز اثبات نشده است

مرگبارتر بودن کرونای انگلیسی هنوز اثبات نشده است
محمد شریف یزدی گفت: حدس زده می‌شود که کرونای انگلیسی مرگبارتر از نوع چینی کووید 19 باشد اما این موضوع اثبات نشده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، کرونا یکسال پیش در همین روزها بود که سر و کله‌اش به طور رسمی در ایران پیدا شد و از همان موقع زندگی همه افراد را در اقصی نقاط جهان و از جمله ایران دستخوش تغییرات و دگرگونی‌های زیادی کرد.

اولین نوع ویروس کرونا یا کووید ۱۹ در ووهان چین سربرآورد و در کوتاهترین زمان عالم گیر شد؛ هر روز مطالب و اطلاعات جدیدی از آن شنیده شد و حالا چند ماهی است که صحبت از نوع جدیدی از کووید ۱۹، آن هم از کشور انگلیس به گوش رسیده است.

ویروس انگلیس نقاط مختلف دنیا را در نوردیده و  مدتی است که در پایش به کشور ما نیز باز شده و آن طور که وزیر بهداشت در چند روز گذشته اعلام کرد کرونای انگلیسی در کشور در حال چرخش است و دیگر هیچ نقطه‌ای را نمی‌توان مصون از حضور آن دانست.

با پدیدار شد کرونای انگلیسی اطلاعات و اخبار ضد و نقیضی در خصوص این نوع ویروس در بین مردم و در فضای مجازی منتشر شده است و این ویروس را جهش یافته‌تر، با قدرت سرایت بیشتر و مرگبارتر می‌دانند.

محمد شریف یزدی متخصص بیماری‌های عفونی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص کرونای انگلیسی گفت: ما یک سری اطلاعات در خصوص نوع دانگلیسی کووید 19 می‌دانیم از جمله اینکه نسبت به ویروس قبلی واگیردار تر و مسری‌تر است اما در واقع بسیاری چیزها را در مورد کرونای انگلیسی نمی‌دانیم.

وی تصریح کرد: حدس زده می‌شود که کرونای انگلیسی مرگبارتر از نوع  چینی آن باشد اما این موضوع اثبات نشده است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1715170
ارسال نظر
نظرات