شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 15:26 منتشر شده در مورخ: 1399/12/18 شناسه خبر: 1715210
اظهارات صریح حجت‌الاسلام انوری درباره جایزه علمی علی پولاد؛

اعتبار دانشگاه را به ثمن بخس نفروشید/ نفوذ جریان زرسالار در دانشگاه تبریز!

اعتبار دانشگاه را به ثمن بخس نفروشید/ نفوذ جریان زرسالار در دانشگاه تبریز!
حجت الاسلام انوری گفت: لازم است مسئولان دانشگاه خطر نفوذ جریان زرسالار را جدی بگیرند و حیثیت و آبروی هفتاد ساله دانشگاه را به ثمن بخس نفروشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، حجت الاسلام و المسلمین انوری مسئول نهاد رهبری دانشگاه تبریز روز گذشته در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه تبریز نسبت به جایزه علمی‌دانشجویی در دانشگاه تبریز واکنش نشان داد.

وی عنوان داشت: چند سالی است که یکی از تجار مقیم کشور ترکیه به بهانه اعطای مبالغ ناچیزی به دانشجویان نمونه و برتر، در دانشگاه تبریز نقش ایفا می‌کند و در سال اول به صورت چراغ خاموش و بدون نام و تنها تحت عنوان جایزه بزرگ دانشجویی و سال‌های بعد با پررنگ شدن نامش و با محوریت یافتن خودش فعالیت نمود و امسال با اضافه شدن تصویرش در پوستر جایزه، ششدانگ این جایزه به نام ایشان زده شد.

انوری افزود: در اختیار گرفتن اطلاعات دانشجویان نخبه و نمونه دانشگاهی شمالغرب کشور تحت پوشش کمک‌های خیرخواهانه از سوی فردی که هیچ نسبتی با دانشگاه ندارد می‌تواند زنگ خطری برای جذب نخبگان به برخی کشورها در سال‌های آینده باشد که هوشیاری نهادهای امنیتی و نظارتی را می‌طلبد.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه تبریز با مخالفت شدید با این جریان، گفت: در پی مخالفت‌های شدید دلسوزان دانشگاه با این جریان، بررسی و تصمیم‌گیری در این خصوص خارج از روال هیئت رئیسه دانشگاه، در شورایی تحت عنوان شورای سیاستگذاری با حضور تاجر مورد نظر و برخی از اعضای موافق هیئت رئیسه انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه دانشجویان امانت‌های مردم در دانشگاه هستند و نباید دست دانشجوی نخبه را در دست تاجران بگذاریم افزود: لازم است مسئولان دانشگاه خطر نفوذ این جریان را جدی بگیرند و با این موضوع هوشیارانه و دلسوزانه برخورد کنند و حیثیت و آبروی هفتاد ساله دانشگاه را به ثمن بخسی نفروشند.

انوری در پایان با اشاره به آسیب‌‌‌های فرهنگی و تربیتی نفوذ جریان زرسالار در دانشگاهها هشدار داد: بنده حضور و نفوذ جریان زرسالار و سرمایه‌داری در دانشگاه را خطر جدی و بزرگی برای آینده علمی‌و فرهنگی دانشگاه و دانشجویان نخبه می‌دانم و هشدار می‌دهم که جلوی این حرکت گرفته شود.

 

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1715210
ارسال نظر
نظرات