شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 08:15 منتشر شده در مورخ: 1399/12/19 شناسه خبر: 1715336
امام جمعه چابهار مطرح کرد؛

مبارزه فرهنگی؛ سیره کاظم آل محمد در برابر ظلم و فساد/ بصیرت‌افزایی، راهبرد جمهوری اسلامی در جهان پر اختناق رسانه‌ای است

مبارزه فرهنگی؛ سیره کاظم آل محمد در برابر ظلم و فساد/ بصیرت‌افزایی، راهبرد جمهوری اسلامی در جهان پر اختناق رسانه‌ای است
حجت الاسلام محمد موسوی گفت: در مقابل توطئه های دشمنان بهترین وسیله متوسل شدن به سیره امام موسی بن جعفر علیه السلام است که مبتنی بر بصیرت افزایی، آگاهی دادن به ملت‌ها، روشنگری و افشا کردن چهره دشمنان با دلیل و منطق است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام محمد موسوی، امام جمعه چابهار و کارشناس مسائل مذهبی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: سیره امام موسی بن جعفر (ع) مبارزه با ظلم و فساد بود اما نه به صورت جنگ و درگیری، بلکه مبارزه فرهنگی که اثر بیشتری نسبت به مبارزه رزمی دارد.

وی ادامه داد: امام هفتم شیعیان بیش از ۱۴ سال در زندان های متعدد زندانی شده بودند و چهار حاکم با امام درگیر و از سیره ایشان ناراحت بودند، زیرا این امام بزرگوار ظلم ستیزی را وظیفه خود قرار داده بود.

این کارشناس مسائل مذهبی اظاهر کرد: در آن دورانِ اختناق بیش از حد، امام موسی کاظم (ع) حتی در زندان و از مسیرهای مختلف به روشنگری و بصیرت افزایی شیعیان می پرداخت.

موسوی اظهار کرد: ما هم امروز در یک جهان پر اختناق رسانه ای قرار گرفته ایم که رسانه ها حتی به مردم اجازه فکر کردن را هم نمی دهند، آن چنان برخی از مباحث فاسد را رواج می دهند که مردم گمان می کنند واقعی وزیباست.

وی ادامه داد: در این دورانِ اختناق رسانه ای وظیفه ما همان راه و روش امام موسی بن جعفر (ع) است، جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که حاکمیت اسلامی را شعار خود قرار داده است و باید بصیرت افزایی را در جهان اسلام بر عهده داشته باشد.

امام جمعه چابهار اظهار کرد: روشنگری و بصیرت افزایی همان سیره امام موسی کاظم علیه السلام است که ما نیز باید آن را وظیفه خود قرار دهیم و مردم را با بیان حقایق، واقعیت ها آشنا و چهره اصلی استکبار و دشمنان اسلام را که در قالب های زیبایی می خواهند آن را مخفی کنند به همه مردم دنیا و به ویژه مسلمانان نشان کنیم.

موسوی خاطرنشان کرد: امروز تمام قدرت های استکبار بسیج شده اند که مسلمانان را گرفتار اختلاف، درگیری و مشکلات قومی، قبیله ای و مذهبی کنند و از آب گل آلود ماهی بگیرند.

وی ادامه داد: امروز در مقابل توطئه های دشمنان بهترین وسیله همان سیره امام موسی بن جعفر علیه السلام بوده که بصیرت افزایی، آگاهی دادن به ملت ها، روشنگری و افشا کردن چهره دشمنان با دلیل و منطق است.

این مقام مسئول تصریح کرد: امام موسی کاظم علیه السلام هم این کار را انجام می دادند و اگر یادگاری از اسلام ناب محمدی داریم نتیجه زحمات این امام بزرگوار و سیره بصیرت افزایی و روشنگری آن حضرت است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1715336
ارسال نظر
نظرات