شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:15 منتشر شده در مورخ: 1399/12/19 شناسه خبر: 1715349
کارشناس مسائل مذهبی:

رفع گرفتاری مردم از سیره امام کاظم (ع) است/ مسئولان در خدمت‌رسانی به مردم از باب‌الحوائج الگو بگیرند

رفع گرفتاری مردم از سیره امام کاظم (ع) است/ مسئولان در خدمت‌رسانی به مردم از باب‌الحوائج الگو بگیرند
میرمهدی با اشاره به اینکه رفع گرفتاری مردم از سیره امام کاظم (ع) است گفت: هر کسی به قدر وسع خود باید به آن حضرت متوسل شود و در رفع گرفتاری مردم تلاش کند و یقین بدانند هر کس به امام کاظم (ع)توسل جوید نجات پیدا خواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام میر مهدی کارشناس مذهبی در گفتگو با دیارآفتاب؛ گفت: امام کاظم (ع) از حکمای برتر و بندگان متقی خدا و اهل تجهد  بود او شخصیتی داشتند که مردم از او کرامات می دیدند و برای رفع گرفتاری ها  از او توسل می جویند. بزرگان اهل سنت به خاطر  سخاوت و علم و کرامت آن حضرت را به عبد صالح می شناختند.

میر مهدی اظهار کرد: امام کاظم(ع) از جمله امامانی است با اینکه در شرایط سختی قرار داشتند ولی علوم خود را بین شاگردان گسترش دادند و توانستند عده ای را در سایه علم خود تربیت کنند.

این کارشناس مذهبی بیان کرد: امام کاظم(ع) در عین حال که به ظاهر وضع خوبی نداشتند اما در عین حال این چنین نبود و ناشی از زهد حضرت بود که از دنیا استفاده آنچنانی نمی کردند و بیشتر اموال خود را به فقرا و نیازمندان می بخشید حتی آن حضرت نسبت به کسانی که ایشان  را اذیت می کردند نیز توجه می کردند حضرت آن ها را نیز کمک می کرد.

میرمهدی به عنایات امام کاظم (ع) اشاره کرد و گفت: از جمله عنایات آن حضرت نسبت به شیعیان این است که  نسبت به رسیدگی امور مردم توجه ویژه ای داشتند و یکی از اصحاب خود را مامور کرده بودند که در دستگاه خلافت باشد و نظارت هارون را به عهده بگیرد و از طریق این نظارت حضرت بتواند به داد شیعیان برسد و مشکلات شیعیان را برطرف کند.

وی خاطر نشان کرد:رفع گرفتاری مردم سیره امام کاظم (ع) است،هر کسی به قدر وسع خود باید به آن حضرت متوسل شود و در رفع گرفتاری مردم تلاش کند و یقین بدانند هر کس به امام کاظم (ع)توسل جوید نجات پیدا خواهد کرد.

میر مهدی در پایان بیان کرد: امام کاظم (ع) مورد ظلم خلفا مخصوصا هارون بودند که حضرت را بدون هیچ جرمی به خاطر سخن چینی و بدگویی های دیگران به زندان انداخت اما امام در عین حال که در محدودیت و حصر و زندان بودند رسیدگی به شیعیان اهتمام زیادی داشتند امیدواریم خداوند متعال به همه خصوصا مسئولین این توفیق را بدهد که بتوانند از دیگران دستگیری کنند و سیره امام معصوم را اجرا کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1715349
ارسال نظر
نظرات