شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 12:41 منتشر شده در مورخ: 1399/12/19 شناسه خبر: 1715456
امام جمعه اهل سنت میرجاوه مطرح کرد؛

جمهوری اسلامی منشا وحدت بین ادیان و مذاهب/ شیعه و سنی از هم جدا نیستند

جمهوری اسلامی منشا وحدت بین ادیان و مذاهب/ شیعه و سنی از هم جدا نیستند
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور گفت: شیعه و سنی از هم جدا نیستند و وحدت و همبستگی آنان در برابر دشمنان سبب قدرت روزافزون آنها خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مولوی عبدالرحیم ریگیان پور امام جمعه اهل سنت میرجاوه در گفت و گو با عصرهامون، بیان کرد: حضرت محمد(ص) پیامبری برای تمام بشریت و خیرخواه تمام مردم جهان و مخلوقات و بعثت ایشان و تشکیل حکومت اسلامی سرآغاز مسیر سعادت انسان بود.

وی افزود: حاکمیت جمهوری اسلامی ایران برگرفته از تعالیم دین مبین اسلام و حکومت پیامبر اسلام و ائمه اطهار است و انقلاب اسلامی به معنای واقعی به دنبال پیاده کردن اسلام ناب محمدی است ، پیامبر اکرم(ص) پس از بعثت دست مودت و دوستی را به سمت تمام انسان های آزاده زمان دراز کرد و برای هدایت تمام انسان ها مبعوث شد.

وی خاطرنشان کرد: حضرت امام خمینی(ره) با پایه گذاری انقلاب اسلامی ، دین اسلام را به عنوان منشا وحدت و مودت بین اقوام و مذاهب معرفی کرد و پس از ایشان مقام معظم رهبری در تحکیم این اتحاد و همبستگی تلاش کردند و سنگ تمام گذاشتند.

مولوی ریگیان پور تاکید کرد: وحدت امروز کشور به برکت جمهوری اسلامی ایران رقم خورده است، شهید سلیمانی این همبستگی را در بین کشورهای مسلمان منطقه ایجاد و با نثار خون خود محکم کرد چرا که دشمنان همواره به دنبال ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی هستند و اگرچه دم از دوستی با اهل سنت می زنند اما در واقعیت دشمن تشیع و تسنن هستند.

وی اذعان کرد: وجود با برکت مقام معظم رهبری منشا وحدت و همبستگی تمام ادیان و مذاهب است و اهل سنت به وجود چنین رهبر فرزانه ای افتخار می کنند، اتحاد مردم ما الگویی برای مسلمانان جهان است و این برادری و برابری را باید محکمتر از گذشته افزایش دهیم.

امام جمعه اهل سنت میرجاوه گفت: شیعه و سنی از هم جدا نیستند و وحدت و همبسستگی آنان در برابر دشمنان سبب قدرت روزافزون آنها خواهد شد و دین اسلام بزرگترین ریسمان وحدت بین آنهاست و اجازه نمی دهند توطئه های دشمنان خللی در این برادری و مودت ایجاد کند و نظام جمهوری اسلامی مانند مغناطیسی بی نظیر این وحدت را دوچندان کرده و این همبستگی یکی از دستاوردهای انقلاب است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1715456
ارسال نظر
نظرات