شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 12:44 منتشر شده در مورخ: 1399/12/19 شناسه خبر: 1715463
نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری:

سیره امام کاظم(ع) در زندان، الگویی برای دوست و دشمن است/ زهد و تقوا بدون مبارزه با طاغوت ناقص است

سیره امام کاظم(ع) در زندان، الگویی برای دوست و دشمن است/ زهد و تقوا بدون مبارزه با طاغوت ناقص است
نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه سال‌های زیادی از عمر بابرکت حضرت امام موسی کاظم(ع) در زندان سپری شد، گفت: سیره، روش و منش این امام بزرگوار در زندان، الگویی برای دوست و دشمن است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت‌اله محمد حاج‌ابوالقاسم دولابی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به 25 رجب، سالروز شهادت حضرت امام موسی کاظم(ع) اظهار داشت: این امام بزرگوار و باعظمت، سال‌های زیادی از عمر بابرکتشان را در مسیر مبارزه با طاغوت سپری کردند.

وی با بیان اینکه مبارزه با طاغوت از اصلی‌ترین تعالیم دین مبین اسلام است، خاطرنشان کرد: حضرت امام موسی ابن جعفر(ع) نشان دادند که زهد، تقوا و خصایص اخلاقی و انسانی بدون مبارزه با طاغوت، ناقص است.

آیت‌الله دولابی افزود: حضرت امام موسی کاظم(ع) سال‌هایی از عمرشان را در زندان سپری کردند اما در عین حال، سیره، روش و منش ایشان حتی در زندان نیز الگویی برای دوست و دشمن است.

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری گفت: خصوصیات اخلاقی که امام کاظم(ع) داشتند باعث شده بود که حتی زندانبان‌ها نیز از مواجهه با حضرت و آزار دادن ایشان منصرف شوند.

وی با اشاره به زندگی فردی و اجتماعی این امام بزرگوار خاطرنشان کرد: ایشان در زندگی فردی و اجتماعی نیز مانند سایر امامان از جهات متعددی از جمله زهد و خصوصیات اخلاقی، الگو بودند.

آیت‌الله دولابی خاطرنشان کرد: یکی از خصوصیات اخلاقی ایشان، فرو بردن خشم بود که به همین دلیل، کاظم نامیده شدند.

وی تصریح کرد: امام موسی کاظم(ع) به ما یاد دادند که انسان باید بر نفس خودش مسلط بوده و تسلط خود را در برابر توهین‌ها، تحقیرها و ناملایمات، حفظ کرده و با آرامش و متانت با اینگونه اشخاص برخورد کند.

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم، گفت: در قرآن کریم آمده است که با بهترین شیوه در برابر ظلم، ستم و بداخلافی ایستادگی کنید که باعث می‌شود کسانی که دشمن شما هستند به دوست صمیمی شما تبدیل شوند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1715463
ارسال نظر
نظرات