شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 12:52 منتشر شده در مورخ: 1399/12/19 شناسه خبر: 1715519
رئیس مجلس شورای اسلامی:

اگر بناست در مرزها فرصتی فراهم شود باید برای مرزنشینان باشد/ رسمی شدن بازارچه‌های مرزی منفعت اقتصادی به دنبال دارد

اگر بناست در مرزها فرصتی فراهم شود باید برای مرزنشینان باشد/ رسمی شدن بازارچه‌های مرزی منفعت اقتصادی به دنبال دارد
قالیباف گفت: باید تلاش کنیم تا منفعت به مرزنشین‌ها و کوله‌بران برسد نه آنکه دلال‌ها منافع ببرند و چیزی عاید مردم نشود لذا با رسمی کردن بازارچه ها و ایجاد منطقه اقتصادی بخشی از مشکلات حل خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، محمد باقر قالیباف صبح امروز در سفر به استان کردستان در جمع فعالان اقتصادی و کولبران بانه ای قرار گرفت و اظهار داشت: همانطور که مقام معظم رهبری مرزنشینان و کولبران را قاچاقچی نمی دانند، باید تلاش کنیم تا منفعت به مرزنشین‌ها و کوله‌بران برسد نه آنکه دلال‌ها منافع ببرند و چیزی عاید مردم نشود

وی گفت: مرزنشینان با ایجاد بازارچه های رسمی می توانند منفعت اقتصادی این اقدامات را کسب کنند.

قالیباف با تاکید بر اینکه قاچاق به معنای واردات کالاهای غیرقانونی و غیرمجاز است، افزود: باید از قاچاق گسترده از طریق ریل و کانتینر و نیز صادرات و واردات غیرضروری جلوگیری شود.

وی گفت: مرزنشینانی که معیشتش از این راه است باید تعریف و ضابطه مند شوند و اگر بناست در مرزها فرصتی فراهم شود، باید برای مرزنشینان باشد و واردات کالاها توسط مرزنشینان به اقتصاد و تولید آسیبی وارد نمی‌کند.

کوله‌بر باید بتواند از سود بازرگانی استفاده کند

یکی از فعالان اقتصادی بانه در این دیدار اظهار داشت: تا الان اقدام خاصی برای کوله بران در خصوص کارت بازرگانی انجام نشده است، هر چند مسئولین می گویند اقدامات زیادی انجام شده اما مشکلات عدیده ای دامنگیر مرزنشینان است.

وی گفت: امیدواریم در خصوص بازگشایی معابر کولبری اقدامی خاص صورت گیرد تا دریچه و فرصتی برای بازار ایران و یک غرامتی هم برای مرزنشینان باشد.

این فعال اقتصادی با بیان اینکه بهتر است از شعارهای پوپولیستی فاصله بگیریم چرا که مسئولی در اینجا دنبال کار ما نیست اظهار کرد: مشکل ما تشریفات قانونی است، فکری کنید تا کوله‌بر بتواند از سود بازرگانی استفاده کند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1715519
ارسال نظر
نظرات