شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 13:56 منتشر شده در مورخ: 1399/12/19 شناسه خبر: 1715520
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خبر داد؛

افتتاح سامانه جمع‌سپاری مالی پروژه‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری در فروردین ۱۴۰۰

افتتاح سامانه جمع‌سپاری مالی پروژه‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری در فروردین ۱۴۰۰
زنگنه گفت: برای اولین بار در کشور به دنبال اجرای سامانه جمع‌سپاری مالی پروژه‌های منطقه‌ای اعم از عمرانی و سرمایه‌گذاری هستیم و می‌توانیم تا اواخر فروردین ماه سال آینده این سامانه را افتتاح کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محسن زنگنه نماینده مردم شهرستانهای تربت حیدریه، مه ولا و زاوه در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار کرد: توسعه مناطق شهری و روستایی بدون مشارکت بخش خصوصی تقریبا غیرممکن است و دولت بیشتر وظیفه تسهیل گری فراهم آوردن زیرساخت ها را بعهده دارد.

وی افزود: منطقه تربت حیدریه،زاوه و مه ولات از ظرفیت های اقتصادی بسیار بالایی برخوردار است و کارآفرینان و سرمایه گذاران بسیار خوبی را داراست و در جای جای استان و کشور منشاء کارهای بسیار بزرگی هستند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خاطر نشان کرد:باید با همگرا کردن این فعالیت ها و تلاش ها نقشه جامعی برای توسعه این سه شهرستان برای سالهای آینده طرح ریزی کنیم.

محسن زنگنه بیان کرد: در دنیا تامین مالی به سمت تامین مالی خرد گرایش پیدا کرده، یعنی در حقیقت یک جمع سپاری مالی در حال انجام است و این مدل ها در دنیا سابقه ای حدود ۱۰ ساله دارد و ما برای اولین بار در کشور به دنبال این هستیم تا پروژه جمع سپاری مالی را برای پروژه های منطقه ای اعم از عمرانی و سرمایه گذاری را اجرا کنیم و می توانیم تا اواخر فروردین ماه سال آینده این سامانه را افتتاح کنیم.

وی اضافه کرد: در این سامانه پروژه ها به صورت کامل ارائه می شود و افراد به هر نحوی که می خواهند می توانند سرمایه گذاری کنند، یعنی اگر پروژه ای ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه داشته باشد فردی می تواند با ۱۰۰ هزار تومان در ساخت آن پروژه مشارکت داشته باشد.

زنگنه اظهار داشت: کاملا مدل های شفافی ارائه شده و دسترسی لازم به کلیه سرمایه گذاران، میزان پیشرفت پروژه، منابع سود حاصل از این سرمایه گذاری ممکن است و تقریبا تمام مشکلات موجود در مسیر پر پیچ و خم سرمایه گذاری ها اعم از خرید اوراق یا سهام داری، مسیر تسهیل کننده ای برای تامین مالی و سرمایه گذاری های خرد است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1715520
ارسال نظر
نظرات