شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 14:16 منتشر شده در مورخ: 1399/12/19 شناسه خبر: 1715526
رئیس اتاق اصناف البرز مطرح کرد؛

تقاضا ۲۵۰ تن، عرضه ۱۲۰ تن؛ معادله نابرابر مرغ در البرز/ با کمبود روغن جامد مواجه هستیم

تقاضا ۲۵۰ تن، عرضه ۱۲۰ تن؛ معادله نابرابر مرغ در البرز/ با کمبود روغن جامد مواجه هستیم
بهروز حصاری گفت: برای جلوگیری از تجمع مردم در میادین شهرداری قرار شد مرغ به صورت مویرگی در تمام واحدهای مرغ فروشی توزیع شود، چرا که مصرف مرغ شبانه روز در البرز ۲۵۰ تن و مرغ توزیع شده ۱۲۰ تن است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رئیس اتاق اصناف استان البرز با اشاره به اینکه به واسطه ویروس کرونا طی دو سال اخیر دید و بازدیدهای ایام نوروز از رونق افتاده است، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار تیتریک، گفت: کووید ۱۹ علی رغم تمام بی رحمی که داشت با فرهنگسازی موجب کاهش هزینه های گزاف شد.

بهروز حصاری به خرج های آنچنانی برای عروسی ها و ختم در سنوات گذشته اشاره کرد و افزود: امروز مردم بر اساس اولویت بندی هایی که دارند حتی اقدام به خرید می کنند، البته در روزهای پایانی سال ۹۹ هم تمامی تمهیدات لازم اندیشیده شده تا شهروندان البرز بر اساس نیازهای اساسی اقدام به خرید اقلام نوروز کنند.
 
وی با اشاره به اینکه ۲۰ جایگاه عرضه میوه برای توزیع سیب و پرتقال شب عید در کرج ایجاد می شود، اظهار داشت: سهمیه قابل توجهی در سایر کالاها به البرز اختصاص داده شده است، مباشرها معرفی شده و در خرده فروشی ها در حال توزیع هستند به گونه ای که استان از نظر کالاهای اساسی مشکلی ندارد.
 
حصاری با تاکید بر اینکه تمام توان خود را در زمینه ساماندهی کالاهای تنظیم بازار گذاشته ایم، تصریح کرد: خوشبختانه با سهمیه چشمگیری که به البرز تعلق گرفته، از نظر توزیع روغن مایع، شکر و برنج مشکلی نداریم و کالاها به میزان قابل توجهی عرضه شده است.
 
وی به کمبود روغن جامد در البرز اشاره کرد و گفت: در زمینه روغن مایع سهمیه بسیار خوبی به بخش خانوار، صنف و صنعت اعم از قنادان، نانوایان، اغذیه فروشان، تالار و رستوران ها اختصاص داده شده وکمبودی در این زمینه وجود ندارد. همچنین برای جلوگیری از تجمع مردم در میادین شهرداری قرار شد مرغ به صورت مویرگی در تمام واحدهای مرغ فروشی توزیع شود.
 
حصاری با اشاره به اینکه توزیع مرغ در تمامی واحدها، این کالا را در دسترس عموم قرار داده و قیمت مراغ را متعادل می کند، افزود: البته مردم توجه داشته باشد قیمت مرغ قطعا به زیر ۲۰ هزار و چهارصد تومان نخواهد رسید اما رقم های بالاتری از مرغ که مردم در حال خرید هستند با ایجاد شبکه مویرگی به سمت ۲۰ هزار تومان افت می کند.
 
وی میزان مصرف مرغ را شبانه روز در البرز ۲۵۰ تن اعلام کرد و اظهار داشت: مرغ توزیع شده در سطح استان ۱۲۰ تن است که معادل ۵۰ درصد مصرف مردم است، در نتیجه با تمهیدات اندیشیده شده توسط استاندار البرز درصدد هستیم سهمیه البرز در زمینه مرغ افزایش پیدا کند.
 
حصاری در خاتمه با اشاره به اینکه مردم نگران کالا در بازار نباشند اما بیشتر از نیاز خریداری نکنند تا قیمت ها متعادل شود، تصریح کرد: نظارت ها را بر بازار شب عید تقویت کرده ایم اما افت قیمت ها در گرو تعادل عرضه و تقاضا است، ما صرفا توزیع کننده و حلقه واسط تولید کننده و مصرف کننده هستیم، البته در تلاشیم تا با تزریق سهمیه های بیشتر قیمت ها را متعادل کنیم.

 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1715526
ارسال نظر
نظرات