شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 17:12 منتشر شده در مورخ: 1399/12/19 شناسه خبر: 1715532
مسئول آمار اداره کل بیمه تامین اجتماعی استان یزد خبر داد

برقراری مقرری بیمه بیکاری برای نزدیک به ۳ هزار نفر در یزد

برقراری مقرری بیمه بیکاری برای نزدیک به ۳ هزار نفر در یزد
سالاری گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن برای دوهزار و ۹۲۷ نفر در استان یزد مقرری بیمه بیکاری برقرار شده که البته این آمار شامل مقرری‌بگیران بیمه بیکاری دوران کرونا نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید عنایت الله سالاری در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص وضعیت آمار بیمه بیکاری در استان یزد گفت: تا پایان بهمن ماه سال جاری سه هزار و ۲۱۶ نفر در استان یزد مقرری بیمه بیکاری دریافت کردند که از این تعداد دو هزار و ۲۷۹ نفر مرد و ۹۳۷ نفر زن هستند.

وی ادامه داد: این آمار در پایان بهمن ماه سال گذشته سه هزار و ۶۸۰ مقرری بگیر بیمه کاری شامل ۲هزار و ۵۵۱ مرد و یک هزار و ۱۲۹ نفر زن بوده است همچنین در اسفندماه سال گذشته تعداد سه هزار و ۶۵۵ مقرری بگیر بیمه بیکاری در استان یزد بوده‌اند که دو هزار و ۲۵۴ نفر آنها مرد و یک هزار و ۱۰۸ نفر زن هستند.

سالاری با بیان اینکه این آمار شامل کسانی که واجد شرایط دریافت بیمه بیکاری متعلق به دوران کرونا شده‌اند نیست، گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه برای دوهزار و ۹۲۷ نفر در استان یزد مقرری بیمه بیکاری برقرار شده است و بدین معنی است که از مجموع کسانی که امسال شغل خود را از دست داده‌اند این تعداد مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری شده‌اند.

مسئول آمار اداره کل بیمه تامین اجتماعی استان یزد ادامه داد: از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه نیز مقرری بیمه بیکاری برای دو هزار و ۹۹۷ نفر در استان قطع شده است بدین معنی که این تعداد افراد یا شغل جدیدی به دست آورده‌اند یا مدت زمان دریافت مقرری بیمه بیکاری آنها به پایان رسیده است.

سالاری اضافه کرد: در سال جاری پرونده بیمه بیکاری ۳۶۹ نفر در استان یزد نیز به استان‌های دیگر منتقل شده است.

گفتنی است عماد تشکری سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد نیز پیش ازاین درباره آمار مقرری بگیران بیمه بیکاری دوره کرونا در استان عنوان کرده بود: با شیوع ویروس کرونا در کشور و تعطیلی برخی از واحدهای تولیدی در موج اول کرونا، حدود ۱۸ هزار نفر از کارگران استان یزد جهت استفاده از بیمه بیکاری در سامانه ثبت نام نمودند.

وی با اشاره به اینکه افراد که از تاریخ ۱۰ اسفندماه سال گذشته تا پایان اردیبهشت سال جاری کار خود را از دست دادند و در سامانه مذکور ثبت نام نمودند مبالغی از طرف سازمان برنامه و بودجه به صورت متمرکز و کشوری به آنها پرداخت شد.

تشکری با بیان اینکه با راه اندازی سامانه جامع روابط کار تعداد ۳ هزار و ۹۰۴ نفر از ابتدای خرداد در این سامانه ثبت نام نمودند تصریح کرد: خوشبختانه طبق برآوردهای صورت گرفته حدود ۱۴ هزار نفر از کارگران در واحدهای تولیدی خود مشغول به کار شده اند.

وی اضافه نمود: از تعداد ثبت نام های صورت گرفته از ابتدای خرداد در سامانه با برقراری بیمه بیکاری ۲ هزار و ۱۳۳ نفر موافقت و با درخواست ۴۶۲ نفر نیز با توجه به دلایل و محدودیت های قانونی مخالفت شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1715532
ارسال نظر
نظرات