شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 14:24 منتشر شده در مورخ: 1399/12/19 شناسه خبر: 1715538

زندان‌های البرز باید به خارج از شهر منتقل شوند

زندان‌های البرز باید به خارج از شهر منتقل شوند
مدیرکل زندان‌ های البرز گفت: با تخصیص زمین و اعتبار مناسب زندان‌ هایی در خارج از محدوده شهری و سکونتگاهی استان ساخته شود و زندان‌ های فعلی به مرور تغییر مکان بدهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، اسماعیل جمیاری روز سه شنبه گفت: طبق روال هر سال خیرین و نیکوکاران به کمک ستاد دیه اقدام به آزادسازی تعدادی از زندانیانی می‌کنند که به واسطه  جرایم غیرعمد و یا بدهی مالی نعمت آزادی از آنها سلب شده است.

وی افزود: بدون شک حضور این افراد در زندان علاوه بر اینکه باعث افزایش جمعیت زندان‌ها می‌شود، آسیب و تبعات اجتماعی زیادی در پی دارد.

وی توضیح داد: به همت خیرین البرزی در شش ماهه اول امسال حدود ۵۰۰ زندانی با بدهی مالی از زندان‌های استان آزاد شده‌اند و طی امروز و فردا نیز ۶۵ نفر دیگر آزاد می‌شوند.

این مسئول در ادامه با اشاره به تبعات وجود چند زندان در البرز گفت: بدون شک وجود زندان در داخل شهر مشکلات زیادی به همراه دارد به همین دلیل باید با تخصیص زمین و اعتبار مناسب زندان‌هایی در خارج از محدوده شهری و سکونتگاهی استان ساخته شود و زندان‌های فعلی به مرور تغییر مکان بدهند.

جمیاری تاکید کرد: با توجه به مسائل اقتصادی و فرایند تعیین و اختصاص زمین، ممکن است این اتفاق زمانبر شود ولی انتقال زندان‌های البرز به خارج از بافت شهری حتمی است.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1715538
ارسال نظر
نظرات