شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 14:09 منتشر شده در مورخ: 1399/12/19 شناسه خبر: 1715577
رییس اتحادیه قنادان شهرستان بجنورد اعلام کرد؛

قیمت شیرینی در نوروز افزایش نمی‌یابد/کاهش ۵۰ درصدی تولید شیرینی در قنادی‌های بجنورد

قیمت شیرینی در نوروز افزایش نمی‌یابد/کاهش ۵۰ درصدی تولید شیرینی در قنادی‌های بجنورد
علی رحمتی گفت: با توجه به اینکه آخرین قیمت شیرینی در مرکز استان یک ماه قبل به روز شد، قیمت شیرینی برای نوروز ۱۴۰۰ افزایش پیدا نمی کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی رحمتی، رییس اتحادیه قنادان شهرستان بجنورد در گفت و گو با عصر اترک اظهار کرد: در حالی قیمت شیرینی برای نوروز ۱۴۰۰ افزایش پیدا نمی کند که در سال جاری به طور مستمر با افزایش قیمت های شکر، آرد، روغن و تخم مرغ در بازار آزاد مواجه بوده ایم.

رحمتی خاطر نشان کرد: در سال جاری قنادان مرکز استان فقط در یک مرحله روغن و در یک مرحله نیز شکر سهمیه ای را با نرخ دولتی دریافت و مابقی اقلام مورد نیاز برای پخت شیرینی جات را از بازار آزاد تهیه کردند.

وی اعلام کرد: قیمت کنونی شیرینی های زبان، دانمارکی، کره ای کیلویی ۳۶ هزار تومان، قیمت شیرینی تر معمولی کیلویی ۳۸ هزار تومان، کیک های یخچالی بدون افزودنی های میوه و آجیل  کیلویی ۴۳ هزار تومان و کیک فیگوری به قیمت توافقی هستند.

رییس اتحادیه قنادان شهرستان بجنورد افزود: با توجه به اینکه برای نوروز تقاضای خرید شیرینی های گردویی و نارگیلی وجود ندارد، قنادان مرکز استان برای نوروز ۱۴۰۰ این دو نوع شیرینی را نمی پزند.

افزون بر این، وی از واردات شیرینی نوروزی از خارج از استان به مرکز استان نیز گلایه کرد و گفت: درحالیکه قنادان توان پاسخگویی به تهیه انواع شیرینی های عید در مرکز استان را دارند، واسطه ها از چندین روز قبل از شروع نوروز نسبت به واردات این محصول به داخل استان اقدام و بازار نوروزی را از دست قنادان استان خارج می کنند.

وی تصریح کرد: طی سال های گذشته بارها این گلایه را ابراز و تقاضا کرده ایم که نهادهای غذا و دارو، بازرسی و نیروی انتظامی برای برخورد با فروش این کالای وارداتی که در شرایط غیر بهداشتی در سطح معابر و مغازه های خوار و بار فروشی در مرکز استان عرضه می شوند، اقدام کنند، با این وجود، در این زمینه هیچ برخوردی انجام نشد.

رحمتی در خاتمه عنوان کرد: به طور کلی در سال جاری متاثر از افزایش تورم قیمت در اقلام آرد، روغن، شکر و تخم مرغ و ... همچنین شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مراسم ها در تالارها، تولید شیرینی در هر واحد قنادی مرکز استان تا ۵۰ درصد کاهش یافت و ۱۰ نفر از شیرینی پزان با سابقه این شهر نیز مجبور شدند که تغییر شغل دهند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1715577
ارسال نظر
نظرات