شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 18:44 منتشر شده در مورخ: 1399/12/19 شناسه خبر: 1715599
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی خلیل‌آباد خبر داد؛

تکمیل طرح توسعه کتابخانه خلیل‌آباد با 239 میلیون تومان اعتبار

تکمیل طرح توسعه کتابخانه خلیل‌آباد با 239 میلیون تومان اعتبار
احمدی گفت: طرح توسعه این کتابخانه از سال 96 با بودجه 166 میلیون‌تومانی از محل اعتبارات تملک دارایی و منابع استانی آغاز شد و تا مرحله سفت‌کاری پیش رفت که الباقی آن توسط خیر نیک‌اندیش داوودی به مبلغ 73 میلیون تومان هزینه و تکمیل شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسن احمدی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی خلیل‌آباد در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار داشت: نهاد کتابخانه‌های عمومی تاریخچه‌ای دارد که در گذشته تحت عنوان هیئت امناء کتابخانه‌های عمومی زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت داشتند.

وی با بیان اینکه بعد از سال 1382 با تصویب قانون در مجلس شورای اسلامی در 17 اسفندماه تحت عنوان نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به‌عنوان نهاد عمومی غیردولتی مستقل آغاز به کار کرد، افزود: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس شورای‌عالی استان‌ها، معاون زیر ربط از سازمان بودجه، رئیس کتابخانه ملی و یک عضو از کمیسیون فرهنگی مجلس و 5 نفر از صاحب‌نظران و شخصیت‌های علمی کشور با حکم ریاست‌جمهوری و با پیشنهاد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در هیئت امناء انتخاب می‌شوند.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی خلیل‌آباد با اشاره به طرح توسعه کتابخانه بحرالعلوم خلیل‌آباد خاطرنشان کرد: طرح توسعه این کتابخانه از سال 96 با بودجه 166 میلیون‌تومانی از محل اعتبارات تملک دارایی و منابع استانی آغاز شد و تا مرحله سفت‌کاری پیش رفت که الباقی آن توسط خیر نیک‌اندیش داوودی به مبلغ 73 میلیون تومان هزینه و تکمیل شد و تنها تجهیزات آن مانده که تا پایان سال ارسال خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه داوودی خیر کتابخانه ساز نیز در بحث ساخت کتابخانه‌ای در شهر کندر را قبول کردند که کلنگ آن در دهه فجر زده شد و تا نیمه سال 1400 به بهره‌برداری خواهد شد، تصریح کرد: همچنین یک کتابخانه دیگر توسط این خیر نیک‌اندیش در شهر خلیل‌آباد ساخت خواهد شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1715599
ارسال نظر
نظرات