شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 15:37 منتشر شده در مورخ: 1399/12/19 شناسه خبر: 1715620
با برنامه‌ریزی می‌توان مدال آوری زیادی ایجاد کرد؛

علی‌نژاد: پتانسیل بالقوه ورزش بانوان هنوز به فعلیت نرسیده/ در تکواندو، تیروکمان، تیراندازی و کاراته شانس مدال المپیک داریم

علی‌نژاد: پتانسیل بالقوه ورزش بانوان هنوز به فعلیت نرسیده/ در تکواندو، تیروکمان، تیراندازی و کاراته شانس مدال المپیک داریم
معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت: در تیروکمان، کاراته و تیراندازی و تکواندو می‌توان مدال المپیکی گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی علی‌نژاد در آخرین نشست تخصصی نایب رئیسان بانوان فدراسیون های ورزشی در آکادمی ملی المپیک گفت: ورزش باید به سمتی برود که نگاه جنسیتی در آن وجود نداشته و نگاه عدالت محور حاکم باشد تا ورزش زنان بتواند نقش و جایگاه خود را داشته باشد.

وی به ظرفیت‌های زیادی که در حوزه ورزش زنان وجود دارد، اشاره کرد و افزود: در بخش قهرمانی در حوزه زنان ظرفیت زیادی داریم که با یک برنامه ریزی می‌توان مدال آوری زیادی ایجاد کرد.

علی‌نژاد با بیان این مطلب که هر چقدر فعالیت بانوان بیشتر باشد بودجه تخصیصی افزایش می‌یابد، خاطرنشان کرد: حوزه ورزش زنان هرچه موفق تر باشد بودجه بیشتری به آنها تخصیص می‌یابد. بنابراین اگر فدراسیونی اعتبارات بیشتر می‌خواهد باید از ظرفیت بخش زنان هم استفاده کند زیرا توانایی آنها در مدال آوری بالاست.

معاون توسعه قهرمانی وزارت ورزش و جوانان همچنین ظرفیت‌های ورزش زنان را بالا دانست و ادامه داد: این حق زنان در حوزه ورزش است که به اندازه مردان سهم داشته باشند. اگر قرار است ظرفیت جدیدی در ورزش ایجاد کنیم باید به حوزه زنان توجه کرد.

وی افزود: باید سرمایه گذاری در بخش جانشین پروری با جدیت بیشتری دنبال شود و افرادی را پرورش دهید که بتوانند به توانایی‌های خود باور داشته و مدیریت کنند.

علی‌نژاد همچنین به ظرفیت مدال آوری بانوان اشاره کرد و گفت: ورزش بانوان توانایی‌های بالقوه زیادی دارد که هنوز به فعلیت نرسیده است و در همین بازی‌های المپیک رشته‌های کاراته، تکواندو، تیراندازی باکمان و تیراندازی توانایی کسب مدال دارند و من امیدوارم بانوان بتوانند نخستین مدال طلای بازی‌های المپیک را کسب کنند.

معاون توسعه ورزش زنان هم در آخرین نشست تخصصی با نایب رئیسان زن فدراسیون‌ها طی امسال گفت: با توجه به گسترش کرونا تلاش کردیم نشست‌ها به شیوه ای دیگر و با تعداد کم برگزار کنیم اما هیچ نشستی لغو نشد.

علی‌نژاد در جمع خبرنگاران نیز اظهار کرد: ما اگر در حوزه ورزش قهرمانی می خواهیم تحول ایجاد کنیم باید از ظرفیت زنان استفاده کرد زیرا ظرفیت در بخش زنان خالی است. در مردان ظرفیت‌های بالقوه به بالفعل تبدیل شده است. در تیروکمان، کاراته و تیراندازی و تکواندو می‌توان مدال گرفت.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1715620
ارسال نظر
نظرات