شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 20:27 منتشر شده در مورخ: 1399/12/19 شناسه خبر: 1715684
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تأکید کرد:

صرفه جویی و قناعت مهمترین فرهنگ مورد نیاز در شرایط اقتصادی امروز است

صرفه جویی و قناعت مهمترین فرهنگ مورد نیاز در شرایط اقتصادی امروز است
آیت الله دری نجف آبادی گفت: در حوزه تولید آن چیزی که مهم است حمایت از تولید و تحقق جهش تولید است و ما نباید به جای این کار هزینه های تولید را بالا ببریم و صرفه جویی و قناعت مهمترین فرهنگ مورد نیاز در شرایط اقتصادی امروز است که باید با تاسی از فرهنگ اهل بیت(ع) سبک زندگی اسلامی را در دستور کار خود قرار دهیم و آن را در همه ابعاد زندگی آن را پیاده کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از دیارآفتاب؛ آیت‌الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک عصر سه‌شنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان مرکزی، گفت: تقارن ایام نوروز امسال با روزهای مبارک و اعیاد شعبان اتفاق بسیار مبارکی است و باید این هنر را داشته باشیم  که از این ایام به خوبی در جهت رشد و ارتقای معنوی خود استفاده کنیم.

 
وی افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا و ایام پایانی سال مراقبت ها و هوشیاری ها باید بیش از گذشته باشد چراکه با وجود یکسال از بیماری هنوز ویروس ناشناخته است و لذا باید نسبت به دستورالعمل ها بسیار حساس باشیم و بهترین واکسن و راه مقابله با کرونا پیشگیری، مراقبت و توجه به دستورالعمل های بهداشتی است و با توجه به شرایط غیرقابل اعتماد بودن کرونا باید مراقبت ها تشدید شوند.
 
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار کرد: تلاش دانشمندان ایرانی در راستای تولید واکسن بسیار قابل تقدیر است اما با توجه به عدم تجربه کافی در مقابله با این ویروس باید پیشگیری و مراقبت اصل باشد.
 
وی با بیان اینکه متاسفانه شرایط اقتصادی امروز در کشور در وضعیت خوبی نیست،گفت:مهمترین راهکار مقابله با شرایط بد اقتصادی صرفه جویی، اصلاح الگوی مصرف و مراقبت اقتصادی است که باید مورد توجه همه قرار گیرد.
 
وی افزود: امروز مشکل اقتصاد کشور تنها با تولید مولد و ایجاد اشتغال پایدار با استفاده از ظرفیت های داخلی حل می شود و با تزریق پول و اسکناس  مشکلات اقتصادی حل نمی شود بلکه تورم را بالا خواهد برد و مشکلات را بیشتر می کند و این مسئله باید مورد توجه مسئولین باشد.
 
دری نجف آبادی تأکید کرد: در حوزه تولید آن چیزی که مهم است حمایت از تولید و تحقق جهش تولید است و ما نباید به جای این کار هزینه های تولید را بالا ببریم و صرفه جویی و قناعت مهمترین فرهنگ مورد نیاز در شرایط اقتصادی امروز است که باید با تاسی از فرهنگ اهل بیت(ع) سبک زندگی اسلامی را در دستور کار خود قرار دهیم و آن را در همه ابعاد زندگی آن را پیاده کنیم.
 
وی با اشاره به اینکه متاسفانه امروز در حوزه خوراک دام و روغن نباتی وابستگی شدید داریم که باید برای رفع وابستگی چاره ای جدی بیندیشیم و تدبیرات لازم را عملیاتی کنیم، گفت: امروز ارز کشور نیاز به مدیریت و نظارت جدی دارد چراکه ارز جایگاه مهمی در اقتصاد دارد و این نیازمند اراده و همت جدی مسئولین دارد.
 
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به ایام پایانی سال بیان کرد: با توجه به شروع سال جدید مردم باید سفرهای نوروزی خود را کنترل و مدیریت کنند و در ایام ماه مبارک شعبان و اعیاد ارزشمند باید مراقبت ها بیش از اندازه باشد.
 
وی با بیان اینکه برگزاری مراسمات دینی نباید موجب سوء استفاده عده ای شود و همه باید مراقبت کنند که برگزاری آیین های مذهبی موجب آلودگی و انتقال بیماری کرونا نشود،گفت: متدینین باید با رفتار شایسته خود برای دیگران الگو باشند و این یک تکلیف و وظیفه شرعی است که همه باید نسبت به آن مسئولیت پذیر باشند.
 
دری نجف آبادی تأکید کرد: خیمه جمهوری اسلامی ایران متعلق به هه ملت ایران است و همه باید با اتحاد و همبستگی همه جانبه این خیمه را حفظ کنیم و در راستای تحقق اهداف تلاش کنیم.
 
وی خاطر نشان کرد: امروز دشمنان انقلاب اسلامی باید دست از سر لجاجت با ملت ایران بردارند و حق مسلم مردم را در نظر بگیرند و حقوق مسلم مردم را پس دهند.
 
انتهای پیام/ 
https://www.dana.ir/1715684
ارسال نظر
نظرات