شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 10:03 منتشر شده در مورخ: 1399/12/20 شناسه خبر: 1715738
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری زنجان:

۲ روستای استان زنجان قرنطینه هستند

۲ روستای استان زنجان قرنطینه هستند
زمانی گفت: سهل‌انگاری در ۲ روستای استان سبب ابتلای افراد بسیاری به بیماری کرونا و قرنطینه روستاها شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از موج رسا; محمود زمانی شامگاه سه‌شنبه (۱۹ اسفند) در هشتاد و یکمین جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونای استان زنجان با بیان اینکه سَوَنتو، یکی از این روستاها از توابع شهرستان ماهنشان است، اظهار داشت: در این روستا که ۹۰ خانوار دارد با انجام ۲۱۵ تست ۵۳ مورد مثبت کرونا شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه این روستا قرنطینه شد، خاطرنشان کرد: اهالی روستا همکاری مطلوبی با مسئولان و کادر بهداشت داشتند و ۲ مورد تجمع برگزار شده بوده که آن‌ها نیز به دادگستری معرفی شدند.

زمانی، روستای بعدی را شهرک از توابع شهرستان ایجرود نام برد و افزود: در این روستا نیز ۱۳ مورد مثبت شناسایی شد اما متاسفانه اهالی روستای شهرک، همکاری نکردند و به همین دلیل، دستور معرفی به دادگستری صادر شد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری زنجان گفت: جهت پایش عدم پذیرش مسافر، آمار ورودی‌های این روستاها روزانه به دانشگاه علوم پزشکی استان گزارش می‌شود.

پرویز قزلباش، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان نیز در این جلسه گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۱۸۰ هزار و ۴۸۰ نمونه سرپایی و بستری گرفته شده است.

وی افزود: طی این مدت ۴۸ هزار و ۱۶۷ مورد مثبت، شناسایی شده است.

قزلباش با اشاره به آمار مراجعات به مراکز ۱۶ ساعته طی هفته‌های اخیر اظهار داشت: ۵۶۱۹ مراجعه در هفته گذشته به ۶۰۵۴ مراجعه در این هفته رسیده که افزایش مختصری را نشان می‌دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به روستای سونتو خاطرنشان کرد: این مورد نشان می‌دهد که یک غفلت و سهل‌انگاری از سوی افراد تا چه اندازه جامعه را متضرر می‌کند.

این مسئول با بیان اینکه یک فردی از روستای سونتو به آبیک، سفر کرده و در آنجا به کرونا مبتلا شده بود، گفت: این فرد پس از بازگشت به روستا موجب ابتلای همسرش و در ادامه، افراد دیگر می‌شود ضمن اینکه این فرد در یک جشن تولد در همان روستا شرکت کرده و بیماری از وی به سایر میهمانان نیز سرایت کرده بود.

قزلباش با بیان اینکه به این ترتیب، روستا تبدیل به کانون کرونا شده است، اظهار داشت: هم‌اکنون محدودیت‌های جدی در روستای سونتو اعمال شده و اَرزاق مردم با تلاش بسیج، تامین شده و بسته‌های معیشتی در آنجا توزیع می‌شود ضمن اینکه ۲ مدرسه موجود در روستا نیز در حال تجهیز است تا برای قرنطینه بیماران اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه مردم در روستای سونتو همکاری خوبی با مسئولان و کادر بهداشتی دارند، گفت: وعده‌های غذایی برای مبتلایان نیز در حال تامین است.

قزلباش تصریح کرد: در صورتی که به توصیه‌های بهداشتی عمل نشود، می‌تواند یک شهر را درگیر کرده و فاجعه‌ای رخ دهد لذا مردم باید پروتکل‌های بهداشتی را به صورت دقیق، رعایت کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1715738
ارسال نظر
نظرات