شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:03 منتشر شده در مورخ: 1399/12/20 شناسه خبر: 1715755
عضو هیئت‌ رئیسه مجلس:

منشأ اصلی گرانی‌ها سوء مدیریت است/ دولت ابزار مقابله با گرانی‌ها را در دست دارد اما از آن استفاده نمی‌کند

منشأ اصلی گرانی‌ها سوء مدیریت است/ دولت ابزار مقابله با گرانی‌ها را در دست دارد اما از آن استفاده نمی‌کند
سلیمی با بیان اینکه منشأ اصلی گرانی ها سوء مدیریت است گفت: وزارت صمت و جهاد کشاورزی در این خصوص مسئولیت جدی دارند و مشکلات نشان دهنده این است که دولت نتوانسته مسئولیت خود را به خوبی ایفا کند و نیاز است همه جدی پای کار بیایند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب، با اشاره به بازار آشفته میوه و وجود گرانی های شدید در بازار با توجه به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر حل معضل گرانی ها گفت: زمانی که مقام معظم رهبری می فرماید من بارها به مسئولین راهکار مقابله با گرانی ها و حل مشکلات اقتصادی را گفته ام این یعنی مسئولین باید آستین های خود را بالا بزنند و این نشان دهنده این است که منشأ اصلی گرانی ها سوء مدیریت است.

وی افزود: متأسفانه زمانی که مدیران به دلایل مسائل سیاسی و جناحی انتخاب می شوند و عمدتا افراد بی عرضه و ناتوانی هستند نتیجه آن همین سوء مدیریت ها می شود.

سلیمی اظهار کرد: بازدید که اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از میدان تره بار داشت به وضوح مشخص شد که بسیاری از میوه جات دو الی سه برابر نسبت به خود میادین تفاوت قیمت داشت و این نشان دهنده عدم نظارت کافی دولت در این بخش است.

وی بیان کرد: وزارت صمت و جهاد کشاورزی در این خصوص مسئولیت جدی دارند و مشکلات نشان دهنده این است که دولت نتوانسته مسئولیت خود را به خوبی ایفا کند و نیاز است همه جدی پای کار بیایند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: امروز مسئولین باید از اتاق های درب بسته خود بیرون بیایند و از روی مبل های خود بلند شوند و جلسات فرمایشی که هیچ بازده ای ندارند تعطیل شوند و درمان درد امروز کار عملیاتی و حضور در میدان است.

وی با بیان اینکه دولت ابزارهای زیادی برای مقابله با مشکلات دارد، افزود: امروز در کشور بیش از ۴ میلیون کارمند داریم و این یک ظرفیت عظیم در حوزه مدیریت است که باید پای کار بیاید چراکه بیش از ۷۰ درصد از بودجه کشور جاری است و برای پرداخت حقوق کارمندان است.

سلیمی ادامه داد: عوامل دولت و مدیران میانی باید برنامه ریزی جدی داشته باشند و دلسوزانه پای کار بیایند و متأسفانه امروز دولت در حوزه مدیریتی یک ضعف جدی و معناداری دارد و این از حوزه وزارتخانه ها گرفته تا استانداری ها به وضوح قابل نمایش است.

وی با اشاره به اینکه خود آقای روحانی می گوید ملاک تورم جیب مردم است و ملاک مدیریت هم بازار آشفته است، گفت: وقتی ادعا می کنند مدیریت ما ۲۰ است بازار آشفته این را نشان نمی دهد بلکه بازار آشفته نشان از مشکلات جدی می دهد که باید دولت برای آن تدبیر بیندیشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: متـأسفانه امروز دولت به دنبال اهداف خود و همان کارهای سیاسی است و دولت باید دعوای حزبی را رها کند و سوال اینجاست آیا دولت از دعوای سیاسی که بیش از ۷ سال است در کشور راه انداخته اند خسته نشدند؟

وی با اشاره به سیاسی کاری های دولت در انتصاب مدیران بیان کرد: متأسفانه دولت در طی این سال ها تنها به رفقای خودشان پست های مدیریتی را داده اند و امروز نیاز است برای مدیریت ها دنبال جوان های انقلابی و متعهد بروند چراکه جوانان متخصص و متعهد زیاد داریم اما همه آنها به حاشیه رفتند و دولت دست رد به سینه همه آنها زده است.

سلیمی افزود: بارها به دولت تذکر داده شده که از جوانان به عنوان سرمایه های عظیم استفاده کند اما گوشی شنوا نیست و امیدواریم دولت در این روزهای آخر به خود بیاید و درد مردم را ببیند.

وی اضافه کرد: متأسفانه امروز قیمت میوه در بازار بسیار زیاد است و در برخی از اجناس همچون مرغ مردم در صف می مانند و جالب اینجاست که آقای روحانی می گوید ما کاری کردیم که مردم در صف نمانند و گویا ایشان در مریخ زندگی می کند!

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: تعجب آور است که آقای رئیس جمهور صف های عریض و طویل مردم را نمی بیند و اینجاست بگوییم قبل از آقای روحانی مردم در صف نبودند و رئیس جمهور مردم را در صف آورد و وقتی ایشان این مسئله به این روشنی را انکار می کنند همانند نمک ریختن به زخم مردم است و تأسف‌آور است که مسئولین دولتی به‌جای رفع مشکلات نمک بر روی زخم مردم می‌ریزند.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه دولت از پس تأمین خوراک گوسفند برنیامد و نتوانستند این مسئله را مدیریت کنند بعد ادعا می‌کنند که مدیریت ما مدیریت برتر است و مسئولین به‌جای بیانیه خواندن باید خوراک دام را فراهم کنند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1715755
ارسال نظر
نظرات