شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 09:40 منتشر شده در مورخ: 1399/12/20 شناسه خبر: 1715767

آغاز ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای شهر/ نحوه ثبت نام و شرایط داوطلبان

آغاز ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای شهر/ نحوه ثبت نام و شرایط داوطلبان
ثبت نام از داوطلبان عضویت در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهرها از امروز آغاز شده و تا روز ۲۶ اسفند ماه جاری ادارمه دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصراترک، همچنین ثبت نام از داوطلبان انتخابات شورای روستاها طی روزهای ۱۶ تا ۲۲ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ انجام خواهد. داوطلب ثبت نام در انتخابات شوراهای شهر و روستا باید حداقل یکسال در محل اخذ رای خود سکونت داشته باشد، با این وجود، این دستورالعمل برای داوطلبان شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت تعریف نشده است.

مدرک تحصیلی داوطلب در روستاهای کمتر از ۲۰۰ خانوار، سواد خواندن و نوشتن همچنین مدرک تحصیلی داوطلب در مناطق روستایی بالای ۲۰۰ خانوار، باید دیپلم باشد.

مدرک تحصیلی داوطلب در شهرهای تا ۲۰ هزار نفر جمعیت باید فوق دیپلم و مدرک تحصیلی داوطلب در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت باید لیسانس و یا معادل لیسانس باشد.

کسانی که سابقه‌ یک دوره کامل عضویت اصلی شورا را دارا باشند، به شرطی که در همان حوزه انتخابیه نامزد شوند، از شرط مدرک تحصیلی معاف هستند.

تعداد اعضای شورای روستاها تا هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت سه نفر عضو، تعداد اعضای شورای روستاهای بیش از هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت پنج نفر عضو خواهند داشت.

تعداد اعضای شورای شهرها تا ۵۰ هزار نفر جمعیت پنج نفر عضو اصلی و یک نفر عضو علی البدل همچنین تعداد اعضای شورای شهرها با بیش از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۹ نفر عضو اصلی و شش نفر عضو علی البدل خواهند داشت.

داوطلبان می ‌توانند به چهار روش زیر برای ثبت نام اقدام کنند.

ثبت نام از طریق اپلیکیشن موبایلی (بارگذاری شده در پورتال وزارت کشور) و دریافت کد رهگیری و مراجعه به فرمانداری برای نهایی کردن ثبت نام

ثبت نام از طریق نسخه دسکتاپ (کامپیوتر) و دریافت کد رهگیری و مراجعه به فرمانداری برای نهایی کردن ثبت نام

ثبت نام از طریق دفاتر پیشخوان دولت و دریافت کد رهگیری و مراجعه به فرمانداری برای نهایی کردن ثبت نام

ثبت نام از طریق مراجعه حضوری به فرمانداری شهرستان (از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۸:۰۰)

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام به شرح زیر است: ارائه اصل گواهی عدم سوءپیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد، اصل شناسنامه عکس دار و تصویر کلیه صفحات آن، اصل کارت ملی و تصویر آن، اصل کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم یا مدرکی دال بر مشخص بودن وضعیت خدمت وظیفه عمومی و تصویر آن برای مردان، یک (۱) قطعه عکس ۴ × ۳ جدید، ارائه اصل و یک نسخه تصویر مدرک تحصیلی معتبر فوق دیپلم یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهرهای تا بیست هزار نفر جمعیت و مدرک لیسانس یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهرهای بالای بیست هزار نفر جمعیت، اصل و تصویر گواهی پذیرش استعفای مقامات موضوع ماده ۳۲ قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، اصل و تصویر مدرک معتبر ایثارگری (جانبازان، آزادگان، همسر و فرزندان شهدا و رزمندگان با حداقل ۶ ماه سابقه حضور در جبهه) جهت برخورداری از امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1715767
ارسال نظر
نظرات