شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 10:16 منتشر شده در مورخ: 1399/12/20 شناسه خبر: 1715776
رئیس بیمارستان فوق نخصصی الزهراء (س) زاهدان:

پذیرش ماهانه ۸۰ تا ۱۲۰ نوزاد برای درمان رتینوپاتی در سیستان و بلوچستان

پذیرش ماهانه ۸۰ تا ۱۲۰ نوزاد برای درمان رتینوپاتی در سیستان و بلوچستان
علیرضا مالکی گفت: نوزادانی که با وزن کمتر از ۲ کیلوگرم و زودتر از ۳۴ هفتگی (در هشت ماهگی یا زودتر ) متولد می‌شوند لازم است برای بررسی سلامت شبکیه تا ۶ هفته پس از تولد به متخصص چشم پزشک ارجاع شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا مالکی، رئیس بیمارستان فوق نخصصی الزهراء (س) زاهدان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: نوزادانی که با وزن کمتر از ۲ کیلوگرم و زودتر از ۳۴ هفتگی (در هشت ماهگی یا زودتر ) متولد می شوند لازم است برای بررسی سلامت شبکیه تا ۶ هفته پس از تولد به متخصص چشم پزشک ارجاع شوند.

وی گفت: این نوزادان به دلیل عدم تشکیل عروق چشمی و در صورت عدم تشخیص تشکیل ناصحیح این عروق، دچار جداشدگی شبکیه و در نهایت نابینایی غیرقابل درمان می شوند.

این مقام مسئول تصریح کرد: این بیمارستان پس از بیمارستان فارابی تهران، قدیمی ترین بیمارستان چشم پزشکی کشور در درمان رتینوپاتی نوزادان نارس محسوب می شود.

رئیس بیمارستان فوق نخصصی الزهراء (س) زاهدان با اشاره به اینکه مشکلات چشمی نوزادان اگر به موقع تشخیص داده شود قابل درمان است تاکید کرد: ماهیانه ۸۰ تا ۱۲۰ نوزاد نارس در بیمارستان فوق تخصصی الزهراء(س) زاهدان پذیرش می شوند.

مالکی ادامه داد: متخصصان خبره و تجهیزات مناسب و به روز جهت درمان و جلوگیری از نابینایی این نوزادان در بیمارستان چشم پزشکی الزهرا(س) زاهدان وجود دارد.

انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1715776
ارسال نظر
نظرات