شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 10:32 منتشر شده در مورخ: 1399/12/20 شناسه خبر: 1715820
مرحله جدید رزمایش کمک های مومنانه همزمان در سراسر کشور آغاز شد؛

سردار سلیمانی: بیش از ۶ میلیون نفر به عنوان سفیران سلامت در طرح شهید سلیمانی خدمت کردند

سردار سلیمانی: بیش از ۶ میلیون نفر به عنوان سفیران سلامت در طرح شهید سلیمانی خدمت کردند
آیین آغاز مرحله جدید رزمایش کمک‌های مومنانه و نمایش دستاوردهای یکساله کمک‌های مومنانه، صبح امروزبا حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین در میدان امام حسین تهران و همزمان در سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیین  آغاز مرحله جدید رزمایش کمک‌های مومنانه و نمایش دستاوردهای یکساله کمک‌های مومنانه، صبح امروز(چهارشنبه ۲۰ اسفند) با حضور سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین در میدان امام حسین علیه‌السلام برگزار شد.

در آغاز این مراسم، خطبه عقد یک زوج جوان در جوار مقبره شهدای گمنام میدان امام حسین جاری شد.

در این نمایشگاه، دستاوردها و خدمات سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ به نمایش گذاشته شده است.

 

 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین:
 
بیش از ۶ میلیون نفر به عنوان سفیران سلامت در طرح شهید سلیمانی خدمت کردند/سال ۱۴۰۰ قطعا سال آرامش ملت ایران خواهد بود
 
سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز در مرحله جدید رزمایش همدلی و کمک‌های مومنانه که در میدان امام حسین (ع) برگزار شد، اظهار کرد: ملت ایران در سالی که عملیات روانی گسترده و تهدیداتی  بر علیه این ملت بزرگ مطرح بود و علی رغم شیوع ویروس کرونا، توانست یک پیروزی بزرگ را رقم بزند، این پیروزی تنها غلبه بر ویروس کرونا نبود بلکه غلبه بر ویروس و نظام سلطه بود.
 
وی افزود: ملت ایران توانست در عرصه سلامت و مقابله با ویروس کرونا بهترین شرایط را در بین کشورهای دنیا فراهم کند و موسسات افکار سنجی داخلی و خارجی بر این موضوع تاکید دارند.
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطر نشان کرد: بر اساس قواعد و ضوابط علمی توانسته ایم چهار مسیر برای تولید واکسن کرونا در کشور فراهم کنیم و از بهار سال آینده واکسیناسیون گسترده آغاز خواهد شد و باید بگوییم که امروز بالاترین مرگ و میر ها بر اثر کرونا در کشورهای اروپایی و توسعه یافته است.
 
سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: همراهی مردم در کنار دولت توانست دستاوردهای بزرگی برای کشور داشته باشد؛ کمک مومنانه مردم عزیز ایران در سراسر دنیا بی نظیر است.
 
وی ادامه داد: امروز بسیاری از کشورهای توسعه یافته انگشت تحسین به سوی ملت ایران نشانه گرفته اند و واکسن های کرونا زمانی در ایران تولید می شود که بسیاری از کشور ها به دنبال خرید آن هستند و اگر ظاهرا در تولید واکسن کرونا دچار وقفه ایم، به علت این است که دقت و کارآمدی واکسن در ایران مدنظر بوده است.
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین بیان کرد: ملت ایران در سایه پیامبر اعظم و ائمه عزیز و ولایت مقام معظم رهبری در مقابل مشکلات ایستاده اند و  طرح شهید سلیمانی یک طرح مشترک وزارت بهداشت و بسیج است که از آبان ماه سال جاری در سراسر کشور آغاز شده  و وارد مرحله دوم خود شده است و بیش از ۶ میلیون نفر به عنوان سفیران سلامت در این طرح خدمت کردند.
 
سردار سلیمانی تصریح کرد: ملت ایران شایسته تکریم، خدمت و تعظیم است‌ و ستاد عملیاتی مبارزه با کرونا از موفق ترین ستاد ها در دنیا است زیرا کار در کلان شهر ها بسیار سخت است و این ستادها به خوبی این کار را انجام دادند و همه ما دست به دست هم می دهیم و این مسیر را ادامه خواهیم داد و سال ۱۴۰۰ قطعا سال آرامش ملت ایران خواهد بود.
 
وی ادامه داد: مسیر خدمت رسانی به مردم را ادامه می دهیم و از برادر عزیزم سردار حسن حسن زاده فرمانده سپاه محمد رسول‌الله تهران برای خدمات ارزنده ای که در برگزاری این مراسم و تقویت طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تشکر و قدر دانی می کنم.
 
فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ:
 
طرح شهید سلیمانی باعث کاهش آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در کشور شد
 
سردار حسن حسن‌زاده، فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ صبح امروز در مرحله جدید رزمایش همدلی و کمک‌های مومنانه که در میدان امام حسین (ع) تهران برگزار شد، اظهار کرد: رزمایش امروز، دو موضوع برگزاری پنجمین رزمایش طرح شهید سلیمانی و نمایش دستاوردهای یک ساله مجاهدت و خدمت مخلصانه را در بر می‌گیرد.
 
وی افزود: در طول یک سال گذشته که نبرد مقابله با کرونا در کشور شکل گرفت، در تهران بزرگ با همراهی مردم و همه نهادها و سازمان ها همانند شهرداری، آموزش و پرورش و زحمات مجاهدانه کادر درمان یک اتفاق بزرگ در کشورمان رقم خورد.
 
فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ عنوان کرد: یکبار دیگر یک دستاورد بزرگ ملی را با حضور مردم در مقابله با کرونا به رخ دنیا کشیدیم و توانستیم در یک بازده زمانی کوتاه در تولید ماسک و شیلد به خودکفایی و افتخار صادرات آن دست پیدا کنیم.
 
سردار حسن زاده گفت: طی یک سال گذشته یک میلیون و ۴۰۰ هزار بسته معیشتی و ۵۰ میلیون ماسک به صورت رایگان در تهران توزیع شده است و خدمات ارزنده ای دیگری هم صورت گرفته که در راستای کمک به آسیب دیدگان از بیماری کرونا بوده است.
 
وی ادامه داد: طی سال گذشته ۲ هزار جهیزیه به همت مردم، هیئت های مذهبی و بسیج به افراد نیازمند اهدا شد و بخش دیگر آن نیز سوم شعبان سالروز ولادت امام حسین علیه السلام و روز پاسدار توزیع خواهد شد.
 
فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ با اشاره به طرح شهید سلیمانی خاطرنشان کرد: به برکت نام این شهید بزرگوار و مشارکت بسیج و سپاه و سایر دستگاه ها، دستاوردهای بزرگی را شاهد بودیم.
 
سردار حسن زاده گفت: در اوایل دی و آبان ماه سال گذشته پیش بینی شده بود که روزانه هزار و ۲۰۰ نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست می دهند و با اجرای طرح شهید سلیمانی و با دستاورد های پایدار آن توانستیم تعداد افراد فوت شده روزانه را کاهش دهیم.
 
وی با تشکر از دکتر علیرضا زالی  و کادر درمان که در کنار بیماران مبتلا به کرونا و خط مقدم مبارزه با این ویروس منحوس حضور دارند، گفت: یک تشکر ویژه از خواهران و برادران بسیجی دارم که در نهایت تواضع خدمات زیادی را به مردم اهدا کردند و باید دست تک تک بسیجیان خود را ببوسیم که خالصانه در این عرصه حضور داشتند.
 
فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ تاکید کرد: جهاد تا پایان ویروس کرونا در کشور ادامه دارد و این طرح به زودی وارد مرحله دوم خود خواهد شد.
 
سردار حسن زاده بیان کرد: از تمامی فرمانده های نواحی، حوزه ها و پایگاه های مقاومت بسیج و گروه های جهادی و مردم تشکر می کنم و از خداوند خواهان توفیق روز افزون برای خدمت به مردم هستم.
 
۱۰ هزار بسته معیشتی در کرمانشاه توزیع شد
 

به همت سپاه حضرت نبی اکرم (ص) ۱۰ هزار بسته معیشتی در کرمانشاه توزیع شد.

 صبح امروز در محل مجموعه ورزشی امام خمینی(ره) ۱۰ هزار بسته معیشتی به همت سپاه حضرت نبی اکرم(ص) در کرمانشاه توزیع شد.

برگزاری رزمایش بزرگ کمک مومنانه و توزیع بسته های معیشتی در زاهدان

رزمایش بزرگ کمک مومنانه و توزیع بسته های معیشتی به مناسبت عید مبعث در زاهدان برگزارشد.
 
سردار شفایی فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در این مراسم بیان کرد: با توجه به اقدامات ارزشمند و اثرگذار مجموعه سازمان های مردم نهاد و بسیج و به دنبال فرمان امام خامنه ای فرمانده کل قوا، جمع آوری بسته های معیشتی با همراهی سازمان های مردم نهاد مانند بنیاد مستضعفان، کمیته امداد و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) و دعوت از مردم و خیران توسط پایگاه های مقاومت و نقاطی که پیش بینی شده بود انجام شد.
 
وی افزود: امروز توزیع این بسته های معیشتی در سطح سیستان و بلوچستان آغاز و تعداد هزار سبد معیشتی در زاهدان به نیازمندان تقدیم می شود و بیش از 86هزار بسته در کل استان به خانواده های نیازمند اهدا خواهد شد.

توزیع ۳۰ هزار بسته معیشتی در سمنان

تعداد ۳۰ هزار بسته کمک معیشتی و جهیزیه برای نو عروسان توسط خیرین و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بین نیازمندان استان سمنان توزیع شد.

مرحله سوم رزمایش سراسری کمک مومنانه در آذربایجان‌غربی آغاز شد
 
 
 سومین مرحله رزمایش سراسری کمک مؤمنانه در راستای لبیک به فرمان مقام معظم رهبری و اهدا ٢٠ هزار بسته معیشتی در شهرهای آذربایجان‌غربی با حضور جمعی از مسوولان استانی آغاز شد.
 
تقی نجمی معاون هماهنگ کننده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی نیز در این مراسم، گفت: امروز ٢٠ هزار بسته معیشتی تهیه شده و توزیع آنها در عید مبعث در استان‌های آذربایجان‌غربی ادامه خواهد داشت.
 
نجمی اظهار داشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ٧٠٠ هزار بسته معیشتی در سطح استان بین آسیب دیدگان کرونا توزیع شده است.
 
وی ادامه داد: ارزش ریالی هر بسته پنج میلیون ریال بوده که در بین آسیب دیدگان توزیع می‌شود.
 
 
همزمان با مرحله جدید رزمایش کمک مؤمنانه صورت گرفت؛ اهدای ۳۵۵ سری جهیزیه به نوعروسان زنجانی
 
در کنار توزیع ۳۵۵ سری جهیزیه، ۳۵۵ بسته معیشتی نیز به همت سپاه استان و با همکاری جهادگران استان، مؤسسه خیریه حضرت رقیه(س)، مجمع خیرین و کمک‌های مردمی استان، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، سازمان اوقاف و امور خیریه و کنگره ملی ۳ هزار و ۵۳۵ شهید استان زنجان تامین و در بین نوعروسان زنجانی توزیع شد.


سردار سید‌ضیاءالدین حزنی امروز در آئین اهدای ۳۵۵ سری جهیزیه با بیان اینکه راه اندازی ازدواج آسان و جلوگیری از طلاق‌های بی‌مورد و ایجاد شادی همگانی در بین مردم باید در دستور کار گیرد اظهار کرد: این رویکرد در سال آینده نیز باید ادامه داشته باشد.

وی با تاکید براینکه امسال خرید جهیزیه‌ها باعث رونق تولید کارنجات داخلی و تثبیت اشتغال در بسیاری از استانها شد ادامه داد: با این اقدامات علاوه براینکه کار خداپسندانه‌ای در حق مردم نیازمند انجام شد در سال جهش تولید نیز واحدهای تولیدی مورد حمایت قرار گرفتند.

فرمانده قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه با تاکید براینکه این اقدام کار خیر در استان زنجان قابل تقدیر است ادامه داد: باید تمام سعی خود را بکار بگیریم تا بتوانیم رضایت مردم را نیز جلب کنیم.

سردار جهانبخش کرمی فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان نیز در این مراسم با بیان اینکه استان زنجان در ارائه خدمات رسانی به مردم و محرومین اقدامات بسیار خوبی را انجام داده است افزود: این اقدامات در سال آینده نیز تداوم خواهد داشت.

وی با بیان اینکه ۳۵۵ سری جهیزیه که هر سری ۶ قلم کالا را شامل می‌شود در بین نوعروسان توزیع می‌شود عنوان کرد: برای تهیه این میزان جهیزیه بیش از ۴ میلیارد تومان هزینه شده است.

 

 

 

 

 

همایش روز ملی راهیان نور و رزمایش کمک مؤمنانه در رشت

 

 همایش گرامیداشت روز ملی راهیان نور با حضور مسئولان و تجلیل از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در سالن ورزشی ۸دی سپاه قدس گیلان برگزار شد. تقدیر از خادمان شهدا و دست اندرکاران اجرای راهیان نور مجازی و نهضت کمک مومنانه (رزمایش مواسات)، اجرای گروه سرود جوادالائمه (ع) بخش کومله لنگرود، پخش نماهنگ و کلیپ‌هایی از دفاع مقدس، اجرای نماهنگ توسط خواننده گیلانی مصطفی احمدی و … از دیگر برنامه‌های این همایش بود.

انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1715820
ارسال نظر
نظرات