شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 11:10 منتشر شده در مورخ: 1399/12/20 شناسه خبر: 1715834
مدیرکل هواشناسی استان یزد :

گرد و خاک مهمان پایان هفته یزدی‌ها و یخ زدگی در انتظار هفته بعد

گرد و خاک مهمان پایان هفته یزدی‌ها و یخ زدگی در انتظار هفته بعد
مدیر کل هواشناسی استان یزد گفت: اوایل هفته آینده دمای برخی مناطق استان ۸تا۱۲درجه با کاهش دما روبه رو بوده و در برخی مناطق انتظار یخ زدگی نیز وجود دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رضا برهانی در گفتگو با یزدرسا، با بیان اینکه آخر هفته جاری برخی مناطق استان وزش باد شدید تا نسبتا شدید را شاهد خواهد بود اظهار داشت: در برخی از مناطق این وزش باد همراه با گردو خاک بوده و در انتهای هفته نیز بارش رگباری وجود خواهد داشت که این بارش در ارتفاعات به شکل برف خواهد بود.

وی  براساس داده های هواشناسی  پیش بینی کرد: احتمالا میزان بارش های آخر هفته بین ۱۵تا۲۰میلیمتر خواهد بود هرچند این بارش شامل تمام مناطق استان نخواهد شد.
 
برهانی با بیان اینکه از از اوایل هفته آینده دمای استان۸تا۱۲درجه کاهش خواهد یافت تصریح کرد: در برخی از مناطق استان حتی دما به صفر و زیر صفر خواهد رسید و یخ زدگی در آن مناطق در انتظار همشهریان خواهد بود.
 
وی ادامه داد: روند کاهشی دما از یکشنبه هفته آینده(۲۴اسفند) به اتمام خواهد رسید و پیش بینی می شود از دوشنبه(۲۵اسفند) دمای اکثر مناطق استان با افزایش دمای ۸تا۱۰درجه ای روبه رو خواهد بود.
 
برهانی مدیرکل هواشناسی استان یزد در پایان در مورد وضعیت هوا در ایام عید نوروز نیز خاطرنشان کرد: به طور دقیق وضعیت پیش بینی هوا برای ایام نوروز در حال حاضر امکان پذیر نیست اما طبق داده های موجود احتمال افزایش دما در آن ایام قابل تصور است.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1715834
ارسال نظر
نظرات