شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:36 منتشر شده در مورخ: 1399/12/20 شناسه خبر: 1715859
آیت الله دری نجف آبادی:

مبعث، پرچم علم و معرفت را در جهان برافراشت/ پیشرفت علمی کشور یک ضرورت مهم است

مبعث، پرچم علم و معرفت را در جهان برافراشت/ پیشرفت علمی کشور یک ضرورت مهم است
نایب‌رئیس مجمع جهانی اهل‌بیت(ع( با اشاره به اینکه مبعث پرچم علم و معرفت را در جهان برافراشت گفت: وجود مبارک پیامبر اکرم(ص) مانع از جهالت بشریت شد و امروز به برکت وجود بعثت پیامبر اعظم (ص) مسلمانان در عزت و سربلندی هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی امروز در مراسم رونمایی از تولیدات صدا و سیمای استان در حوزه نهج البلاغه گفت: علم چراغ راه بشریت است که خداوند در اختیار انسان‌ها قرار داده که راه و مسیر کمال و سعادت را به خوبی طی کنند و ما باید این هنر را داشته باشیم که از این نعمت بزرگ به خوبی استفاده کنیم و لذا امروز باید بیش از هر اندازه‌ای به دنبال علم و دانش همراه با معنویت باشیم.

دری نجف‌آبادی اظهار کرد: بزرگ‌ترین هدف علم و دانش رسیدن به کمال و قرب الهی است که باید مورد توجه ما باشد و علوم باید به گونه ای مورد استفاده قرار گیرند که بشریت به هدف آفرینش خود دست پیدا کند.

وی ادامه داد: پیشرفت علمی کشور یک ضرورت مهم است و باید در اولویت اصلی مسائل کشور قرار گیرد و مقام معظم رهبری همواره بر این مسئله تأکید فراوان دارند و باید اهمیت به علم و دانش راهبرد اصلی ما باشد.

امام‌جمعه اراک بیان کرد: بزرگان دینی در گذشته پایه های مکتب اسلام را تقویت کردند و آن را همچون گنجی عظیم و میراثی گران بها در اختیار ما قرار دادند و ما امروز در درجه اول باید از این گنج های عظیم به خوبی بهره ببریم و در درجه دوم از آنها پاسداری کنیم.

دری نجف آبادی یادآور شد: انقلاب اسلامی فرصتی بسیار مغتنم برای ما ایجاد کرده که بتوانیم از علوم دینی و معارفی به خوبی استفاده کنیم و باید با استفاده از این گنج های عظیم که در اختیار ماست بتوانیم قله های بلند سعادت را کسب کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: امروز نهج البلاغه بزرگترین سرمایه بشریت است که باید به خوبی از آن بهره ببریم و با استفاده از آن راه کمال و سعادت طی کنیم.

وی اضافه کرد: نهج البلاغه راه عزت و کمال را به مسلمانان نشان می دهد و موجب سربلندی جهان اسلام می شود و در انسان ها غلت دینی ایجاد می کند.

نایب‌رئیس مجمع جهانی اهل‌بیت(ع( بیان کرد: نهج البلاغه راه سعادت بشریت است و امیرالمومنین(ع) در نهج البلاغه تاکید دارند که روی پای خود بایستیم و فریب نیرنگ و شیطنت های دشمنان را نخوریم.

دری نجف آبادی بیان کرد: علم واقعی علمی است که درب های غیب را بر روی انسان می گشاید و انسان را به سعادت و کمال می رساند و علاوه بر اینکه خود را در مسیر هدایت قرار می دهد دیگران را نیز به مسیر می آورد.

وی ادامه داد: امروز جوامع غربی از علم و دانش برای رسیدن به اهداف شیطانی خود و ظلم به دیگران استفاده می کنند که این خلاف سیره اسلام است.

امام جمعه اراک بیان کرد: امروز دشمنان با فرقه سازی به دنبال سرگرم کردن امت اسلامی هستند و هر روز با شگردهای مختلف و شیطانی به دنبال انحراف مسیر مسلمانان هستند که باید هوشیار باشیم و فریب آنها را نخوریم و فرقه سازی ها به دنبال تحقق اهداف شیطانی آمریکا و حامیان آنها هستند.

نایب‌رئیس مجمع جهانی اهل‌بیت(ع( خاطرنشان کرد: وجود مبارک پیامبر اکرم(ص) مانع از جهالت بشریت شد و امروز به برکت وجود بعثت پیامبر اعظم (ص) مسلمانان در عزت و سربلندی هستند و مبعث پرچم علم و معرفت را در جهان برافراشته کرد که مهمترین هدف مبعث پیامبر اکرم(ص) دعوت به توحید بود و امروز باید به این واقعه عظیم بیش از گذشته توجه شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1715859
ارسال نظر
نظرات