شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 12:59 منتشر شده در مورخ: 1399/12/20 شناسه خبر: 1715872
دبیر کارگروه توسعه هواشناسی کاربردی خراسان شمالی خبر داد؛

ورود سامانه بارشی بسیار قدرتمند از پنج شنبه شب به خراسان شمالی/ پیش بینی سرمازدگی گسترده در باغ‌ها

ورود سامانه بارشی بسیار قدرتمند از پنج شنبه شب به خراسان شمالی/ پیش بینی سرمازدگی گسترده در باغ‌ها
علیرضا گلرخ گفت: سامانه بارشی بسیار شدید از عصر پنج شنبه وارد استان خراسان شمالی می شود و از عصر جمعه تا صبح یک شنبه با کاهش ۸ تا ۱۰ درجه ای دما هوا پیش بینی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا گلرخ، دبیر کارگروه توسعه هواشناسی کاربردی خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک اظهار کرد: براساس آخرین نقشه های هواشناسی از اواخر شب پنج شنبه ورود موج بارشی بسیار قدرتمند همراه با وزش باد شدید در استان پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: همچنین همراه با ورود این سامانه بارشی به استان بارشها به صورت باران و برف، سیلاب، رگبار و رعد و برق دور از انتظار نخواهد بود.

گلرخ اضافه کرد: از جمعه شب تا صبح یک شنبه کاهش ۸ تا ۱۰ درجه ای دمای هوا و خطر سرمازدگی گسترده برای باغ های استان پیش بینی شده است.

 دبیر کارگروه توسعه هواشناسی کاربردی خراسان شمالی با اشاره به اینکه در این بازه زمانی اکیدا هرس درختان انجام نشود، خاطرنشان کرد: در بحث باغ ها و مزارع عدم انجام سم پاشی و محلول پاشی تا اوایل هفته آینده، کودپاشی پتاسه، محافظت از نهال های جوان و اطمینان از استحکام پوشش گلخانه ها در برابر باد شدید تا اوایل هفته آینده، ایجاد کرت های مناسب جهت استفاده از بارش ها در آبیاری مزارع و باغات در دستور کار قرار گیرد.

وی همچنین یادآور شد: در موضوع هواشناسی کاربردی دامپروری، ترمیم و تنظیم دمای دامداری ها و انبارها، عدم چرای دام در ارتفاعات و مسیل ها مدنظر قرار گیرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1715872
ارسال نظر
نظرات