شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 11:44 منتشر شده در مورخ: 1399/12/20 شناسه خبر: 1715880
اردکانیان خبر داد:

کاهش ۴۰ درصدی بارش های امسال نبست به سال گذشته

کاهش ۴۰ درصدی بارش های امسال نبست به سال گذشته
وزیر نیرو با بیان اینکه سال آبی امسال تقریبا دارد به نیمه می‌رسد، گفت: در نیمه اول میزان بارش نسبت به سال قبل ۴۰ درصد و به نسبت در بلند مدت ۳۰ درصد کاهش دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رضا اردکانیان وزیر نیرو در پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، گفت: امسال یک هزار و ۶۵۰ روستای کشور را با ۴۰۰ روستایی که دیروز افتتاح شد به شبکه آب سالم و پایدار متصل کردیم و از این طریق یک میلیون و ۴۹ هزار هموطن روستایی از این دسترسی برخوردار شدند.

وی گفت: هفته آینده آخرین هفته پویش الف ب ایران در سال ۹۹ خواهد بود. امسال سال آبی تقریبا دارد به نیمه می رسد و در نیمه اول میزان بارش نسبت به سال قبل ۴۰ درصد و به نسبت در بلند مدت ۳۰ درصد کاهش دارد. 

اردکانیان تصریح کرد: ان‌شاالله در فصل بهار و روزهای پیش رو جبران قابل ملاحظه ای با نزول رحمت الهی داشته باشیم. اما سعی کردیم در استفاده از منابع آب ذخیره شده در سدها دقت لازم را داشته باشیم هرچند بارش ها به نسبت به پارسال این موقع ۴۰ درصد کاهش دارد اما کاهش حجم مخازن بیش از ۱۰ درصد نیست. عمده امیدواری ما به همکاری مردم است.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه شرایط کرونا و ملاحظات بهداشتی مصرف آب را بیشتر کرده اما با هوشیاری و آگاهی مردم سعی می کنیم مشکل جدی نداشته باشیم، تصریح کرد: یکی از طرح های ما طرح بسیار بزرگ تصفیه خانه شبکه فاضلاب غرب تهران است که فعلا جمعیت، ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نفره را پوشش می دهد و در آینده نزدیک جمعیت ۳ میلیون نفر را تحت پوشش قرار می دهد.

اردکانیان بیان داشت: بیش از یازده هزار متر تونل فاضلاب رو ساخته شده و تصفیه خانه بزرگی تکمیل شده است. ما از پس آب تصفیه شده برای مصارف مختلف استفاده می کنیم از جمله که پس آب با کیفیت مناسب را به کشاورزان جنوب تهران می دهیم و به همان میزان در عوض چاه های برداشت آب در میدان محمدیه را ممنوع می کنیم که قدم بسیار خوبی برای حفظ آب های زیرزمینی و جلوگیری از فرونشست زمین است.

انتهای پیام/ک

https://www.dana.ir/1715880
ارسال نظر
نظرات